PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449118}

Klasa

Entre les murs
6,7 7 698
ocen
6,7 10 1 7698
7,1 9
ocen krytyków
Klasa
powrót do forum filmu Klasa

Na razie dałem 10/10. To musi być bardzo dobry film, sam scenariusz musi być bardzo dobry. :)

Wlodis

hmmm. . . to Ty glosujesz na sam film czy na "idee" tego filmu? :-/

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wlodis

Jak mozesz oceniać nie widząc filmu?? to troche dziwne...

Wlodis

co za bzdura. koleś weź se na wstrzymanie i najpierw zobacz film
.... dziżys

ocenił(a) film na 8
roodia

Już jest kilka "10". A może poczekacie do premiery panowie?

czester

czester, jak to sprawdziłeś? O filmie na razie nie sądze nic - nie widziałem, nie wypowiadam się. Pytanie cóż sądze o tobie... Well, co mogę sądzić o człowieku, który głosuje na filmy zanim jeszcze je obejrzy? Zgadzam się z opinią "weź se na wstrzymanie"...

ocenił(a) film na 8
dKc

No tak właśnie o tym mówie. Nie trzeba tak filozofować dKc ;P

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
dzidel

chyba niektórzy zarabiają dzięki temu wystawianiu wysokich ocen

dzidel

o tak te na imdb są znakomite :D na wszystkich portalach tego typu znajdą się ludzie którzy dają tylko 1 lub 10

z8k

Dlatego trzeba sprawdzać ocenę na rottentomatoes.com, tam wyciągają średnią z recenzji krytyków a nie ocen ludu, jak film ma poniżej 70% pozytywnych recenzji to nie warto oglądać i wszystko jasne i piękne

ajron_3

to sprawdz sobie jaka ocene ma np. na tej stronie film "Ostatnia zima" a potem go obejrzyj:)))

aququ

Nie widziałem więc nie kumam dżołka, a co to jakiś badziew? Ma 79%,więc gdybym miał ochotę na "arktyczny horror" to bym zaryzykował; Na forum filmwebu też niektórzy ludzie piszą że 7/10, może tobie się akurat nie spodobał bo nie lubisz horrorów or sth? Ja traktuję Rotten tomatoes jako "oszczędzacz czasu", do eliminacji filmów kiepskich i średnich, jak coś ma powiedzmy 50-60% albo mniej to już wiem że nie warto marnować tych dwóch godzin, ale nie jest tak że jak coś ma te 70% to już muszę obejrzeć i jest super świetne (jak ma 90-100% to tak:) W każdym razie dla mnie to działa, wolę recenzje krytyków niż dzieci neostrady z których jeden napisze że świetne i 10/10, a drugi że do bani i da 1 i w końcu nic nie wiadomo

ajron_3

Owszem, badziew. I nie chodzi o moj gust bo lubie arktyczne horrory, jesli sa w klasie "The thing". Tutaj Pomidory sie myla i to fatalnie.
Co do rankingu Filmwebu to opinia usredniajaca dziala. Powyzej 8 film do obejrzenia, a w przedziale 7-8 to juz zalezy od gustu. Ponizej 7 lepiej nie ryzykowac.

aququ

Hmm no nie będę się kłócił może jak wypracowałeś taki system to i filmweb działa (inna sprawa że oficjalnie już film z oceną 5 jest "ok", 6 "niezły", a te 8-9 o których piszesz to już ma być "rewelacja", więc jak ktoś wejdzie pierwszy raz i nie weźmie poprawki to może się zawieść na tych ocenach) No ale skoro ludzie się skarżą w tym wątku na oceny filmwebu i imdb to dałem im alternatywę z której sam korzystam, poza tym na rottenach poza oceną są też podsumowujące film wycinki z kilkudziesięciu lub nawet kilkuset recenzji, po czymś takim już wiadomo czego się spodziewać po filmie, a po tym co ludzie wypisują tu na forach nie za bardzo, pozdr

użytkownik usunięty
ajron_3

Sprawdziłem sobie tą stronkę rottentomatoes. Wklepuję pierwszy lepszy dobry film, który niedawno oglądałem - padło na "Trzynastego wojownika", którego za scenerię, muzykę, aktorstwo i klimat oceniłem bardzo wysoko (8/10). Co na to Rotten Tomatoes? 4.7/10 wg tych "krytyków". Dziękuję bardzo

No sory ale to są prawdziwi, piszący do gazet krytycy. Nie widziałem "trzynastego" ale nie powiem żeby to był jakiś szczególnie słynny i uznany film.. może polscy krytycy też by po nim pojechali? Na RT też piszą że klimat i scenografia są spoko, ale fabuła kiepska, może coś w tym jest? Dla przykładu taki Braveheart ma już 76%

Wlodis

potem się dziwić, że denne filmy mają na filmwebie 8-coś/10

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wlodis

Zawsze się zastanawialam dlaczego ogladam film, który ma ponad 8 lub 9 ocene na filmwebeie a okazuje się że to kolejna szmira... Na jakiej podstawie mozna ocenić film skoro nawet się go nie obejrzało? Na podstawie plakatu? Obsady? Zwiastunu nawet pewnie nie widziałeś..Obejrzyj film a dopiero potem oceniaj i wrzucaj tematy na forum...

Wlodis

a ja odpowiem - zajebisty :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
M_divine

Ja obejrzałem i jestem strasznie zawiedziony w kinie nudziłem się i nudziłem. Nic w tym filmie nie ma ciekawego. Te dzieciaki co są w klasie w ogóle jakaś beznadzieja. Dla mnie może nie jesteś jakiś wielkim gniotem, ale na pewno nie jest to nawet średni film. Dla mnie "Klasa" otrzymuje 4/10 zawiodłem się na nim i to bardzo. Nie polecam tego filmu nikomu. Będziecie się na nim nudzić i to bardzo. Chociaż, każdy ma swój gust, ale na mój to słabizna. Dziwie się skąd ta wysoka średnia ocen. Autor tematu ma coś nie tak z sobą.

Pozdrawiam.

bandofbrothers

No więc jeszcze nie oglądałem, ale zamierzam się ostro przyłożyć.

Hmmm...

Wlodis

Chcialbym sie zapytac, bo mam zamiar ugrysc ten film ale po kilku wypowedziach troche mnie to zniecheca, czy to jest film w stylu "Młodzi Gniewni" czy "Freedom Writers" ? A jesli chodzi do ocen na FW to tak macie racje ze czasami nie odzwierciedlaja one w pelni filmu, dam przyklad "Across the Universe" ma ocene powyzej 8, a ja wytrzymalem pierwsze 30 min filmu i wylaczylem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones