PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=600541}

Królewna Śnieżka i Łowca

Snow White and the Huntsman
6,2 156 359
ocen
6,2 10 1 156359
5,4 16
ocen krytyków
Królewna Śnieżka i Łowca
powrót do forum filmu Królewna Śnieżka i Łowca

Kobiety w Baśniach.

użytkownik usunięty

Baśnie są idealnym przykładem na to, jak kiedyś postrzegano kobiety - dziecinna, niewinna Śnieżka jest (w oryginale) tą dobrą, zaś dorosła, piękna kobieta (królowa) tą złą.

Mylę się twierdząc, że bano się seksualności u kobiet? Może to doszukiwanie się drugiego dna, ale spójrzcie tylko: Dorosła, piękna kobieta (w dodatku dość wyemancypowana) jest tą złą. W oryginale trzy razy próbuje zabić Śnieżkę, dając jej wpierw grzebień i gorset (czyli tak jakby atrybuty kobiecości - ale może nadinterpretuję).

Nie inaczej jest w innych baśniach - to dorosłe, często piękne kobiety są przedstawione jako złe, a te dobre są albo jeszcze dziewczynkami, albo już babciami w wieku "poseksualnym" (dobre wróżki itd).

ocenił(a) film na 7

Niezła rozkminka, daje wiele do myślenia. Teraz już wiem czemu "moja" jest złą kobietą :P

ocenił(a) film na 4

Bo to złe kobiety są. Zresztą baśnie pisane są dla dzieci, więc nie jest niczym dziwnym, że dzieci utożsamiają się z młodymi bohaterkami a nie należącymi do świta dorosłych. "Strach przed seksualnością kobiet" brzmi mi tu bardziej jak panel dyskusyjny na postępowej uczelni : P chociaż może coś w tym jest.

użytkownik usunięty
duraq

Nie chodzi o główne bohaterki, bo np wśród drugoplanowych męskich postaci jest już znaczne przemieszanie dobrych i złych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones