film

Klara cudotwórczyni

Clara Hakedosha
1996
1h 25m
5,8 15
ocen
5,8 10 1 15
Akcja filmu rozgrywa się w odległym, przemysłowym mieście w Izraelu w 1999 roku. Trzynastoletnia Clara pochodzi z rodziny rosyjskich emigrantów. Dziewczynka ma... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Klara cudotwórczyni zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Ofir
Film zdobył 6 nagród Ofir, inną nagrodę oraz 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Akcja filmu rozgrywa się w odległym, przemysłowym mieście w Izraelu w 1999 roku. Trzynastoletnia Clara pochodzi z rodziny rosyjskich emigrantów. Dziewczynka ma ponadnaturalne zdolności. Potrafi przewidzieć pytania na zbliżającą się klasówkę, ostrzega przed pożarem szkoły, odgaduje właściwe numerki w toto-lotku, wyczuwa nadchodząceAkcja filmu rozgrywa się w odległym, przemysłowym mieście w Izraelu w 1999 roku. Trzynastoletnia Clara pochodzi z rodziny rosyjskich emigrantów. Dziewczynka ma ponadnaturalne zdolności. Potrafi przewidzieć pytania na zbliżającą się klasówkę, ostrzega przed pożarem szkoły, odgaduje właściwe numerki w toto-lotku, wyczuwa nadchodzące trzęsienie ziemi. Klasowi rebelianci chcą wykorzystać jej możliwości do wzniecenia szkolnej rewolucji. Zdolności Clary sprowadzają całe miasto na granicę chaosu i anarchii. Dziewczynka wie, że te umiejętności znikną w chwili, gdy zakocha się po raz pierwszy. W przełomowej chwili staje przed trudnym wyborem między miłością a zachowaniem swoich zdolności... Dwójka debiutujących reżyserów zadziwia dojrzałością w kierowaniu nad wyraz przekonującymi młodocianymi aktorami. Twórcy filmu prezentują swoich nastoletnich bohaterów z sympatią i humorem, ale bez zbytniego sentymentalizmu. Zupełnie inaczej przedstawiony jest świat dorosłych. Wszyscy rodzice i nauczyciele są komicznie groteskowi. "Saint Clara" to film fantastyczny, ale pełno w nim elementów komediowych. Surrealistyczną atmosferę dzieła podkreślają nasycone wyrazistymi kolorami zdjęcia Valentina Belonogova.

na podstawie
Jelena Kohout (powieść) / Pavel Kohout (powieść)
studio
Israeli Film Fund / Paralight Ltd. / Transfax Film Productions
tytuł oryg.
Clara Hakedosha
inne tytuły
Lucy Lubinchik grająca rolę Clary, mówi płynnie po rosyjsku, tak jak grana przez nią bohaterka filmu.
Zdjęcia do filmu nakręcono w Tel Awiwie oraz Kirjat Gat (Izrael).
Akcja filmu rozgrywa się w 1999 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Można analizować bez końca, ale tak czy siak moim zdaniem fabuła świetnie wpasowuje się w
lacanowską psychoanalizę, po prostu palce lizać, a analizą jeszcze bardziej lizać;) Jestem tak po
seansie szczęśliwy wewnętrznie, że aż nie mam sił na analizę, rozkoszuję się dalej pozostałym w
mej pamięci obrazem jak na...

Opis

użytkownik usunięty

Akcja filmu rozgrywa się w małym miasteczku izraelskim, w którym młoda dziewczyna Clara ( Lucy Dubinchik ) odkrywa, że ma paranormalne zdolności, które pozwalają jej przewidzieć przyszłość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones