PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=589666}

Kopciuszek

Cinderella
6,6 74 844
oceny
6,6 10 1 74844
6,4 20
ocen krytyków
Kopciuszek
powrót do forum filmu Kopciuszek

Disney przerabia animację na film aktorski. Od animowanego Kopciuszka minęło 65 lat! a studio Walta Disneya stanęło w miejscu, kopiując własny styl i pomysły. I niech im będzie. Jeśli kochacie powracać do starych melodii: to się Wam spodoba. Jeśli oczekujecie przełamania, wyróżnienia lub zmian w treści fabularnej - radzę zostać w domu. To wciąż klasyczna baśń o młodej dziewczynie, która nie potrafi przeciwstawić się macosze i jej siostrom. Jakiekolwiek odstępstwa od znanej historii są niedopuszczalne. A jeśli nawet - to na krótką metę i one nie wpływają na przebieg narracji. Jest ładnie, feeria barw przyprawia o uznanie, użyte efekty specjalnie nie przeszkadzają (choć można się uśmiechnąć na widok komputerowych zwierzątek). Jeśli jesteście tradycjonalistami i nienawidzicie, gdy z Waszych dziecięcych historii robi się pastisz (Zaplątani) czy satyrę (jak choćby w Shreku) - Kopciuszek Was onieśmieli swoją zwyczajnością, bez intertekstualnych kontekstów. Ja, zważywszy na to, że jestem przeciwny powtarzaniu tych samych rzeczy - bawiłem się cacy, ale chciałbym, żeby pomajsterkowali przy takim zużytym koncepcie. Warto się wybrać, jeśli jesteście fanami Cate Blanchett. Jeśli narzekacie na to, że Kopciuszek jest mało feministyczna - odradzam, bo się zdenerwujecie. Tylko dla zagorzałych fanów Kopciuszka, która liczy na czary.

http://literackiespelnienie.blogspot.com/2015/03/krotko-o-trzech-filmach-nowosci .html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones