PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=169073}
7,8 452  oceny
7,8 10 1 452
Kenji Miyazawa's Night on the Galactic Railroad
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Gdyby Tarkowski pokusił się o zrobienie filmu w konwencji anime, to byłby właśnie ten film.

...ale tu przeszli samych siebie. Co nie znaczy, że film mi się nie podobał. Nie do końca wprawdzie rozumiem ogólny przekaz (o czym właściwie był ten film?) i niektóre wątki (Tytanic??), ale dla mnie jest to film o stracie/śmierci i tym, co jest później? Mam z tym niezłą rozkminę.

Dobre

użytkownik usunięty

Ale czegos mi brakuje. Za tresc dalbym 8, ale... no wlasnie. Sam nie wiem.

z angielskimi napisami bo polskich nie znalazłem i nie wszystko zrozumiałem będę musiał sięgnąć po słownik.
Klimat tego anime jest ponury i nie wiem czy dzieciom się spodoba bo niby to jest anime dla dzieci ale dorośli muszą zobaczyć bo jest nad czym się zastanawiać podczas oglądania tego dzieła.
Muzyka też jest...

Schiza

ocenił(a) film na 10

Jestem dość mocno przeziębiona więc obejrzałam ten film pod wpływem kodeiny, a i tak nic nie zrozumiałam D: niezłe porycie bani, trzeba chyba się nażreć twardych narkotyków żeby zinterpretować ten film