PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30591}

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Snow White and the Seven Dwarfs
7,3 49 061
ocen
7,3 10 1 49061
7,0 7
ocen krytyków
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
powrót do forum filmu Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

To była JEDYNA bajka od Disneya, jakiej nienawidziłam w dzieciństwie. Ten piskliwy głos Śnieżki doprowadzał mnie do szału, cośtam pluła pod nosem, nigdy nie rozumiałam jej, ani tej królowej, księcia i tych krasnali...
Wogóle ta Śnieżka wygląda jak z horroru (nawet podobna do tej z ,,Ringu"), trupia twarz, czarne włosy spięte w niewiadomo co (ni to kok, ni kucyk??). Te krasnale to już wogóle porażka na całej linii. 7 napalonych facetów (dorosłych, ale niskich, nieprawdaż??) i dziewczyna, której NIGDY nie widzieli ;P No sorry ;P Tymbardziej że ten jeden ewidentnie zachowywał się jak pedzio (ten co sie rumienił).
Jedyną dość ładną i mającą charakter postacią była Królowa, która nienawidziłą Śnieżki (w sumie się nie dziwię xD ), miała coś w sobie, nie to co nijaka Śnieżka.
No tak, powiecie, że film jest stary, mógł być zły dubbing itd. Jednak NA LITOŚĆ któż wpuścił do studia nagraniowego takich piskaczy, żeby podkładali głosy do bajki!
Moja ocena 2/10 (byłoby 1/10 gdyby nie ta królowa ;)), lecz wątpię, by zmieniło to średnią.

I szczerze mówiąc (pisząc ;) nie wiem jak można zachwycać się dubbingiem, piosenkami i pięknem Śnieżki w tej bajce.

Znając życie, rozszarpeicie mnie za moją opinię, ponieważ w tym kraju jak ktoś ma odmienne zdanie to się go tępi. Także jeśli chce ktoś coś tutaj napisać, to kulturalnie przede wszystkim ;)

Pozdrawiam

paumar1

Ja się z tobą zgodzę...
Śnieżka , niby dorosła panna a dubing dali taki jakby miała 6 latek ;/ i też nigdy nie mogłam zrozumiec co ona gada ;/
To chyba była jedyna bajka Disneya , która tak bardzo mnie zamuliła...

ocenił(a) film na 10
tou

Ja powiem tyle. Troszkę więcej dystansu, to w końcu pierwsza na świecie animowana pełnometrażówka. Nie można oczekiwać cudów od razu, tym bardziej że gdyby film był klapą, nie byłoby dzisiaj żadnego Disneya.

Warto zwrócić uwagę na samą animację, pomijając już piszczącą Śnieżkę. Przecież takei cuda były wykonane ręcznie i to jeszcze przed II wojną. Troszkę więcej szacunku, nie można oceniać filmu jedynie poprzez pryzmat jego bohaterów.

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
tou

1. Dorosła to ona nie była
2. Dub nagrywano w 1938, mieli innych aktorów i inną aparaturę oraz inne standardy
3. Taki wygląd Śnieżki opisano w baśniach braci Grimm (ówczesne kanony), a wzięło się to stąd, iż prawdziwa matka Śnieżki podczas szycia przy hebanowym oknie w czasie zimy skaleczyła się igłą i powstało takie "połączenie" czerni, bieli i czerwieni, a królowa chciała mieć właśnie córkę o czerwonych ustach, białej cerze i czarnych włosach.
Ot cała tajemnica kina!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones