PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6880}

Król Lew II: Czas Simby

The Lion King II: Simba's Pride
7,5 102 096
ocen
7,5 10 1 102096
5,7 15
ocen krytyków
Król Lew II: Czas Simby
powrót do forum filmu Król Lew II: Czas Simby

Tej bajki unikałem blisko 15 lat! Dlaczego? Otóż bałem się tego, że może ona stać się rysą na tle nieskazitelnego "Króla Lwa". Z pierwszą częścią wiążą się silne emocje i przeżycia. Od tamtej właśnie bajki rozpoczęła się moja miłość do kina- filmu.
Dopiero po tych 15 latach odwazyłem się bajkę obejrzeć i powiem, że moje obawy były niesłuszne. Druga część jest oczywiście gorsza od pierwowzoru, ale miło przypomina swojego poprzednika. Klimat i urok bajki został zachowany. Jest to jednak jego główna wada, bo druga częąść prawie niczym nie różni się od "jedynki". Oczywiście oprócz bohaterów. Reszta jest zadziwiająco podobna. Za to mam największe pretensje, ale i dziękuję twórcą, że nie zniszczyli mi dziecięcego arcydzieła.
8/10

Bialy_Pielgrzym

Zgadzam się, świetny ciąg dalszy genialnej jedynki. Z tą różnicą, że ja piętnastu lat nie czekałam na jej obejrzenie ;D Cieszę się, że twórcy odważyli się zaryzykować, bo równie dobrze, jak to bywa w wielu wypadkach kontynuacji, mogło powstać coś, czego nie sposób byłoby obejrzeć.

A jeśli z trzecią częścią tak samo się wstrzymujesz, to szczerze radzę, żeby tak pozostało, bo właśnie to będzie dla Ciebie rysa na nieskazitelnym "Królu lwie". Ja niestety obejrzałam, a czasu cofnąć się nie da.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones