PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=529}

Kiler

7,7 457 095
ocen
7,7 10 1 457095
6,9 39
ocen krytyków
Kiler
powrót do forum filmu Kiler

Głupota

ocenił(a) film na 1

1. Beznadziejna robota filmowa ( prawie amatorska ). Chodzi o sposób filmowania, dobór światła, kadrowanie, ruch kamery ( statyczna jak podczas filmowania komunii świetej albo wywiadu do TV ). Montaż tragiczny. Postsynchrony już tradycyjnie w polskim filmie do bani. Na czym oni to kręcili? na jakichś przeterminowanych kliszach? Barwa jest tragiczna. Filmy klasy C w USA są staranniej robione. Durne dialogi bawiące jednak publiczkę klasy B ( niewybredną, oby było przeklinanie, durne miny i kopanie po dupach ). No i najgorsze....muzyka ELEKTRYCZNYCH GITAR...teksty jeszcze gorsze jak dialogi, a sama muzyka może i przyjemna ale do słuchania w akademikach podczas biby. Wszystko na NIE! Aktorzy są beznadziejni, zero klimatu. Kolejna zrobiona na odwal komedyjczyna na POLSKE WARUNKY. Panie Januszu, a gdzie magia i kimat VA BANKU? Szkoda słów...do kilerów dwóch juz nie idę bo tam jest jeszcze gorzej. I, ze na coś takiego zawsze znajdą się pieniądze :-/

ocenił(a) film na 1
karezoid

Juliuszu miało być oczywiście. To wszystko z nerwów...:-/

karezoid

a co to 'publiczka klasy B', bo chciałbym wiedzieć do czego przynależę?

karezoid

Wedlug mnie film jest bardzo dobry. Zgadzam sie ze humor nie jest jakos szczegolnie wyszukany, jednak mnie bawi. Mysle rowniez ze bawi on bardzo duzo czesc Polakow, jesli nie wiekszosc.To znaczy, ze wiekszosc Polakow to odbiorcy kategori B, moze i racja. Nie zgadzam sie jednak z porownywaniem tego filmu do tych amrykanskich z najnizszej polki, Kiler jest znacznie glebszy bo jest satyra calego spoleczenstwa. Dzieki tej wlasnie funkcji te plytkie zarty nabieraja glebszgo znczenia. Co do wykoniania, tak wlasnie wygladaly polskie filmy lat 90. Zaznaczyc musze jednak, ze przdmowca troche przesadzil, Kiler nie jest moze arcydzielem pod wzgledem technicznym ale przyciaga ludzi i wydaje mi sie, ze zsluguje na miano kultowego. Reasumujac, Polska A niech dalej psioczy, a ja bede sie turlal po ziemi i smial do lez za kazdym razem z tych samych zartow. "Do budy Waski."

P.S.
Elektryczne gitary jak ulal pasuja do filmu.

ocenił(a) film na 7
karezoid

Film nie powiem, że genialny, ale kilka śmiesznych scen jest i ogólnie bardzo przyjemnie się go ogląda - na pewno humorem przewyższa komedie Lubaszenki. Od Elektrycznych Gitar to się proszę odwalić, bo w ich tekstach jest dużo humoru, ironii i tyle metafory, że niektóre utwory można interpretować na wiele sposobów - ale trzeba ich słuchać i choć trochę zastanowić się nad ich sensem, bo to nie jest zwykła muzyka rozrywkowa, którą zrozumie nawet największy idiota. Nie wiem co chcesz od bib w akademikach, może nigdy nikt Cię nie zaprosił na taką bibę, a może wolisz iść na dyskotekę - nie Twoja wina, nikt nie jest doskonały. Zgadzam się natomiast co do realizacji - faktycznie pozostawia wiele do życzenia, film ogólnie jest blady, a w scenach brakuje dynamiki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones