PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=457332}

Kocham cię od tak dawna

Il y a longtemps que je t'aime
7,5 4 509
ocen
7,5 10 1 4509
7,5 2
oceny krytyków
Kocham cię od tak dawna
powrót do forum filmu Kocham cię od tak dawna

Film będący analizą osobowości Juliette- kobiety powracającej do normalnego życia po 15 letnim pobycie w więzieniu. Jest to analiza bardzo głęboka, sięgająca do najgłębszych zakamarków ludzkiej duszy, a za sprawą Kristin Scott Thomas- brawurowo grającą rolę Juliette- jest to analiza niesamowicie udana.

Plainview

Właśnie się zastanawiałam, czy powrót do "normalnego życia" jest możliwy po takich przeżyciach, jakie zafundował los (?) Juliette, fakt, iż zaczyna z czasem zacieśniać relacje z siostrą, jej córkami...wzruszyła mnie scena, gdy bodajże Michel mówi o tym jak bardzo przesiąka się murami, jak zmienia człowieka pobyt(w jego przypadku jako nauczyciela)w więzieniu, jak się w efekcie finalnym "staje się tym miejscem".
Stąd też nie do końca przekonana jestem czy po takiej tragedii jak utrata dziecka, potem izolacja rodziny, męża i w końcu 15 lat skazania pozwala na powrót do normalności.
Okiem obserwatora, być może to społeczne otwarcie jest krokiem do wyjścia z mentalnego, duchowego cierpienia...ale mnie nie przekonuje, oczywiście czysto hipotetycznie sobie "gdybam"...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones