PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124613}

Kod da Vinci

The Da Vinci Code
6,7 579 124
oceny
6,7 10 1 579124
4,7 33
oceny krytyków
Kod da Vinci
powrót do forum filmu Kod da Vinci

Ciężko jest ocenić ten film, a co dopiero książkę. Fabuła - choć bardzo przewidywalna, wciągająca.
Książkę czyta się bardzo szybko. Z filmem gorzej... Świetna muzyka, montaż, lecz gra aktorska na
średnim poziomie. Wspaniały Sylas i Teabing. Problematyka. Tu pojawia się problem. Jedynym
źródłem wielkiej wiedzy na temat Marii Magdaleny jest obraz. Tak jakby sam Jezus go namalował.
Dzieło powstało 1500 lat po Chrystusie, a z niego wyciągane są pochopne wnioski, które tworzą
wielką legendę dla Zakonu Syjonu. Z drugiej strony świetnie pokazuje to tworzenie nowych kultów...
Niezła książka. Średni film. Spodziewałem się czegoś lepszego. Czas na "Anioły i Demony"...

salata2205

Mialem podobne spostrzezenia. Da Vinci urodzil sie w 1452 roku. Jakie znaczenie ma to co namalowal? Gdyby za oknem lecial smok, szukalibysmy dowodow na istnienie smoka w tamtych czasach? Da Vinci byl wybitnym czlowiekiem, jezeli wierzyc, ze byl masonem to moze rzeczywiscie obraz zawiera jakies symbole, ale moim zdaniem rownei dobrze moze to byc kwestia przypadku. Namalowal tak jak wyobrazal sobie te scene, po co drazyc temat?

blizzarder

I robić z niego wielkie dzieła w literaturze i kinematografii... Film nie jest zły, ale informacje z niego płynące to absurd.

ocenił(a) film na 4
salata2205

Książkę faktycznie czyta się szybko, ale tlko raz, ponieważ nie ma sensu drugi raz do niej wracać. Powiem szczerze, że po przeczytaniu książki nie spodziewałem się za dużo od filmu, ale to co zobaczyłem przeszlo całkowicie moje oczekiwania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones