PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32797}

Kes

7,7 3 553
oceny
7,7 10 1 3553
8,1 13
ocen krytyków
Kes
powrót do forum filmu Kes

to co mnie interesuje i w wolnej chwili oglądam... a dziś, chcąc już wyłączyć TV i pójść grzecznie spać (na TVP Kultura powinien lecieć inny program, ale chyba coś się poprzesuwało), coś mnie jeszcze zatrzymało. Stwierdziłam, że popatrzę jeszcze minutkę na ten oldschool'owy filmik i wyłączam... potem jeszcze 5 min., a potem straciłam rachubę czasu, wpatrzona w ekran... Siedziałam jak zahipnotyzowana.
Sądziłam, że właśnie obejrzałam, jakiś niszowy, mało znany film... który, co tu dużo mówić, rozmontował mnie na części pierwsze... Teraz widzę, że film ma zasłużenie wysoką ocenę, chociaż i tak zastanawiam się czy nie zasługuje na 10...

Filmy oceniam nie pod względem gry aktorskiej, albo reżyserii, bo się na tym po prostu nie znam. Film to dla mnie dziedzina sztuki, która ma mnie poruszyć... A ten poruszył mnie dogłębnie.

POLECAM!

P.S. Czy ktoś z Was wie, kto jest autorem plakatu/plakatów do tego filmu?

ocenił(a) film na 8
Morelka80

a czy mogłabyś rozwinąć myśl o tym, co cię dogłębnie w tym filmie poruszyło? ja również miałam okazję wczoraj go obejrzeć i przyznam szczerze, że trudno mi dostrzec w nim tę głębię, której istnienia jestem w pełni świadoma (inaczej nie miałby tutaj tak wielu zwolenników). może twoja refleksja mnie natchnie i sama zobaczę w nim niezwykłość. :)
myślę o nim od wczorajszego seansu i nie daje mi spokoju.

ocenił(a) film na 10
melancholia_9

melancholia_9 - To takie imponderabilia :) Tak jak pisałam wcześniej, tego nie da się wytłumaczyć. Na widok płaczącego dziecka jedna osoba się rozczuli, druga zirytuje... Obejrzałam wiele klasyków, ocenianych bardzo wysoko, a ja ich tak nie odebrałam, może dlatego, że oczekiwałam nie wiadomo czego... Wiem, że film musi mnie zaskoczyć i najlepiej nie nastawiać się, niczego nie oczekiwać, bo wtedy łatwo się zawieźć...

Tego filmu nie znałam, a jego w pewnym sensie prostota i zarazem dogłębna prawda czynią go właśnie tak poruszającym...

Już nie przejmuję się tym, że "nie czuję" "wielkich" filmów, które cieszą się szerokim uznaniem... to albo nie moje filmy, albo jeszcze nie nasz czas ;)

ocenił(a) film na 8
Morelka80

dziękuję za Twoją opinię :) tak, jak Ty podchodzisz do klasyków, wielkich filmów, tak jak podeszłam do tego dzieła. nie muszę go 'czuć', może po prostu nie moja wrażliwość. mimo to, wywołał u mnie emocje, sprawił, że się nad nim zatrzymałam. cieszę się, że miałam okazję go zobaczyć, na nowe doświadczenia zawsze warto być otwartym.
Pozdrawiam :)

Morelka80

Autorem plakatu, (bardzo dobrego zresztą) jest Zygmunt Bobrowski.

ocenił(a) film na 10
ENAEM

Dziękuję! :) Jestem fanką polskiej szkoły plakatu, głównie Wałkuskiego, przyznam, że o Bobrowskim nigdy nie słyszałam. Francuski plakat widzę, że też jest świetny.

ocenił(a) film na 10
Morelka80

Oldschoolowy? To jest oldschoolowy film?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones