PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107548}

Klub samobójców

Jisatsu Circle
6,2 2 826
ocen
6,2 10 1 2826
6,6 5
ocen krytyków
Klub samobójców
powrót do forum filmu Klub samobójców

Czytając wątki mam wrażenie, że nikt nie zwrócił uwagę na to, o czym jest ten film i
większość bierze go dosłownie. A film jest bardzo dobry, właśnie ze względu na ten jego
"drugi sens".

Otóż żyjemy w świecie, w którym coraz więcej osób ma komputery, telefony komórkowe,
internet. W którym duża część naszego życia przenosi się do sfery wirtualnej. Zamiast
spotkać się, rozmawiać - wysyłamy maile, czatujemy, dzwonimy. Więzi międzyludzkie,
kontakty, relacje przenoszą się do internetu, przez co TRACIMY ŻYCIE. Spędzając godziny
przed ekranem komputera popełniamy samobójstwo, odbieramy sobie życie.
Stąd sceny z komputerami, licealistkami rozmawiającymi przez komórki, rodziną
zapatrzoną w ekran telewizora podczas obiadu czy piosenką "Mail Me". Film jest tym
bardziej rewelacyjny, że został nakręcony 11 lat temu, a przedstawia zupełnie
współczesny problem. Teraz można by go nakręcić tak samo.

Finałowa piosenka dokładnie podkreśla sens tego filmu. "Everyday we 're pressing the
keys......that execute a million commands.", "If only you would say exactly
what is on your mind......and tell me how you really feel. Maybe I can lend a helping
hand." Poza tym, co ciekawe tło w tej piosence (najpewniej przypadkowo) jest
niebieskie. Tak jak.... Facebook.

afrodytka0000

Tak jak facebook XD
Coś w tym jest.

afrodytka0000

oczywiście we wszystkim można doszukiwać się drugiego dna, ale realizm scen po prostu przeraża. Kill Bill ze wspaniałą scenką w restauracji, która spływa krwią to pikuś w porównaniu do pierwszej sceny tego filmu. A rozdeptywanie zwierząt w workach. Dla mnie to straszny film.

ocenił(a) film na 9
afrodytka0000

Coś w tym jest, być może takie było przesłanie. Mnie urzekł jednak wątek psychologiczny - zbiorowych samobójstw z uśmiechem na ustach jako formy "odklejenia" się od ciała, które po prostu przeszkadza. Aprobata śmierci w tym filmie, ukazanie jej jako czegoś niezwykłego, jako wybawienia, wyczekiwanego momentu. Wątek dzieci w filmie, które manipulują dorosłymi a na końcu wygłaszają oczywistą prawdę na temat funkcjonowania świata - polecam jak najbardziej ale osobom, które nie są wrażliwe na sceny przepełnione przemocą, krwią i śmiercią.

ocenił(a) film na 3
afrodytka0000

a dla mnie ten film strasznie nudny, rozumiem pewnie przeslanie tego filmu ze za pomoca mediow mozna nawet stworzyc mode na samobojstwo ale to tyle niewiecej nie ma tu zadnego rozwiazania intrygi w sumie jest ale strasznie naciagane i w sumie niewyjasnione no i ktos tu wspomnial o scenie rozdeptywania zwierzat w workach niepotrzebne okropienstwo

afrodytka0000

afrodytka0000 masz częściowo racje do przesłania filmu, ale główne przesłanie filmu było raczej inne. Z tego co słyszałem to film miał być prowokacją do Japońskiego rządu, aby zrobił coś z plagą ilości samobójstw w kraju. Japonia ma jedną z najwyższych ilości samobójst.(chyba na 2 miejscu na świecie)

Wynika on poczęści z historii tradycyjnego sepukku. Drugim powodem jest bardzo stresujący tryb życia. Od wielu japończyków wymaga się dawanie dobrego przykładu dla społeczeństwa. Dlatego dużo się od nich wymaga, już od szkoły. Ludzie żyją pod dużą presją co prowadzi do wielu chorób psychicznych i samobójstw.

ocenił(a) film na 8
afrodytka0000

Mamy 2021 i te słowa stają się jeszcze bardziej aktualne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones