PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=589666}

Kopciuszek

Cinderella
6,6 74 844
oceny
6,6 10 1 74844
6,4 20
ocen krytyków
Kopciuszek
powrót do forum filmu Kopciuszek

to chyba pierwszy raz siostra kopciuszka będzie ładniejsza od samego kopciuszka:) Mowa o Holliday Grainger, to chyba prędzej ona powinna zagrać kopciuszka.

mikashirota

moim zdaniem najładniejsza jest wróżka. czuję, że Helenka znowu pokaże się z jak najlepszej strony.

softy_girl

Helena idealna do tej roli

ocenił(a) film na 5
softy_girl

fakt kazda postac w ktora sie wciela jest fenomenalna :)

ocenił(a) film na 5
mikashirota

To ja mam jeszcze inne zdanie, gdyż dla mnie najpiękniejsza jest macocha. Cate Blanchett to zjawisko:)

mikashirota

Nie uważam że siostra ładniejsza, ale Lily James nie jest super ładną dziewczyną (IMO). Powinni do takie roli wziąć osobę o naprawę olśniewającej urodzie.

ocenił(a) film na 6
Moderatorrr

To tak jak zatrudnienie Kristen Stewart do roli śnieżki.

mikashirota

Dokładnie o tym pomyślałam, macochy ładniejsze

wikiw99

Wydaje mi się że w tym filmie właśnie ma być inaczej - Książę spotyka Kopciuszka już wcześniej, zakochuje się w tym że jest miła (ratuje jelenia) a nie tylko dlatego że jest piękna. To byłoby płytkie...

matsurika

No tak, ale czy każda piękna kobieta jest płytka. Może chodzi i o to, że żeby pokazać, że nie trzeba być najpiękniejsza by rozkochac w sobie księcia. Wychowana na takich bajkach i całe życie przeświadczona, że królewna Śnieżka, kopciuszek, śpiąca królewna, bella z pięknej i bestii itd.byly piękne wiec jakoś ciężko mi "uwierzyć" w te historie

wikiw99

Przede wszystkim najwcześniejsze bajki były bardzo konserwatywne w swojej wymowie. Kobiety były piękne i dlatego były lepsze od innych kobiet i przez to znienawidzone (Kopciuszek przez siostry, Śnieżka przez macochę itp). I te piękne kobiety za swoją urodę i niewinność znajdywały super-męża (oczywiście księcia).
Nie wspominam tutaj Pięknej i Bestii ponieważ nie oglądałam tej bajki a słyszałam że Belle oprócz urody była też oczytana więc może tutaj było inaczej.
Lepiej by było żeby ta ekranizacja poszła nieco inną drogą - żeby książę zakochał się w bohaterce takiej jaka jest w środku a nie na zewnątrz.
A propo Kopciuszka, czytałam kiedyś krótki komiks na internecie, "12 O'Clock Bell Rings", inspirowany tą bajką. To jest adaptacja którą warto zobaczyć ;)

ocenił(a) film na 8
mikashirota

Dokładnie :D
Ale przecież w tej bajce chodzi o to, że siostry były brzydkie w środku, a Kopciuszek była miła.

mikashirota

Z tym się zgodzę ale może jakimś cudem w filmie jakoś będzie inaczej :)

mikashirota

A ja się z tym nie zgodzę. Holliday owszem, jest ładna, ale to taka raczej 'pućka' z twarzy, za to Lily... dla mnie to idealny Kopciuszek ;-)

modestmaiden

A ja się z tym nie zgadzam lepsza pucka, a przyjemna, a nie taka co swoim wyglądem odpycha. Już nie chodzi o urodę, ale jej rysy twarzy idealne pasują na negatywnego bohatera, jej spojrzenie zimnie jak lód. Nie przekonuje swoim wyglądem, że jest dobra chodzi o tak dobrą osobą jak kopciuszek i pozwala sobą pomiatac.

wikiw99

Dała radę.

mikashirota

e tam, odpowiednia charakteryzacja i każdy będzie wyglądał jak powinien :)

ocenił(a) film na 6
LaraCrofts

Zobaczymy może przejdzie metamorfozę na balu:)

mikashirota

A ja się nie zgodzę ;)

mikashirota

Matka Kopciuszka ładniejsza od Kopciuszka.

ocenił(a) film na 6
mikashirota

Przecież Lily James jest piękna i idealnie pasuję do tej roli.

mikashirota

główna para jest szkaradna. Główna bohaterka s wygląda jak brzydsza wersja Alicii Vilkander. To ma być wyśniony książe z bajki? Powinen być przystojny!A macocha? Cate Blanchet będzie najładniejsza w całym filmie

ocenił(a) film na 6
guga_buzka

jak ten facet nie jest przystojny to ja nie wiem.....wiem że nie istnieje obiektywność, ale jest atrakcyjniejszy od 95% ludzi widywanych na ulicach (oceniam aktora opakowanego w makijaż, kostium etc) i chyba nikt temu nie zaprzeczy :) a na pewno nie jest drewnem aktorskim

ocenił(a) film na 3
mikashirota

wszystkie trzy paskudne. Macocha i Wróżka są najbardziej hot ! basta

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones