PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=529}

Kiler

7,7 457 080
ocen
7,7 10 1 457080
6,9 39
ocen krytyków
Kiler
powrót do forum filmu Kiler

Nie zrozumiałem tego :
Jakie pieniądze rozdysponowuje Kiler w trakcie konferencji prasowej pod koniec filmu, skoro w posiadanie zawartości kontenera z brudnym szmalem wszedł był dopiero w kolejnej scenie ? Policja, tak wdzięczna Jurkowi za pomoc, nie mogła więc wiedzieć o tym szmalu.

BTW. Przeraża mnie powszechna, niemal histeryczna aprobata dla tego filmu. Fakt że scenariusz jest iście holywoodzki, lecz takich historii - gorszych, lepszych - "opowiada" się w Ameryce po 40 rocznie, bo to ich stary utarty patent. Ponoć zresztą Amerykanie kupili ten scenariusz, jak sądzę "na zaś" lub "na wszelki wypadek"; nie skierowano go jednak do produkcji. Poza fantastyczną rolą Rewińskiego, dobrą Englerta i Stuhra i interesującymi epizodami kolesi z "więźnia", aktorsko film jest ok-rop-ny! Postać głównego bohatera jest przerażająco słabo wyreżyserowana, rozpisana i przede wszystkim zagrana! Pazura jest tak "przekonujący" w roli rozbitego wewnętrznie i wmanewrowanego szaraczka, niczym Robert Górski w roli Tuska. Słabizna! Obrzydził mi całą tą niezłą jednak fabułę. Pół-amator Rewiński lśnił przy nim, jak szczere złoto. O Kożuchowskiej nie ma nawet co mówić : gimnazjalne kółko teatralne.

Pluto24

Wydaje mi się, że chodziło o nagrodę za kilera - 300 000

Koksior

Rzeczywiście. Masz rację, Koksior, przeoczyłem (zapomniałem o nim?) ten fakt - powiedziane to było bardzo wyraźnie. Z drugiej strony, czy to właśnie Kiler pojmał "kilera"...? Ale pomógł wydatnie i bez niego zabójca byłby pewnie dalej na wolności, to i nagroda mu się należała. Chodzi mi też o to, że 300 tysi, to komenda miejska wydaje na wypłaty dla personelu w miesiąc, jak szacuję; tymczasem tu robią ' szpanę', że ho,ho! Acha, jeszcze połowa jest " na sieroty"....

ocenił(a) film na 7
Pluto24

Nagroda + odszkodowanie za niesłuszne aresztowanie.

ocenił(a) film na 7
Pluto24

Zgadzam się całkowicie.
Jednak z tych beznadziejnych części składowych wyszedł dobry film, który jeszcze można nazwać "świetną polską komedią". Dzisiaj już się takich filmów nie kręci, nie mam bladego pojęcia dlaczego... Przecież na te nowe gów.a nikt nie chodzi (box office) a powstają cały czas...
Ten słabo zagrany "Kiler" jest dobrym filmem, raz na kilka lat lubię do niego powrócić. Nie powiem nigdy tego samego o dzisiejszych "świetnych polskich komediach".

Apiseq

W ogóle polska komedia od lat próbuje nawiązać do 'holywoodzkiego kanonu". "Kiler", jak i bardzo wiele późniejszych produkcji, potwierdza to bezdyskusyjnie. Dziwne, że kiedyś było nam bliżej do owego "ideału", o czym sam niejako potwierdzasz. Paradoksalnie im bardziej ścigamy ten "pociąg", tym bardziej zwiększa się dystans do niego.
Komedie typu "Kac Wawa", "Wyjazd integracyjny", "Randka w ciemno" i wiele, wiele innych, nie wyłączając bardzo moim zdaniem udanych prób autorstwa Olafa Lubaszenki ( "Chłopaki nie płaczą" i "Dzień kojota") będące "polską odpowiedzią na >>hollywódzkie coś tam-coś tam<< ", potwierdzają tę zależność.

Pluto24

Edit:
Oczywiście : " Poranek...", nie "Dzień kojota". "Dzień", to był innego z psowatych;-). (Jakoś nie mogłem tego wyedytować poprzez formularz).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones