PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=169177}

Kopia Mistrza

Copying Beethoven
6,8 14 977
ocen
6,8 10 1 14977
5,7 7
ocen krytyków
Kopia Mistrza
powrót do forum filmu Kopia Mistrza

Niestety, pani Agnieszka nie mogła oderwać się od "Amadeusza" Formana (cała masa powtórzonych pomysłów), tylko że tam było "mięcho" a tu ledwie galaretka - zgrabna, delikatna po kobiecemu, nawet subtelna i malownicza filmowo, ale...

jak45

Ten film bardziej powtarza klimat z filmu"Dziewczyna z perłą" gdzie kobieta przy mistrzu dodaje mu ducha i wiary.Moim zdaniem pani Holland zrobiła dobry film a główni bohaterowie:On i Ona zagrali wybornie!

ocenił(a) film na 9
jak45

Nie prawda, film jest rewelacyjny, a gra aktorska faktycznie wyborna. Nie mogłem oderwać oczu. Stąd 9 ode mnie. Swoją drogą film Formana jest genialny.

jak45

hahaha dokładnie, do amadeusza się nie umywa(oczywiście film), bo muzycznie to nie odważyłbym się porównywać dwóch najlepszych moim zdaniem kompozytorów klasyki;)

ocenił(a) film na 6
jak45

Proszę zwrócić uwagę choćby na dwie sceny: w pierwszej kopistka skarży się, że po co Bóg dał jej talent muzyczny, skoro jest za mały; w drugiej ciężko chory Beethoven dyktuje kopistce zapis nutowy. Przecież takie sceny to jedne z najbardziej pamiętnych i kluczowych w "Amadeuszu" - Salieri jako "król miernot" i "tajemna mowa" muzyków przy zapisie muzyki! Tych powtórzeń (oczywiście nie dosłownie plagiatów!) jest więcej.

jak45

w samym tytule nawet jest powiedziane;)

ocenił(a) film na 8
jak45

Dla mnie najlepszą sceną Amadeusza jest moment, w którym Salieri czyta rekopis Mozarta (który gra w tle - choć nie wiem czy tło jest tutaj własciwym słowem) i walczy w nim zawiść z bezgraniczną fascynacją. W ogole w Amadeuszu było wiecej muzyki. Trudno Kopii mistrza nie odnosić do Amadeusza, ale jakoś wczesniej nie przyszło mi do głowy zeby czynić z tego zarzut. Szkoda że nie skupiono się bardziej na kwestii niezrozumienia jego utworów przez współczesnych - choć nawet w napisach końcowych była wzmianka o fudze. Była też swietna scena gdy Beethoven gra fragment utworu, który brzmi wrecz z leka jazzujaco - myslę ze w tę strone bardziej mógł pójść scenariusz. Mimo wszystko film uwazam za świetny i daje mu 8 gwiazdek.

ocenił(a) film na 6
rickfreak

Paradoksalnie, moja niska ocena wynikała z dużego uznania dla Holland - dlatego poruszyły mnie te jej zapożyczenia z "Amadeusza". Generalnie jestem bardzo uczulony na plagiaty, i np. do dziś nie mogę wybaczyć Niemenowi kopii z Jamesa Browna.

ocenił(a) film na 8
jak45

To jakaś paranoja - ta zabawa w wyszukiwanie "plagiatów" . Wystarczająco inteligentny człowiek - który ma coś do powiedzenia zauważy tu o wiele ciekawsze sprawy do poruszenia.
Pójdę dalej : główne role grają tu kobieta i mężczyzna - to zapewne zapożyczenie z filmu "Kobieta i mężczyzna"- he he.

ocenił(a) film na 9
maroc

:))))

ocenił(a) film na 9
jak45

Zawsze pełno specjalistów i ekspertów. Nikt nie przyzna się, że film się podobał, tylko będą marudzić, że coś skopiowane, a nawet jak to co ???? Skoro gra aktorska super. A i temat dobry.
PS Muszę przypomnieć sobie Amadeusza, bo dawno temo oglądałem, ale nie wydaje mi się, żeby to było aż takie zerżnięcie.

ocenił(a) film na 7
jak45

Weźmy pod uwagę, że Pani Agnieszka miała ogromną dowolność w scenariuszu, który jest po prostu fikcyjny! Forman do spółki z Shafferem krecąc Amadeusza opierali się o sztukę drugiego z nich zamykając sobie wiele drzwi. W związku z powyższym spodziewałem się troszkę więcej inwencji, luźnej kreacji, może jakiejś wariacji:) - choć film na pewno nie jest słaby...
Nie ma też co ukrywać, że prowadzenie głównej postaci przez reżysera jest żywo czerpane z Formana... nie mniej Harris klasa!

...ale Amadeusz, to Amadeusz;)

ocenił(a) film na 6
grubounce

Czasem aktorzy dorabiają sobie w niekoniecznie pierwszoklasowych filmach na szyneczkę czy kawiorek... na Karaibach.

ocenił(a) film na 9
jak45

Bez przesady z tym dorobieniem sobie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones