Film

The Crimson Pirate

1952 1 godz. 45 min.
7,7 4 074
oceny
7,7 10 4074
1 719
chce zobaczyć
{"id":"31433","linkUrl":"/film/Karmazynowy+pirat-1952-31433","alt":"Karmazynowy pirat","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/14/33/31433/7086646.2.jpg"}
Po obrabowaniu hiszpańskiego okrętu piraci pod wodza kapitana Vallo sprzedają zdobytą broń karaibskim rebeliantom. Mężczyzna, pragnąc dodatkowego zysku, zamierza ich wydać Hiszpanom, jednak zmienia zdanie, gdy zakochuje się w córce przywódcy buntowników.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Słynny osiemnastowieczny pirat, kapitan Vallo, znany także jako Karmazynowy Pirat, wraz ze swoją załogą przejmuje hiszpański galeon transportujący broń i amunicję. Vallo decyduje się sprzedać skradziony arsenał przywódcy rebeliantow zwanemu El Libre, który znajduje się na wyspie Cobra. Jednakże hiszpański baron Jose Gruda, oferuje mu 50Słynny osiemnastowieczny pirat, kapitan Vallo, znany także jako Karmazynowy Pirat, wraz ze swoją załogą przejmuje hiszpański galeon transportujący broń i amunicję. Vallo decyduje się sprzedać skradziony arsenał przywódcy rebeliantow zwanemu El Libre, który znajduje się na wyspie Cobra. Jednakże hiszpański baron Jose Gruda, oferuje mu 50 000 florenów w zamian za dostarczenie mu El Libre. Karmazynowy Pirat musi więc wybierać między Hiszpanami i rebeliantami. Musi on także zapanować nad własną załogą, która buntuje się przeciw niemu.

studio
Warner Bros. (przedstawia)
data produkcji
1952
tytuł oryg.
The Crimson Pirate
inne tytuły
Karmazynowy pirat Polska
Więcej...
Grany w filmie przez Nicka Cravata Ojo jest niemową, ponieważ Cravat mówił z akcentem typowym dla Wschodniego Wybrzeża USA.
W scenie, w której widzimy załogę uwięzioną w sieci rybackiej, w tle widać luksusowy liniowiec.
Kiedy trzej bohaterowie (Vallo, Ojo i profesor Prudence) eskortowani przez żołnierzy, niosąc łódź do góry nogami uderzają nią w mur, łódź marszczy się pokazując, iż jest wykonana z tworzywa sztucznego.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Jest akcja, ciekawe kreacje aktorskie i odpowiednia dawka humoru

  nono_doktor ocenił(a) film na 8

  Czego chcieć więcej? Fajna rozrywka

  6
  • Karmazynowa przygoda....

   tete24 ocenił(a) film na 9

   Uwielbiłam ten film w dzieciństwie, pamiętam jak nie mogłam się doczekać aż go ponownie puszczą w tv...:) Niedawno obejrzałam go ponownie i stwierdzam że nic nie stracił na swojej wartości...:)

  • Cofamy się w czasie

   Lenovo76 ocenił(a) film na 8

   Humor, klasyka, dobra obsada - oglada sie rewelacyjnie .. polecam każdego do dobrego Kina z 1952 roku .. Jak dobre stare Wino - Ten film Mozna ogladać wiele razy. Dzis zapoznam z tym filmem mojego 8 latka :) innych zapraszam :)

  • Ekstra

   felardian ocenił(a) film na 7

   Ale film ma sporo błędów które sam wypatrzyłem a później znalazłem je w ciekawostkach. Co nie zmienia faktu że film jest dobry. Dobry scenariusz i kostiumy.

   • motyw muzyczny z czołówki <3333

    Xoxoxox

    http://www.youtube.com/watch?v =8677tT1b5rY Man the capstan! Up anchor! Move, you lubbers! <nutki>