Film

Klasa Pana Tourette'a

Front of the Class
2008
1 godz. 35 min.
7,8 5 921
ocen
7,8 10 1 5921
4 344
chce zobaczyć
Cierpiący na zespół Tourette'a mężczyzna walczy o realizację swojego marzenia z dzieciństwa. Więcej Mniej
Klasa Pana Tourette'a zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Film jest oparty na prawdziwej historii Brada Cohena (granego przez Jamesa Wolka). Życie rzuca mu wyzwanie w bardzo młodym wieku, gdy lekarze diagnozują u niego zespół Tourette'a. Gdy chłopak dorasta, stawia czoła przyjaciołom i kolegom z klasy, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że nie potrafi on kontrolować swoich napadów.Film jest oparty na prawdziwej historii Brada Cohena (granego przez Jamesa Wolka). Życie rzuca mu wyzwanie w bardzo młodym wieku, gdy lekarze diagnozują u niego zespół Tourette'a. Gdy chłopak dorasta, stawia czoła przyjaciołom i kolegom z klasy, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że nie potrafi on kontrolować swoich napadów. Dodatkowo jego ojciec (Treat Williams) wydaje się nie być do końca pogodzony ze stanem syna. Tymczasem mimo przeciwności losu i nie zważając na wrodzone schorzenie Brad realizuje swoje odwieczne marzenie, postanawiając zostać utalentowanym nauczycielem.

na podstawie
Brad Cohen (książka) /
studio
Hallmark Hall of Fame Productions / McGee Street Productions
tytuł oryg.
Front of the Class
inne tytuły
Film nakręcono w Shreveport (Luizjana, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Wspaniały film!

  Narcoser ocenił(a) film na 9

  Film wzbudza silne emocje, czasem wzruszenie. Piękny film ukazujący postać człowieka dotkniętego chorobą tourette'a. (dziwne tiki bezwarunkowe w postaci machania czasem gwałtownie głową i głośnych krzyków wplatane nawet w zwykłe zdania). Jest to film oparty na faktach, więc tym bardziej polecam.

  10/10... więcej

 • "Brad realizuje swoje odwieczne marzenie, postanawiając zostać utalentowanym nauczycielem" Na szczęście film godny polecenia:)

 • ...i przejaskrawiony (jak większość filmów opartych na faktach). Ale duży plus za pozytywny przekaz.

  7
  • Brad Cohen

   lenka96 ocenił(a) film na 8

   http://www.youtube.com/watch?v=wzuraH_wl4A
   Może ktoś chciałby zobaczyć - przemowa Brad Cohena, na podstawie którego historii powstał film.

  • Brad Cohen jest przeciętnym amerykańskim chłopcem. Ma brata, rozwiedzionych rodziców, chodzi do szkoły i uwielbia jazdę na rowerze. Jedyne, co wyróżnia go na tle rówieśników to skłonność do nieznośnych żartów - tak twierdzą nauczyciele i jego własny ojciec. Nauczyciele go nie lubią, coraz częściej ląduje "na...

   2