PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712003}

Koniec trasy

The End of the Tour
6,7 3 168
ocen
6,7 10 1 3168
7,4 17
ocen krytyków
Koniec trasy
powrót do forum filmu Koniec trasy

Na AFF prowadzący przed filmem prelekcję wspomniał o tym, że opus magnum Wallace'a w końcu pojawi się w polskim przekładzie. Przekopawszy internet, niestety, nie znalazłem nigdzie ani słowa na ten temat. Czy ktoś coś wie, może potwierdzić/zaprzeczyć tej informacji?

ocenił(a) film na 9
Pijany_Aniol

Stałbym pierwszy w kolejce do kupienia tego oposa. Na razie trzeba się zadowolić polskim wydaniem "Krótkich wywiadów z paskudnymi ludźmi".

użytkownik usunięty
Pijany_Aniol

To jest kompletnie bezsensowna inicjatywa, moim skromnym zdaniem przynajmniej. Wallace nie napisał może drugiego "Finnegans Wake", natomiast, podobnie jak choćby Burroughsa czy Pynchona, nie sposób go przetłumaczyć na polski nie tracąc wszystkich smaczków i nawiązań. To może językowa snoberia z mojej strony, ale dla takich autorów warto nauczyć się języka.

Infinite Jest, będzie w tym roku przetłumaczone na polski, tak przynajmniej wynika z kilku audycji radiowych poruszających czy to temat prozy Wallaca czy wyczekiwanych książkowych premier tego roku.

nauczenie języka nie pomoże. bardziej pomocne byłoby ogólne oczytanie i zanurzenie w amerykańskiej kulturze, a to polskie tłumaczenie z przypisami może być bardzo pomocne

użytkownik usunięty
francislionel

no i gdzie ten wasz infinite jest po polsku????

ocenił(a) film na 6

Za rok ma być. A tymczasem od 29 marca w księgarniach zbiór opowiadań "Niepamięć". Info z obszernego artykułu o DFW ("Książki. Magazyn do czytania", najnowszy numer - po okładce go poznacie:)

ocenił(a) film na 7
lena_777

W ostatnim wywiadzie Jolanta Kozak, autorka przekładów DFW przyznała, że rozmach "Infinite Jest" ją przerósł i tłumaczenie będzie powstawać kilka lat. Na dobre rzeczy trzeba czekać.

http://www.dwutygodnik.com/artykul/7501-tak-samo-ale-inaczej.html

ocenił(a) film na 6
fake

Dzięki za link :) Z ciekawością przeczytałam. Oby z tego nie zrobił się drugi "Finnegans Wake" :) Do czasu premiery może zdołam dobrnąć do końca "Krótkich wywiadów..." i "Rzekomo fajnej rzeczy...", bo na razie utknęłam w połowie :D

ocenił(a) film na 9
francislionel

z przypisami? ty chyba nie ogarniasz o czym mowisz chlopie

ocenił(a) film na 10
Pijany_Aniol

28 września wychodzi "Rzekomo fajna rzecz, której nigdy więcej nie zrobię" (eseje i rozważania). W opisie jest wspomniane, że trwają prace nad tłumaczeniem "Infinte Jest i "Oblivion".

ocenił(a) film na 8
WalterHofer

Wspaniała informacja, dzięki wielkie :)

ocenił(a) film na 10
Pijany_Aniol

Nie ma sprawy. Sam wyczekuję mocno zwłaszcza po przeczytaniu "Krótkich wywiadów z paskudnymi ludźmi" :)

WalterHofer

Nie spodziewałam się Ciebie tutaj, zaiste.

ocenił(a) film na 10
Rosemary_25

A no widzisz :P

ocenił(a) film na 6
Pijany_Aniol

Wciąż nie ma, ale są "Niepamięć", "Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi" i "Rzekomo fajna rzecz, której nigdy więcej nie zrobię".

W dodatku na początku 2019 r. ukazał się przekład "Bladego króla".

ocenił(a) film na 8
adamcpdst

Mam wszystko poza Bladym Królem, jakoś przegapiłem premierę. Dzięki za info, nadrobię :)

ocenił(a) film na 6
Pijany_Aniol

Na początku 2019 się ukazał. :)

ocenił(a) film na 7
Pijany_Aniol

Są jakieś nowe wieści? Od ostatniej wiadomości minęły już dwa lata. Czy jest jeszcze nadzieja :v

ocenił(a) film na 7
Pauleta

Polskie wydanie będzie w lipcu tego roku :))))

Pauleta

Można prosić o źródło?

ocenił(a) film na 7
Zabstar

premiera 28 września 2022!!

https://www.empik.com/niewyczerpany-zart-wallace-david-foster,p1319435749,ksiazk a-p

margoluz

Dzięki!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones