PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=169177}

Kopia Mistrza

Copying Beethoven
6,8 14 977
ocen
6,8 10 1 14977
5,7 7
ocen krytyków
Kopia Mistrza
powrót do forum filmu Kopia Mistrza

Film jest bardzo nieudaną kopią filmu Milosa Formana "Amadeusz". Bardzo wiele scen powtarza się w Kopii Mistrza np:
gdy Anna modli się do Boga i zarzuca mu że obdarzył ją darem którego ona wcale nie chce, albo ostatnia scena, gdy
Beethoven prosi ją aby zapisywała nuty. Nie podobała mi się technika z jaką ten film został nakręcony - nie podobały mi
się ujęcia, kadry, zbliżenia, najazdy, niektóre ujęcia były bardzo bezsensowne i przeszkadzały. Film oceniam na 4 tylko ze
względu na wrażliwość jaką w sobie ma. Sama fabuła też mnie kompletnie nie porwała - zaprzecza historii. Poza tym,
jak już wspominałam, nie lubię kopii, zwłaszcza gdy kopiuje się prawdziwego mistrza ujęć i montażu.

ocenił(a) film na 7
la_belle_juliette

W którym momencie fabuła zaprzecza historii, możesz rozwinąć ? Poza tym to nie jest paradokument itp. tylko film lużno pokazujący charakter i genialny zmysł muzyczny Beethovena i raczej tak należy na to patrzeć.

ocenił(a) film na 7
la_belle_juliette

a mnie sie podobał.

ocenił(a) film na 8
crstw70

Mnie też. Bardzo. Poza tym trudno uniknąć podobieństw w filmach biograficznych - ostatecznie wszystkie kręcą się wokół podobnej historii:) A "Kopia..." ma swój urok i przyjemnie się ją ogląda.

ocenił(a) film na 5
la_belle_juliette

odniosłem to samo wrażenie oglądając 'Kopię' dzień po 'Amadeuszu'.

ocenił(a) film na 6
la_belle_juliette

Mam to szczęście, że zapominam filmy i nie dostrzegam podobieństw do Amadeusza. Kopiując mistrza zobaczyłem wczoraj, kolejny raz, z przyjemnością. Podobała mi się gra Harrisa. Uważam też, że zdjęcia są mocną stroną filmu. Zwłaszcza zwróciłem uwagę na dwa fragmenty: premiera 9 symfonii - dynamika ujęć sprawia, że nie zamykam oczu poprzestając na słuchaniu muzyki (na Grawitacji usypiałem ;-)), zbliżenia podczas kłótni LvB z Anną potęgują napięcie. Zwłaszcza w tym drugim przypadku odczucia miałem takie jakbym sam w tej kłótni uczestniczył. Fabuła specjalnie skomplikowana nie jest. Jest przewidywalna, ale poziom jest przyzwoity. Końcówka pozostawia niedosyt. OST ;-) jest świetny. To oczywiste, że muzyka LvB jest świetna, ale zwróćcie uwagę jak została streszczona 9 symfonia. Sprawia wrażenie całego utworu. Dobór utworów w całym filmie jest świetny i stanowi duży plus Kopiując mistrza. Naprawdę miło spędzony czas.

la_belle_juliette

Mozart i Bethoven byli NAD-dmuzykalni i tylko w tym widzę podobieństwo

zaudi

Ja też nie widzę podobieństw - poza tematyką.

ocenił(a) film na 9
la_belle_juliette

Bardzo wysoko oceniam "Amadeusza" ale "Kopia Mistrza" chyba jeszcze wyżej, zresztą podobnie jest z samą muzyką mistrzów. Choć i tak najbardziej cenię "Wieczną miłość" z Gary Oldmanem w roli Beethovena.

la_belle_juliette

Ale przecież Amadeusz też nijak ma się do historii. No może nie do końca nijak, ale w rzeczywistości Salieri i Mozart ze sobą nie rywalizowali, a Mozart zmarł z zupełnie innych powodów niż w filmie. Druga rzecz to to, że Salieri miał Bogu za złe, że nie obdarzył go tak wielkim talentem jak Mozarta. Nigdzie nie powiedział, że nie go nie chce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones