PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124613}

Kod da Vinci

The Da Vinci Code
6,7 579 124
oceny
6,7 10 1 579124
4,7 33
oceny krytyków
Kod da Vinci
powrót do forum filmu Kod da Vinci

Genialny!

ocenił(a) film na 9

Znacznie różni się od książki, ale to wciąż bardzo dobra ekranizacja, no i film sam w sobie. Świetna obsada, zwłaszcza McKellen i oczywiście Hanks. Jedynym, który mi się nie podobał, był Bettany - Sylasa wyobrażałam sobie zupełnie inaczej, jeśli chodzi o wygląd.
Książkę przeczytałam niedawno i muszę powiedzieć, że ta historia jest naprawdę niesamowita. Może nie tyle cała akcja, co prawdziwa historia Jezusa, legenda Graala, dzieje Zakonu i wielka mistyfikacja Kościoła. Na początku było to dla mnie - wierzącej - trochę szokujące, bo Kościół katolicki jest ukazany wyłącznie w złym świetle, ale sama teoria intryguje i jest tak fascynująca, że aż chce się w nią wierzyć.

ocenił(a) film na 7
Embema

Film Oglądałam parę lat temu, niesamowicie mi się spodobał. Książkę przeczytałam przed chwilą i mówiąc szczerze nie pamiętam dokładnie filmu, jednak myślę że ekranizacja była dobra, książka również. Teraz zabieram się za 'anioły i demony', których ekranizacje widziałam co najmniej 3 razy (uwielbiam ten film) :)

ocenił(a) film na 9
Carolaina_

Też mam zamiar przeczytać "Anioły i Demony", a z filmem poczekam aż skończę książkę:) Co zabawne, zaczęłam w złej kolejności, bo to "Anioły i Demony" zostały napisane jako pierwsze.

Embema

Czemu szokujące? Przecież książka to czysta fikcja.

ocenił(a) film na 9
Pallas_

Nie do końca. Są ludzie, którzy w to wierzą - chyba nawet istnieje jakaś sekta czy zakon, który uznaje Marię Magdalenę za żonę Jezusa i ma na to dowody. A o ukrytych przesłankach w dziełach Leonarda wiadomo wszem i wobec.

ocenił(a) film na 6
Embema

czemu czysta? cała symbolika, wierzenia pogańskie i to skąd kościół brał swoje historie (zgapiał np od pogan albo Egiptu np) jest prawdą.

ocenił(a) film na 1
naomi7_87

Film oczywiście jest "genialny". Jedną z genialniejszych scen, jest ta, w której policja prosi Hanksa o pomoc. Oczywiście musi to robić bardzo "dyskretnie". Tzn akurat na jego odczycie policjanci muszą mu "dyskretnie" machać legitymacjami przed oczami.
Kolejna genialna scena, to ta z samolotem. Policja musi pędzić na sygnale przez całe miasto by zatrzymać Hanksa. Jakby tego nie mogły zrobić siły porządkowe na lotnisku. Ale Hanks i tak ucieka, bo policjanci to idioci i nie widzą tego co na wierzchu.
Kiedyś wystawiłem filmowi jedną gwiazdkę. I dziś zmusiłem się do obejrzenia kawałka filmu. I nadal sądzę, że film jest zwyczajnie nudny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones