Odtwórz Zwiastun nr 1 2:23

Zobacz Kopciuszek zwiastun

Film

Cinderella

1950 1 godz. 12 min.
7,4 51 819
ocen
7,4 10 51819
3 071
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"96094","linkUrl":"/film/Kopciuszek-1950-96094","alt":"Kopciuszek","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/60/94/96094/7474383.2.jpg"}
Osierocona dziewczyna jest wykorzystywana do ciężkiej pracy przez macochę i jej dwie córki. Sytuacja ulega zmianie, kiedy kopciuszek z pomocą wróżki udaje się na królewski bal, gdzie poznaje księcia.
reżyseria
gatunek
produkcja
premiera
Złoty Niedźwiedź Najlepszy musical w roku 1951 dla Clyde Geronimi, Hamilton Luske, Wilfred Jackson
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Kopciuszek
Kopciuszek (1950) Zwiastun nr 1 2:23
Kopciuszek | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 1950 | Film Kopciuszek to przezwisko pięknej, pracowitej i dobrej dziewczynki, nadane jej przez złą macochę i samolubne przyrodnie siostry. Zazdrosne o jej urodę każą wykonywać Kopciuszkowi najcięższe, najbardziej brudne prace, aby pod warstwą brudu i sadzy ukryć jej powab i wdzięk. Mimo to Kopciuszek potrafi zachować pogodę ducha i marzyć o swoim szczęściu u boku przystojnego księcia. Dzięki pomocy swojej matki chrzestnej - dobrej wróżki i jej magii, Kopciuszek bierze udział w królewskim balu. Wygląda tak zachwycająco, że urzeczony jej niezwykłą urodą Książę, nie widzi poza nią świata. Szczęście nie trwa długo. O północy Kopciuszek musi wrócić do domu, bo czar pryśnie. Wymyka się z pałacu, gubi na schodach swój pantofelek. Książę rozpoczyna poszukiwania pięknej dziewczyny, która skradła jego serce.

Kopciuszek to przezwisko pięknej, pracowitej i dobrej dziewczynki, nadane jej przez złą macochę i samolubne przyrodnie siostry. Zazdrosne o jej urodę każą wykonywać Kopciuszkowi najcięższe, najbardziej brudne prace, aby pod warstwą brudu i sadzy ukryć jej powab i wdzięk. Mimo to Kopciuszek potrafi zachować pogodę ducha i marzyć o swoimKopciuszek to przezwisko pięknej, pracowitej i dobrej dziewczynki, nadane jej przez złą macochę i samolubne przyrodnie siostry. Zazdrosne o jej urodę każą wykonywać Kopciuszkowi najcięższe, najbardziej brudne prace, aby pod warstwą brudu i sadzy ukryć jej powab i wdzięk. Mimo to Kopciuszek potrafi zachować pogodę ducha i marzyć o swoim szczęściu u boku przystojnego księcia. Dzięki pomocy swojej matki chrzestnej - dobrej wróżki i jej magii, Kopciuszek bierze udział w królewskim balu. Wygląda tak zachwycająco, że urzeczony jej niezwykłą urodą Książę, nie widzi poza nią świata. Szczęście nie trwa długo. O północy Kopciuszek musi wrócić do domu, bo czar pryśnie. Wymyka się z pałacu, gubi na schodach swój pantofelek. Książę rozpoczyna poszukiwania pięknej dziewczyny, która skradła jego serce.

boxoffice
$34 101 149 w USA
budżet
$2 900 000
na podstawie
Ted Sears (materiały do scenariusza, historia) / Erdman Penner (materiały do scenariusza, historia) / Więcej...
studio
Walt Disney Productions (przedstawia)
data produkcji
1950
tytuł oryg.
Cinderella
inne tytuły
Kopciuszek Polska
Więcej...
Kiedy Kopciuszek wskrzesza Lucyfera na początku filmu, otwiera drzwi do pokoju na lewo. Cień drzwi na podłodze porusza się na prawo.
Podczas sceny szycia sukienki, biała tasiemka znika na jedną sekundę.
Kiedy rano Kopciuszek się ubiera, zakłada wstążkę wokół całej głowy. W następnej scenie jest nawiązana tylko na połowie.
"Kopciuszek"  to obok "Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków" najsłynniejsza animacja Walta Disneya i spółki. Film ten świętował niedawno 50-lecie powstania, a ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 59%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • książę

  gdryf

  Za mało księcia, prawie nic nie mówił, a ja oglądałam bajkę głównie dla niego, nawet imienia nie miał, skandal, dobrze chociaż, że brunet.

 • Francuski dubbing z 1950

  eowine

  Przyznać się kto miał taką wersję. I pamięta ten altowy głos Kopciuszka, głęboki i romantyczny:)

 • Kopciuchowa niedorajda

  paula12esp ocenił(a) film na 4

  czy ktoś jeszcze nie mógł wytrzymać jak te paskudne szczury "śpiewały"? I ogólnie, nawet jak na bajkę disneya, zbyt naiwnie. Godzina ze sponiewieranym kopciuszkiem, który cały czas przeprasza, że żyje okazała się nie do wytrzymania.

 • Nie ma uszu

  FearTheRipper

  Czy ktoś jeszcze zauważył ,że Kopciuszek podobnie jak Śnieżka nie ma uszu? Kopciuszek ma tylko jakiś zarys małżowiny usznej i włosy przyklejone co głowy. Śnieżka w ogóle nic nie miała w tym miejscu. Czy kiedyś rysownicy uznawali ,że uszy są nieładne i zbędne? Macocha ma już normalne a Kopciuszek nie.

 • okropny ten nowy dubbing

  gamertr

  właśnie oglądam na Disney Channel tę nowa wersję z nowym dubbingiem. jedno słowo - okropny! Głosy w ogóle nie pasują! Chyba głuchy je dobierał, jedynie stara wróżka ujdzie...ale stary dubbing o niebo lepszy, już wolę te "cinderellę'!