PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=452964}
7,4 1 460
ocen
7,4 10 1 1460
Kara no Kyōkai: Fukan Fūkei
powrót do forum filmu Kara no Kyōkai: Fukan Fūkei

Ten serial jest GENIALNY!

użytkownik usunięty

Od razu jednak muszę zaznaczyć - słowo klucz to SERIAL!
w związku z czym podzielenie go na pojedyncze filmy do oceny na filmwebie bardzo go krzywdzi - jak dla mnie.

Czemu? Jak już wspomniałem serial - czyli całą historię krok po kroku uważam za czystą wspaniałość. Bohaterowie, muzyka, animacja, świat, fabuła - wszystkie te i pozostałe elementy w nim zawarte MIAŻDŻĄ. I gdybym miał ocenić całość byłaby to bez wątpienia "10" i "serduszko"!

Problem polega na tym, że jakiś geniusz podzielił serial na pojedyncze filmy - błąd! Nawet jeśli tak były wydawane to przecież każdy nie jest osobną całością!
Te pojedyncze filmy mają sens i wartość tylko brzydko mówiąc "w kupie" czyli razem. Gdyby ktoś ocenił dowolny - byłby to pierwszy czy ostatni - bez znaczenia - nie oglądając pozostałych wątpię żeby dał mu więcej niż "5" góra "6" i zostawił wnioski w komentarzu w stylu "miało być wspaniałe a głupie i bez sensu".

I choć ja wszystkie części bardzo polubiłem (epilog był nudny!^^) żadnej nie mogę - mimo szczerych chęci - dać "10" bo nawet "9" jest troszkę na wyrost. Każdy z osobna (nawet gdy widzieliśmy już wszystkie) jest co najwyżej fajny. Dopiero razem tworzą coś przepięknego.

Nie chcę streszczać tu fabuły by nie spoilerować, powiem tylko, że choć może przez tą swoją otoczkę fantastyki może zdawać się naciągana. Aczkolwiek tworzy spójną choć pogmatwaną całość. Bohaterowie to wielki atut tego pełnego zalet a z nielicznymi wadami tytułu. Muzyka momentami porywa, animacja potrafi czasem oczarować.

Nie dajcie się skusić by oglądać to chronologicznie - od tego jest remix (czyli na logikę ostatnia część, tylko czemu nie uwzględnia "siódemki" tylko ją reklamuje jako "w kolejnym odcinku"? to jedno bardzo źle rozegrali....).
To zamiszanie z kolejnością wydarzeń przedstawionych w poszczególnych odcinkach choć może dziwić na początku to stanowi o sporej części magii tego tytułu.

POLECAM!!!!!

ocenił(a) film na 8

Ale musze się nie zgodzić, bo gadasz glupoty. To nie jest serial, to są filmy kinowe. To tak samo jakbyś powiedział na Gwiezdne Wojny, że to serial.
Dokładnie tak samo jest z Mardock Scramble. Jak coś jest serią telewizyjną, to jest serialem, a jak coś jest filmem (nawet podzielonym na części) to jest filmem.

użytkownik usunięty
rascal0pl

gwiezdych wojen poszczegolne czesci maja po 2 godziny lekko w dodatku mozna obejrzec jedna z dwóch trylogii czy nawet którykolwiek film z osobna i jakos ogarnąć.
z Kara no Kyoukai jest tak ze tak na dobra sprawe trzeba obejrzec albo wszystko albo nie zaczynac wcale bo sie nic nie ogarnie. To jest całość i jako całość to będę traktował nie ważne czy jakiś chłopczyk będzie mi tu żale wylewał, że się nie znam.
zwłaszcza, że średnia długość jednej "części" wynosi najwyżej tyle ile średni czas odcinka w serialach pokroju gry o tron czy wikingów.

gwiezde wojny można oceniać każdy film osobno, w KNK od biedy też, sęk w tym, że najważniejsze w KNK jest wrażenie jakie wywiera jako całość i ocena jaką wystawia się całej serii. jak ci nie pasuje coś to krzyżyk na drogę. Trzeba chyba być gimbusem żeby nie odnosić się do sedna (czyli czy coś jest warte obejrzenia, przereklamowane, ciekawe i wciągające czy nudne i bez sensu) tylko łapie za słówka i bije pianę nad swoim błyskotliwym inaczej komentarzem "to jest 10 filmów a nie serial bredziiiiiiiiiiiiisz".
jest tu gdzieś opcja ignora bo nie pamietam?

użytkownik usunięty

a poza tym chłopcze nigdy nie twierdziłem, że to JEST serial tylko, że jako serial go widzę, traktuje, oceniam uwielbiam i jako serial polecam rozpatrywać. Bo za dużo widziałem żali wylewanych przez ludzi którzy widzieli jedną wyrwaną z kontekstu część, nie ogarnęli co to jest i wylewali żale jakie to jest do dupy. nie ocenia się wspomnianej gry o tron czy wikingów po obejrzeniu paru odcinków wyrwanych z kontekstu sezonu (a tym bardziej 5 sezonów) bo jak się nie ogarnia tematu to co tu można ocenić? to samo się tyczy KNK - pełną świadomość czego się było świadkiem daje obejrzenie całości. od biedy można opuścić odcinek w szkole czarodziejek i epilog, ale nawet tego nie polecam zwłaszcza przy pierwszym podejściu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones