PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33200}

Kill Bill

Kill Bill: Vol. 1
7,4 378 386
ocen
7,4 10 1 378386
7,6 44
oceny krytyków
Kill Bill
powrót do forum filmu Kill Bill

w TVP2 o 21.55 ciekawe jaki będzie lektor, bo na Polsacie była wersja ocenzurowana

ocenił(a) film na 8
awksom

Gudowski ,Olejniczak lub Szydłowski

użytkownik usunięty
deconstramus

Piotr Borowiec.

tak jako lektor średni, ale tłumaczenie jest beznadziejne
1. tekst jest strasznie pocięty jakby chcieli Borowcowi zapłacić jak najmniej
2.same tłumaczenia: California Mountain Snake jako lancogłów królewski(jeśli dobrze zrozumiałem), Szwadron Śmierci Jadowitych Żmij( te żmije mają zabijać a nie one umierają), stan śpiączkowy, pocałuj mnie w pompę, zły akcent w nazwisku O-Ren ( czyta jak Isziji zamiast Iszi) , Gogo zamiast czy chcesz mnie spenetrować mówi czy chcesz we mnie wejść, rozdział piąty ma tytuł Wielka Rozgrywka w Domu Niebieskich Liści, O-Ren mówi o głowie Tanaki łeb upierdzielę jak temu leszczowi, nie wiem po co są dziwne zamienniki dla słowa Yakuza, i nie wszystko jest tłumaczone np. czytają po angielsku The Crazy 88 ( a co z Obłędem 88 ?) i tricks ( zamiast zabawki) są dla dzieci. To chyba podstawowe zarzuty, no i durna cenzura

ocenił(a) film na 6
awksom

W telewizji to normalne jest i w tych poprawnie politycznych czasach niemożna liczyć na żadne godziwe tłumaczenie. Jeśli "Kill Bill" w TVP czytał Piotr Borowiec, to ja całkiem podziękuje. To z najgorszych lektorów, który aktualnie jest brany do wszystkiego. Ja "Kill Bill" mam na DVD z Łukomskim, gdzie nawet nieźle rzuca mięsem. Tłumaczenie pani Gałązki- Salamon.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones