PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110812}

Kawa i papierosy

Coffee and Cigarettes
7,6 68 665
ocen
7,6 10 1 68665
7,6 36
ocen krytyków
Kawa i papierosy
powrót do forum filmu Kawa i papierosy

Film,który trudno ocenić,dlatego,że każdy widzi w nim coś innego.Opiera się wyraźnie na schematach i grze kontrastów,ma w sobie wiele ze sztuki absurdu,z surrealizmu.Może dlatego mnie skojarzył się z Psem Andaluzyjskim.Generalnie - film nie dla wszystkich,wymaga specyficznego podejścia,i namysłu,nie ukrywam - sprawia problemy interpretacyjne :-)

ocenił(a) film na 9
Jane_Doe

lol, w tym filmie nie ma niczego, o czym napisałaś. to po prostu gadanie na ekranie, nie rozumiem ludzi, którzy doszukują się w nim drugiego dna. co nie znaczy, że jest to zły film, broń Boże! u mnie ma 8/10

dihydroxyaceton

Nie zgadzam się. Może Jarmusch faktycznie nie robi filmów ambitnych i wymagających myślenia jak np. Bergman, ale obserwatorem ludzi jest świetnym. Scena pierwsza: pokazanie jak w strachu (przed dentystą) człowiek może znaleźć pretekst, żeby się wywinąć. Scenka Cousins? Coogan gra człowieka-chorągiewkę. Scenka: Those things'll kill ya - idealnie przedstawieni Włosi, wprost moje wyobrażenie: krzykliwi, zamaszyści i do tego ten głos jak po torakotomii. Głównym problemem filmu, jest to, że jedyna płaszczyzna ludzi w dzisiejszym świecie, to tytułowa kawa i papierosy, ciągłe cisze, spojrzenia, chrząknięcia pokazuje jak dziś trudno rozmawia się z drugim człowiekiem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones