PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=763805}

Klient

Forushande
7,0 14 766
ocen
7,0 10 1 14766
7,4 28
ocen krytyków
Klient
powrót do forum filmu Klient

Mezczyzna przez caly film nie moze sie pogodzic, ze pewien mezczyzna zajrzal do lazienki gdy jego zona sie myla. Co jest zakazane w jego kraju.

ocenił(a) film na 4
Szybszy

haha bez kitu. Przez wiekszosc filmu myslalam ze zostala zgwalcona, a nie zostala. nie rozumiem w jakm celu ten film w ogole powstal.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Szybszy

To nie Arabowie!Persowie!Choć wyznawcy Allaha....Szyici.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Szybszy

To znaczy, że nie różnią się od chrześcijan...ateistów,buddystów...Nie chciałbyś mieć za sąsiada Araba?On by ci kebaba,ty mu pierogi...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Szybszy

nie wiem jak ty ale ja nie dupcze w bialy dzien na srodku ulicy a jestem chcrzesijaninem katolikiem i co zatkalo kakako, teraz widziz roznice?

ocenił(a) film na 8
Szybszy

To miłuj bliźniego swego jak siebie samego....Kto dupczy na środku ulicy?!

jacpod

przesadzasz, zbyt doslownie bierzesz napisane slowa, one nie maja byc wykonywane jota w jote, maja nam podsunac jedynie prawidlowy kierunek, tak mi dobrze, tak dobrze mi

ocenił(a) film na 9
jacpod

Lewak.

Leszy2

prawak

jacpod

jacpod... Głowny bohater (czy też owo małżeństwo) to nie wyznawca Allaha... Bo czy wyznawca Allaha przeżegnałby się, prosząc Boga o swą opiekę? Wyraźnie w scenie tej, pokazane jest, że są to chrześcijanie :)
Tylko chrześcijanie robią znak krzyża... :)
To, że ktoś urodził się w arabskim kraju, z arabskimi, perskimi obyczajami nie oznacza, że jest muzułmaninem, szyitą itd.
Cały świat segreguje ludzi...i sam nakłada im osobowości wrzucając dany naród do jednej beczki... W każdej dziedzinie życia tak niestety jest...i stąd mamy tyle konfliktów na świecie... Przykre...
To tak jak np. na mieszkańca Indii powiedzieć, że jest hindusem...a przecież w Indiach żyją i hindusi i muzułmanie i buddyści i dżiniści, sikhowie, chrześcijanie... :)
(to tak dla uściślenia)

ocenił(a) film na 6
Lorelei

Nie ma w filmie takiej sceny, jesteś chyba jedyną osobą, która wymyśliła sobie jakiś alternatywny świat przedstawiony. Film opowiada o islamskich zwyczajach i kulturze panującej w Iranie, stąd też sceny wyrzucania jedzenia z zakupów z "nieczystych" pieniędzy, czy też postępowania honorowe obowiązujące w Iranie.

ocenił(a) film na 7
Dzida_86

Jaki piękny mechanizm wyparcia... Scena przeżegnania się ma miejsce na balkonie, zaraz po pierwszym obejrzeniu mieszkania, kiedy to główny bohater rozmawia z Babakiem. Co nie zmienia faktu, że owe małżeństwo "wyznawcami Allaha" było, gdyż Allah to między innymi w języku perskim, którym - co by nie mówić - posługiwali się bohaterowie, określenie Boga.

ocenił(a) film na 9
Dzida_86

To nie były pieniądze "nieczyste na sposób muzułmański". Należały do człowieka, z którym bohaterowie nie chcieli mieć nic wspólnego - co zrozumie człowiek z każdego kręgu kulturowego.
I owszem, w filmie widzimy perskie obyczaje. Ale przedstawiciele mniejszości religijnych nie są odizolowani od ogółu społeczeństwa, przesiąkają miejscowymi zwyczajami. Chrześcijanie w Polsce, Francji, Iranie i Afryce wcale nie żyją i nie myślą tak samo.

Ja też zauważyłem ten znak krzyża.

ocenił(a) film na 7
Szybszy

Araba za sąsiada może i niekoniecznie, ale Irańczyka z największą przyjemnością

Baby_Firefly

kino irańskie jest trochę podobne do naszego kina z czasów komuny, kiedy trzeba było czytać między wierszami, a wszystko przez cenzurę. Farhadi ma i tak niezłe chody w w swoim reżimie, że mu pozwalają na tak śmiałe filmy. przynosi międzynarodowe nagrody to może więcej niż inni. mnie osobiście fascynuje ta kultura dlatego łykam takie filmy jak świnia kluski. jak tu napisano: musimy poznać kulturę naszych przyszłych sąsiadów i to nie są żadne śmichy-chichy. ostatnio czytałem niezłą książkę "Miasto kłamstw. Cała prawda o Teheranie". wszystko to przybliża do jakiejś prawdy. wolałbym jednak żeby ta kultura nadal była gdzieś daleko, a nie tuż za miedzą

ocenił(a) film na 9
dzesio

Podobne, ale nie widać po nim tej taniochy, która u nas wyłaziła z każdego końca planu.

ocenił(a) film na 3
Baby_Firefly

film nudny jak flaki z olejem, nie wiem jak ja przetrwałem do końca, nie rozumiem po co powstało to "dzieło", film z cyklu "o niczym"

ocenił(a) film na 6
spong17

JA też myślałam iż jakaś iskra na koniec wybuchnie ...

ocenił(a) film na 10
Szybszy

Empatii matka natura poskąpiła, jak widzę...

ocenił(a) film na 7
Szybszy

Jak dobrze, że żyjemy w Polsce, w której nie jest zakazane podglądanie cudzych żon, gdy się myją. Co za paranoja!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Szybszy

Narracja typowa dla białych bojowników strzeżących Polki przed niedobrymi muzułmanami. Kamień z serca, bo już myślałam, że ktoś o nieco wyższym poziomie inteligencji wygłasza takie poglądy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones