PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96094}

Kopciuszek

Cinderella
7,3 54 632
oceny
7,3 10 1 54632
6,2 6
ocen krytyków
Kopciuszek
powrót do forum filmu Kopciuszek

Bardzo proszę wszystkich tych, którzy oglądają bajki z na motywach "Kopciuszka". Parę lat temu (na początku lat 90-tych) widziałam fajną wersję tej tradycyjnej bajki, niestety nie pamiętam tytułu ani roku produkcji, więc mimo wielu prób, nie mogę jej znaleźć. Historia trochę odbiega od tej klasycznej, ale przez to jest ciekawsza. Schemat typowo "kopciuszkowy", więc piszę w tym temacie.
Zarys fabuły: Książę szuka żony, spotyka na swej drodze piękną i dobrą, ale biedną dziewczynę (to główna bohaterka).Niestety nie pamiętam co się stało z jej ojcem, ale miała zła siostrę, która jej utrudniała życie. Dość charakterystycznym motywem w tej wersji bajki jest to, że dziewczyna otrzymuje nie pantofelek, ale naszyjnik. Bohaterka dostaje go bodajże od księcia w dowód miłości. Zła siostra wrzuca naszyjnik do studni. Zrozpaczona dobra bohaterka wpada do tej studni i próbuje złapać naszyjnik. Okazuje się, że studnia jest przejściem w inny wymiar, do krainy, którą włada dobra wróżka. Wróżka, o czym nie wie bohaterka, poddaje każdego przybyłego próbie. Dziewczyna zostaje nianią grupki rozwydrzonych, ale sympatycznych dzieciaków. Przechodzi próbę pomyślnie i może odejść do swojego świata. Tymczasem księżę szuka swojej dziewczyny i właśnie naszyjnik ma mu pomóc w rozpoznaniu swojej wybranki. Jakimś dziwnym sposobem zła siostra go przechwytuje, ale i tak, jak to w bajkach wszystko kończy się szczęśliwie. Wiem, że chaotyczny ten opis, ale tak to pamiętam (byłam dość mała, kiedy to oglądałam). Bajka naprawdę była świetna.
Wie ktoś może co to za bajka?

Karo_19

Aha, zapomniałam dodać, że film oczywiście był animowany, a wysilając pamięć przypomiam sobie, że w tytule było nawiązanie do tej wróżki, ale głowy nie dam za to. Co do zasadniczego tematu, czyli Disneyowskiej wersji, to oczywiście wspaniały klasyk. Pozdrawiam "Kopciuszkowych" maniaków.

Karo_19

Jak miło, że ktoś odpowiedział ;)

Fiklm, o który mi chodziło to "Once upon a time" ("Der Zauberstein", "Maria de Oro y El perrito de azul", "Maria D'Oro und Bello Blue") Rolfa Kauki z 1976 r. Chyba. Maria ze złota i niebieski piesek, tak by można przetłumaczyć. Nie mam pojęcia jak brzmiał polski tytuł. Jak to dobrze uczyć się języka. Przyoadkiem trafiłam.

http://www.youtube.com/watch?v=wSy42DC7C4o

Karo_19

hej! nie wiesz gdzie mozna ZNALEZC ten film? bo szukalam wszedzie i nigdzie nie ma wzmianki ze istnieje, tylko twoj wpis, filmiki na youtube i moje wspomnienia z dziecinstwa...

BeatryczeHolmes

no prosze... http://www.youtube.com/watch?v=Pw-TbLfp4-c&feature=related

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones