Król Lew (2019)

The Lion King

recenzje Redakcji

(1)
  • Renoma pierwowzoru w połączeniu z potężnym budżetem oraz dobrze naoliwioną machiną marketingową czynią z dzieła Jona Favreau bezpieczną inwestycję. I właśnie tak się je, niestety, ogląda: niczym zrodzony w tabelkach Excela, solidnie wykonany produkt globalnej korporacji. Pozbawiony większych potknięć, ale również magii, jaką przesycony był pierwszy film. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 77%

recenzje Użytkowników

(2)
  • Na ten film czekali chyba wszyscy, którzy z nostalgią wspominają animację z 1994 roku. Historia raczej wszystkim znana, ale opowiedziana i nakręcona w inny sposób, na fali mody przerabiania klasycznych animacji Disneya na wersje live action. Wielu się jednak zastanawiało, czy jest sens wypuszczać nową wersję "Króla lwa"? Jedyne co można bowiem zmienić, to technikę animacji. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 63%
  • Maraton fabularyzowania klasycznych filmów Disneya trwa. W tym roku mieliśmy już kilka takich eksperymentów. Po bardzo słabym "Dumbo" i całkiem dobrym "Aladynie" przyszła kolej na prawdziwy klejnot koronny wytwórni, czyli "Króla Lwa" z 1994 r. Słynna animacja Roba Minkoffa i Rogera Allersa odniosła ogromny sukces, zdobywając dwie statuetki Oscara i dwa Złote Globy, oraz podbijając serca widzów. Czy teraz, po 25 latach, Jon Favreau ("Księga dżungli") zdoła powtórzyć tamten sukces? czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 33%
opinie i nagrody