PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=452964}
7,4 1 460
ocen
7,4 10 1 1460
Kara no Kyōkai: Fukan Fūkei
powrót do forum filmu Kara no Kyōkai: Fukan Fūkei

muzyka z serialu

użytkownik usunięty

spora zasługa w budowaniu klimatu serii to jej ścierzka dźwiękowa. Z doświadczenia wiem, że posiadanie całych albumów z muzyką z danej serii szczęścia nie daje (kilka fajnych/świetnych kawałków wśród kilkudzisięciu takich sobie/słabych).

Dla tego czy ktoś zna ścierzkę dźwiękową serii i ma swoje ulubione tytuły?
Ja właśnie skończyłem 6 odcinek i urzekła mnie w nim przede wszystkim melodia z walki Azaki przeciw wróżkom (nie wiem czy przewijała się wcześniej - mam słabą pamięć do melodii, tylko kilka kawałków i miejsce ich występowania zapadło mi w duszy na zawsze - głównie z Cowboy Bebop^^).

Na filmwebie ocenia się tylko ogólne wrażenia z tytułu, nie przyznaje się wyróżnień bohaterom, czy fabule, o muzyce i efektach specjalnych (w przypadku odpowiednich gałęzi kina) czy animacji (w - olaboga - animacjach) nie wspominając.

Oceny w skali 1-10 nie przyznam tutaj ale powiem tylko, że muza w tej serii jest bardzo dobra. Spokojna, nostalgiczna wręcz, ale w odpowiednich momentach (walki) potrafi przyśpieszyć choć też nigdy pewnych granic żywiołowości nie przekracza (i dobrze!) w innych momentach cichnie całkowicie - i to też pasuje.

ocenił(a) film na 7

Wyszło kilka płyt z muzyką z tej serii - 7 płyt (tyle co filmów/odcinków) + remixy. Możesz przesłuchać wszystko na youtubie albo "wypożyczyć" z sieci (szukaj jako Kara no Kyoukai OST). Moje ulubione to chyba to http://youtu.be/nQNDqN55xeY

użytkownik usunięty
snake1410

troszkę rozczarował mnie ten soundtrack.
troszkę magii w sobie ma, ale tak na dobrą sprawę prawie połowa utworów to jedna melodia tylko z różnymi wstępami i zakończeniami^^ A i tak ciężko wybrać ją w zadowalającej aranżacji.
Generalnie dużo utworków ma wszelkie wady innych w gatunku (tzn. wyjętych z animacji) te fragmenty które kojarzymy z konkretnymi scenami w filmach są piękne acz krótkie. Gdzie utworki same w sobie trwają po 4-5 minut.
Też myślałem, że podany przez Ciebie będzie moim ulubionym, ale właśnie - minutka czy 2 melodii chwytającej za serce utopione w 3-4 minutach takiego brzdąkania bezsensownego moim zdaniem zepsuło efekt - a jak na złość ta muzyka nie miała innej wersji. Może kiedyś sam potnę tą piosenkę, skrócę o połowę ale chociaż ciekawie będzie.

Tak czy inaczej wybrałem sobie kilka utworków żeby dotrzymywały mi towarzystwa na spacerach. Bardzo pozytywnie na mnie działają. Ciężko mi uznać Kara no Kyoukai za najlepsze anime jakie widziałem, ale bardzo możliwe, że jest moim ulubionym. Jest w nim jakaś trudna do określenia magia. Tak samo jak w muzyce z niego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones