PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=286638}

Strange Circus

Kimyō na Sākasu
7,2 1 085
ocen
7,2 10 1 1085
5,8 5
ocen krytyków
Kimyō na Sākasu
powrót do forum filmu Kimyō na Sākasu

Polecam!

ocenił(a) film na 8

Na tle wszystkich azjatyckich filmów które dotychczas oglądałem jest to twór wybitny. Bardzo przejmujący i co ważne bardzo dobrze zagrany i nakręcony.
Zaskoczył mnie totalnie. W życiu bym się nie spodziewał takiego zakończenia choć przyznam że od sceny "chce mi się siusiu" uważnie przyglądałem się nogom bohaterki i coś mi tu nie grało.
W filmie tym jest jedno z najdłuższych zakończeń jakie miałem okazje obejrzeć (trwa ponad 20 min) i jest tak dosłowne że nie da nie jego nie zrozumieć.
Ocena: 8 lub 9

mr_freeman

Dosłowne? Ja chyba własnie nie zrozumiałam co było snem a co jawą, jak powiedziała Mitsuko.

ocenił(a) film na 10
TheNaturat_2

Zależy jak na to patrzeć mnie się wszystko wydaje realne oprócz cyrku który jest jawną symboliką.



SPOILER
Ja jestem niemal pewien śmierci Sayuki / Taeko ponieważ scena z gilotyną jest snem ostatnim dla osoby żywej. I ukazuje się tuż przed jej "rozpiłowaniem" na jawie.
Spoiler END


Reszta historii się łączy ale trudno dociec czy prawda jest taka jak ją przedstawia jakakolwiek z osób gdyż nikt tam nie jest w pełni normalny ;d

mr_freeman

SPOILER

Zakończenie można chyba interpretować na dwa sposoby:

1. Matka zwariowała psychicznie po tym jak prawie zabiła swoje własne dziecko (nawet nie była świadoma że ono przeżyło) a także poprzez uświadomienie sobie jak wielką krzywdę jej wyrządziła, wyparła to, ze może być takim potworem i od tego momentu grała pokrzywdzoną ofiarę czyli Mitusko, oraz pisała o traumatycznych wydarzeniach jej własnego dziecka jakby to sama je przeżywała. W tym wypadku Mitsuko próbowala popełnić samobójstwo i stała sie kaleką tylko w jej urojeniach i dlatego matka jeżdziła na wózku, natomiast Yuji który okazał się Mitsuko był pełnosprawny (pomijając szwank na jego psychice i samookaleczanie się). Pasowalo by tutaj to, że Sayuki wyglądała tak samo jak wcześniej, a Mitusko chyba powinna pomimo podobienstwa do matki wyglądać inaczej?

2. Mitsuko rzeczywiście zabiła swoją matkę, a następnie była długoletnią ofiarą wykorzystywania seksualnego. Gdy dorosła zaczęła pisać powieści erotyczne na bazie własnych doświadczeń. Tylko w tej interpretacji pojawia się jedno ale - jeżeli Mitsuko pisała o swoich własnych doświadczeniach i samobójstiwe, a także jako dziecko jeździła na wózku, to dlaczego w dorosłym życiu, jazda na wózku to tylko udawanie? Możliwe też że przez obsesje i strach wydawało jej się, że Yuji jest jej własną córką, a ona jest jej własną matką (w filmie parokrotnie pojawiało sie stwierdzenie, ze matka i córka zamieniły sie rolami) stąd też scena, gdy ona budzi się w hotelu a Yuji jest obok - wtedy wychodzi na to, że nie jest on Mitsuko - tylko wtedy z kolei nie wiadomo dlaczego jego obsesją są dziela i życie Taeko.

Reasumując, bardziej pasuje mi interpretacja 1, ale możliwe że coś przeoczyłam.

Chochlik77

Ja już nic z tego filmu nie pamiętam ;/

ocenił(a) film na 7
TheNaturat_2

Bo denaturat piles.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones