PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=652536}

Klątwa Jessabelle

Jessabelle
5,5 32 965
ocen
5,5 10 1 32965
4,7 3
oceny krytyków
Klątwa Jessabelle
powrót do forum filmu Klątwa Jessabelle

Polecam, dobry horror

ocenił(a) film na 8

Czytam te wszystkie wątki na forum i się bardzo mocno dziwię. Wydaje mi się, że ludzie od horroru wymagają zbyt dużo. Rzeczy, których się boimy naprawdę jest niewiele, a filmów grozy powstało tak dużo, że każdy przerażający motyw został już wielokrotnie wykorzystany. Dążę do tego, że naprawdę ciężko przestraszyć w obecnych czasach filmem, a tym bardziej, że osoby, które piszą te negatywne opinie to osoby, które mają zbyt duże wymagania. Nie spodziewajmy się cudu - nie wymyślą już nic nowego, ale zawsze mogą to tak ładnie ubrać w klimat, w fabułę nawet wybrać unikalne otoczenie, aby ten film miał swój urok. A my - fani horrorów, mamy usiąść i oglądać, a nie dopatrywać się szczegółów i krytykować film.

To tak ogólnie, a teraz konkretnie:

Oceniam 8/10, bo czegoś mi brakowało, sama nie wiem czego. Ale film był dobry, przyjemnie się oglądało, byłam bardzo zaciekawiona (Ciężko mnie było odciągnąć od telewizora), nie spodziewałam się zakończenia (w żadnym wypadku, do tej pory czuję niedosyt) i zdarzały się momenty, w których oglądałam film przez palce ;) Naprawdę polecam, bo to jeden z horrorów, które warto obejrzeć chociażby ze względu na fabułę, z którą się jeszcze nie mieliśmy okazji spotkać. (owszem, występują podobne elementy np.: do The Ring, ale są tak przedstawione, że wcale mi się to nie przeszkadzało)

ocenił(a) film na 8
Aposia

Dokładnie, zgadzam się całkowicie :)
Nie mam pięciu lat, nie straszy mnie ani klimat (raczej nudzi), ani tryskająca krew ani potwory, właściwie nic mnie nie straszy, więc jeśli horror wciągnął to już dla mnie jest dużo, a ten mnie wciągnął bardzo, więc oceniam wysoko :)

Aposia

Podzielam opinię, jeden z lepszych horrorów na przestrzeni ostatnich lat. Interesujący i nie wiało nudą, działo się dość dużo, napięcie było naprawdę wysokie, elementów zaskoczenia nie brakowało - zgadzam się także z opiniami niektórych forumowiczów: ten film bardzo przypominał inny niezwykle udany obraz kina grozy - "Klucz do koszmaru".

Aposia

ja wiem czego ci brakowalo koncowka slaba bo po za tym to naprawde rewelacja ciekawy bardzo nie nudny nie trzeba czekac na koncowe 20min filmu by cos sie wydarzylo trzyma w napieciu naprawde straszy

HOTA

a ocena filmu 5 smieszne nie ktorzy to nie maja gustu nie ma co sie sugerowac ocenami

ocenił(a) film na 3
Aposia

Rzadko kiedy odpisuję tutaj na jakieś komentarze, ale tym razem "nie miałem wyboru" :) - kurde ludzie, co Wy widzicie w tym filmie, żeby dać mu 8 czy 9 punktów? Przecież to taki najzwyklejszy "telewizyjny" horror, ze słabą grą aktorską, słabym klimatem (w ogóle niestrasznym) i jeszcze słabszym scenariuszem. Sam dałem mu 3 punkty i rozumiem, że komuś może bardziej się spodobać, czy może jakąś niewiastę nawet wystraszyć, ale ten telenowelowy klimat po prostu nawet tej wystraszonej niewiaście nie powinien dać możliwości postawienia więcej niż 5-tki. A 8 cz 9 jak w przypadku HOTA, to jakiś absurd - ktoś kto pisze o guście daje takiemu dziadostwu ocenę "rewelacyjny", sam wystawia sobie ocenę :) .

ocenił(a) film na 3
MemoriaVetus

aha - zapomniałem dodać, że pisownia HOTA może naprawdę dużo bardziej przerazić niż klimat w tym filmie :)

ocenił(a) film na 3
MemoriaVetus

plus uno torro

ocenił(a) film na 8
Aposia

Zgadzam się, bardzo dobry horror, fajnie buduje napięcie już od pierwszej nocy, no i potrafi nawet w środku słonecznego dnia straszyć, nie daje chwili oddechu, bohaterka non stop jest zagrożona. Do tego oczywiście dobra tajemnica, która zostaje sensownie rozwiązana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones