film

Klasa Pana Tourette'a

Front of the Class
2008
1h 35m
7,8 6 144
oceny
7,8 10 1 6144
Cierpiący na zespół Tourette'a mężczyzna walczy o realizację swojego marzenia z dzieciństwa. Zobacz pełny opis
Klasa Pana Tourette'a zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Film jest oparty na prawdziwej historii Brada Cohena (granego przez Jamesa Wolka). Życie rzuca mu wyzwanie w bardzo młodym wieku, gdy lekarze diagnozują u niego zespół Tourette'a. Gdy chłopak dorasta, stawia czoła przyjaciołom i kolegom z klasy, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że nie potrafi on kontrolować swoich napadów.Film jest oparty na prawdziwej historii Brada Cohena (granego przez Jamesa Wolka). Życie rzuca mu wyzwanie w bardzo młodym wieku, gdy lekarze diagnozują u niego zespół Tourette'a. Gdy chłopak dorasta, stawia czoła przyjaciołom i kolegom z klasy, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że nie potrafi on kontrolować swoich napadów. Dodatkowo jego ojciec (Treat Williams) wydaje się nie być do końca pogodzony ze stanem syna. Tymczasem mimo przeciwności losu i nie zważając na wrodzone schorzenie Brad realizuje swoje odwieczne marzenie, postanawiając zostać utalentowanym nauczycielem.

na podstawie
Brad Cohen (książka) / Lisa Wysocky (książka)
studio
Hallmark Hall of Fame Productions / McGee Street Productions
tytuł oryg.
Front of the Class
inne tytuły
Film nakręcono w Shreveport (Luizjana, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wspaniały film!

ocenił(a) film na 9

Film wzbudza silne emocje, czasem wzruszenie. Piękny film ukazujący postać człowieka dotkniętego chorobą tourette'a. (dziwne tiki bezwarunkowe w postaci machania czasem gwałtownie głową i głośnych krzyków wplatane nawet w zwykłe zdania). Jest to film oparty na faktach, więc tym bardziej polecam.

10/10 - Film...

"Brad realizuje swoje odwieczne marzenie, postanawiając zostać utalentowanym nauczycielem" Na szczęście film godny polecenia:)

...i przejaskrawiony (jak większość filmów opartych na faktach). Ale duży plus za pozytywny przekaz.

Brad Cohen

ocenił(a) film na 8

http://www.youtube.com/watch?v=wzuraH_wl4A
Może ktoś chciałby zobaczyć - przemowa Brad Cohena, na podstawie którego historii powstał film.

Brad Cohen jest przeciętnym amerykańskim chłopcem. Ma brata, rozwiedzionych rodziców, chodzi do szkoły i uwielbia jazdę na rowerze. Jedyne, co wyróżnia go na tle rówieśników to skłonność do nieznośnych żartów - tak twierdzą nauczyciele i jego własny ojciec. Nauczyciele go nie lubią, coraz częściej ląduje "na dywaniku"...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones