2 godz. 3 min.
4,9 81 047
ocen
4,9 10 81047
3 177
chce zobaczyć
4,2 5
ocen krytyków
{"rate":4.2,"count":5}
{"type":"film","id":466314,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Kochaj+i+ta%C5%84cz-2009-466314/tv","text":"W TV"}]}

„Kochaj i tańcz” to opowieść potwierdzająca prawdę o tym, że aby odnaleźć prawdziwe szczęście, trzeba zawsze podążać za głosem serca, a taniec potrafi być najpiękniejszym wyrazem miłości. Główna bohaterka tej historii to Hania, poukładana życiowo, początkująca dziennikarka, która odkrywa nagle, że z tańcem łączy ją znacznie więcej, niż mogłoby się jej początkowo wydawać. Na swojej drodze spotyka fanatyka street dance, Wojtka, marzącego o karierze na Broadway’u. To właśnie dzięki niemu dziewczyna zaczyna rozumieć, że dążąc do stabilizacji może przeoczyć coś bardzo ważnego.
W porywającym tańcu wychodzą na jaw wszystkie tajemnice, długo skrywane tęsknoty, może nawet narodzić się miłość…

Bohaterką filmu jest Hania, początkująca dziennikarka, która wkrótce ma poślubić swojego narzeczonego Sławka. Ustabilizowane życie bohaterki burzy jednak powrót do kraju Jana Kettlera - światowej sławy tancerza, który przed laty zostawił matkę Hani, kiedy była z nim w ciąży i wyjechał robić zagraniczną karierę. Hania, dążąc do konfrontacji z ojcem, dostaje się na prowadzony przez niego kurs tańca i jako dziennikarka usiłuje odkryć prawdę o człowieku, który ją kiedyś porzucił. W czasie kursu Hania zaprzyjaźnia się z jednym z tancerzy, Wojtkiem. To właśnie dzięki niemu Hania zaczyna odkrywać porywającą magię tańca. Jej uporządkowane życie u boku narzeczonego przechodzi totalną rewolucję. Hania oddaje się całkowicie swojej nowej pasji, której pedantyczny stomatolog kompletnie nie pojmuje. Tymczasem Wojtek, jego bliskość w tańcu, temperament i niepokorny charakter, coraz mocniej działają na Hanię. Rozsądek walczy u niej z coraz silniejszymi emocjami. Jednak wraz ze zbliżającą się nieubłaganie datą ślubu, wszystko wskazuje na to, że ich kiełkujące uczucie nie ma szans na spełnienie.

redsylwia
opis użytkownika

Główną bohaterką filmu jest Hania. Jej życie jest ustabilizowane. Planuje zostać dziennikarką i poślubić swojego chłopaka, Sławka. Jednak jej spokój burzy powrót do kraju światowej sławy tancerza - Jana Kettlera, który porzucił jej matkę, gdy ta była w ciąży.

Dreamerin
opis użytkownika

Początkująca dziennikarka Hania (Izabella Miko) dowiaduje się, że jej ojcem jest światowej sławy tancerz i choreograf Jan Kettler (Jacek Koman). Chcąc zbliżyć się do niego, dziewczyna postanawia nauczyć się tańczyć. Jej trenerem zostaje przystojny Wojtek (Mateusz Damięcki) - dzięki niemu Hania zaczyna odkrywać porywającą magię tańca, a jej nudne i uporządkowane życie u boku narzeczonego Sławka (Wojciech Mecwaldowski) - stomatologa - przechodzi rewolucję. Hania całkowicie oddaje się swojej nowej pasji, której pedantyczny dentysta zupełnie nie pojmuje. . .

Luise
opis użytkownika