PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107548}

Klub samobójców

Jisatsu Circle
6,2 2 829
ocen
6,2 10 1 2829
6,6 5
ocen krytyków
Klub samobójców
powrót do forum filmu Klub samobójców

Udany Azjatycki thriller. Kilka bardzo sugestywnych scen, sporo krwi (wyjątkowo sztucznej), interesująca fabuła. Efekt psuje tylko banalne rozwiązanie filmu i kilka zupełnie niepotrzebnych wątków. Polecam.

ocenił(a) film na 1
spokowap

a ja zapytam co jest udanego w filmie który nawet w japonii został zmieszany z błotem? :)

keeveek

W Japonii został zmieszany z błotem? Nie słyszałem, ale nawet jeśli, to cóż z tego? Mnie się podobał - czy trzeba czegoś ponadto? :) Udanych elementów jest sporo, o najważniejszych wspomniałem przecież powyżej.

Poza tym na IMDB ma średnią 6,7/10 - całkiem sporo jak na gniota zmieszanego z błotem w Japonii ;-)

ocenił(a) film na 6
spokowap

hm, w sumie to film japonski o kulturze japonskiej, wiec to wszystko tam pasuje. mysle ze mogly byc takie zamierzenia.

ocenił(a) film na 1
pawel_zarzycki_poczta

nic nie pasuje. Japońska krytyka napisała, że większego paszkwila nie dało się już zrobić. Film ma jakieś tam przesłanie, ale jest ono kiczowato i prymitywnie podane.

co do średniej na imdb - poza japonią tego gniota oglądali głównie fani azjatyckiego kina którzy zwyczajowo zawyżają oceny kiepskim filmom.

ocenił(a) film na 7
keeveek

To bardzo dziwne, bo czytam biegle po japońsku i z recenzji, które wyczytałem większość się nad tym filmem zachwycała. Film jest bardzo dobry i ma mnóstwo ukrytej symboliki, ale jak wolisz patrzeć na filmy, które wszystko włącznie z morałem podają Ci na tacy, to odpuść sobie japońskie kino i pozostań przy "arcydziełach" z Hollywood.

Hasan89

Doprawdy? A gdzie niby jeśli można wiedzieć? Ten film to lekki przerost formy nad treścią, z dodatkiem kiepskich efektów specjalnych. Jest wiele lepszych, poważniejszych filmów traktujących o takiej tematyce.

ocenił(a) film na 7
KONWULSATOR

Szczerze nie pamiętam dokładnie w jakiej gazecie to czytałem, ale z tego co mi się wydaję było to w Asahi Simbun. Efekty specjalne owszem nie były najlepsze, ale jak chcesz oglądać film dla efektów to idealnie się do tego nadają Transformersi z tym, że tam fabuły brak.
Twoim zdaniem są lepsze filmy o tej tematyce, a moim nie ma.

ocenił(a) film na 10
KONWULSATOR

O jakiej konkretnie tematyce? Warto najpierw sprawdzić, czy wiesz chociaż o czym jest film, żeby wiedzieć czy możesz mieć pojęcie o innych takich filmach...

ocenił(a) film na 10
keeveek

Ach te trolle? Negatywne opinie krytyków?
Pewnie dla tego został doceniony na szeregu festiwali (w tym międzynarodowych)? Ba pewnie dlatego nawet udało mu się zgarnąć nagrodę za przełomowość?

Smutne jak ludzie lubią zmyślać w wierze, że nie znajdzie się nikt kto wie, że kłamią.

Dealric

Nie jestem krytykiem, ale film początkowo był świetny, potem zelżał.
Ale chyba mam prawo do własnej oceny?

spokowap

Mi się też podobał :) Choć rozwiązanie zagadki kto manipulował ludźmi było wielkim zaskoczeniem. Większość czasu przesiedziałam jak na szpilkach ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones