film

Król komedii

The King of Comedy
1982
1h 49m
7,4 13 999
ocen
7,4 10 1 13999
7,6 26
ocen krytyków
Mało utalentowany komik nęka znaną gwiazdę showbiznesu. Zobacz pełny opis
Król komedii zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

BAFTA
Film zdobył nagrodę BAFTA, inną nagrodę oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Pozbawiony talentu Rupert Pupkin (Robert De Niro) widzi siebie w roli komika estradowego. Próbuje przeniknąć w świat show-biznesu, na razie łowiąc autografy gwiazdorów. Jego bożyszczem jest znany telewizyjny komik, Jerry Langford (Jerry Lewis). Przy pomocy znajomej, Mashy, udaje mu się zbliżyć do komika, podstępem wślizgując się do jegoPozbawiony talentu Rupert Pupkin (Robert De Niro) widzi siebie w roli komika estradowego. Próbuje przeniknąć w świat show-biznesu, na razie łowiąc autografy gwiazdorów. Jego bożyszczem jest znany telewizyjny komik, Jerry Langford (Jerry Lewis). Przy pomocy znajomej, Mashy, udaje mu się zbliżyć do komika, podstępem wślizgując się do jego auta i prosząc o autograf. Uratowawszy go rzekomo przed awansami pełnej temperamentu Mashy, oczekuje wdzięczności. Od tej pory Pupkin nęka gwiazdora, prosząc o pomoc w zrobieniu kariery.

boxoffice
$2 536 242 w USA
budżet
$20 000 000
studio
Embassy International Pictures / Twentieth Century Fox Film Corporation
tytuł oryg.
The King of Comedy
inne tytuły
Do roli Jerry'ego Langforda rozważani byli: Johnny Carson, Frank Sinatra, Dean Martin, Sammy Davis Jr., Joey Bishop oraz Orson Welles.
Meryl Streep odrzuciła rolę Mashy.
Film kręcono w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Król De Niro

ocenił(a) film na 7

To nie film Scorsese to film De Niro, którego kreacja żałosnego człowieka o wielkich ambicjach jest chyba jedną z lepszych w karierze. Można uważać tytułowego bohatera za głupka, naiwniaka czy wręcz psychola lepiej jednak z ocenami powstrzymać się do momentu świetnie napisanych końcowych scen. Nie jest to najlepszy...

więcej

"Lepiej być Królem przez jedną noc niż nikim przez całe życie"

Jeden z najlepszych filmów Scorsese-jak to często bywa ze znakomitymi filmami-niedoceniony. Świetne studium samotności, niespełnienia, przerostu ambicji, psychopatii,ale też marzycielstwa, idealizmu. De Niro w perfekcyjny sposób oddaje wszystkie te, często sprzeczne cechy swojego bohatera, czyniąc go w gruncie rzeczy...

więcej

.. ale dopiero ten film uzmysłowił mi inspiracje (i doepbil rolę de Niro w Joker ze) .

Szaleńczo fantastyczna produkcja. De Niro świetny!

Joker

ocenił(a) film na 8

Mam nadzieję, że Joker będzie duchowym sequelem tego filmu. Wymowne są same poczynania Todda Phillipsa: angaż De Niro i mowa o inspiracji wczesnym kinem Scorsese. Marzy mi się, żeby postać Boba w Jokerze była Papkinem po latach, oczywiście nie wprost, a bardziej jako easter-egg.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones