PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490108}

Kapitalizm, moja miłość

Capitalism: A Love Story
6,7 2 837
ocen
6,7 10 1 2837
Kapitalizm, moja miłość
powrót do forum filmu Kapitalizm, moja miłość

10/10 Autor !!

ocenił(a) film na 10

Jedna rzecz mnie zastanawia - kto pisze te wszystkie komentarze poniżej - debile czy pracownicy zarządów banków ??? Ludzie, jeśli podoba Wam się to, że najbogatsi tego świata bogacą się coraz bardziej i coraz szybciej Waszym kosztem a Wy zarabiacie coraz mniej, znaczycie coraz mniej i z ludzi stajecie się wegetującymi zwierzętami - natychmiast idźcie do lekarza !!! Cwaniacy i złodzieje rozkradają Waszą pracę, Wasz codzienny trud pracy za grosze, podnoszą podatki, fałszują wybory aby chapać coraz więcej kasy pochodzącej z WASZEJ CODZIENNEJ HARÓWY !!! Wciskają Wam kredyty z drakońskimi odsetkami, gdy sama inflacja (ustawiana przez banki centralne) zabija Wasze życie, niszczy Wasze rodziny... Horror. Ktoś kto świadomie CHCE być okradany, oszukiwany, wyzyskiwany i krytykuje Michela Moore`a za to co mówi niech PRĘDKO się zgłosi na ostry dyżur psychiatryczny !!! Ziemia jest własnością CZŁOWIEKA a nie banków, korporacji i rządów !!!! Ludzie, obudźcie się !!!

pcsik

Brawo, chciałeś zjechać kapitalizm, a wszystko co opisujesz jest spowodowane systemem socjalistycznym!

"że najbogatsi tego świata bogacą się coraz bardziej i coraz szybciej"
Najbogatsi mają się bogacić coraz więcej i coraz szybciej, zarabiając udowadniają ludzkości że to co robią, jest potrzebne. Zwiększanie swojego kapitału, rozwój firmy prowadzi do dostępności dóbr kiedyś tylko dla bogatych. Problemem jest prawo, administracja, które można tak naginać, żeby stworzyć sobie wyłączność (monopol) na dany rynek. Monopol jest skutkiem socjalizmu, który doprowadza do braku konkurencyjności, który doprowadza do zawyżonych cen i jeszcze większego zarobku dla monopolisty - na wolny rynku mniej by zarabiał, ponieważ konkurencja wymusiła by obniżenie cen oraz poprawę jakości produktów.

"Waszym kosztem"
Każdy dobrowolnie kupuje produkty, kto jest na rynku decyduje konsument, a nie producent. Gdyby ich zabrakło, nie mógł byś kupować sobie telefonu, samochodu itp. kojarzy Ci się z czymś? Tak, za komuny (socjalizm) nie było nic.

"Wasz codzienny trud pracy za grosze"
te grosze wynikają z podatków, czyli znowu socjalizm, z tego co zarobisz państwo zabiera Ci ponad 50%, podatek od luksusu (akcyza) jak sama nazwa wskazuje, ogranicza biednych ludzi do luksusu

"podnoszą podatki, fałszują wybory aby chapać coraz więcej kasy"
podatki = socjalizm, fałszowanie wyborów też wynika z tego systemu, ponieważ w nim można kraść, brać łapówki, ustalać prawo tylko dla tych najbogatszych. W kapitalizmie nie masz stanowisk urzędniczych (jedynie policja/wojsko i podstawowe urzędy w miastach), nie ma gdzie się pchać z przekrętami, od państwa praktycznie nic nie zależy, prawo jest proste i jasne, więc co tu ukraść?

"Wciskają Wam kredyty z drakońskimi odsetkami"
to już wina największego przekrętu światowego, gdzie zniesiono wartość pieniądza w złocie, z kapitalizmem nic nie ma wspólnego

"niszczy Wasze rodziny"
niszczenie rodzin jest w socjalizmie i zmuszaniu rodziców, aby ich dzieci uczyły się tego, co rząd sobie wymyśli

ocenił(a) film na 10
Kminus

Kolejny sprany przez żydów mózg, wychowany na mrzonkach Miltona Friedmana .... pewnie masz ze 28 lat... Szkoda mi Ciebie, pogadamy jak będziesz miał 25 lat więcej. Powiem krótko: każdy system, w którym pieniądz rządzi człowiekiem a nie odwrotnie - jest początkiem końca człowieka. Wspomnisz kiedyś moje słowa.

ocenił(a) film na 2
pcsik

Mamy przecież socjalizm, czyli "alternatywę" dla kapitalizmu. Kolega wyżej (Kminus) Ci to opisał. Więc czego więcej chcesz? "Może powinieneś zacząć żyć skromniej?" jak to mówią pewnie twoi socjalistyczni przyjaciele? Mylisz kolego kapitalizm z korporacjonizmem, a przynajmniej mam takie wrażenie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones