PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204585}
plakat filmu Królowa

Królowa

The Queen
7,0 58 021
ocen
7,0 10 1 58021
7,0 18
ocen krytyków
Królowa
powrót do forum filmu Królowa
 • Sądzę, że aktorzy w tym filmie są naprawdę świetnie dobrani, jednakże żona Blair'a, Cherie Blair, grana przez Helen McCrory to po prostu pomyłka... Każda scena, w której znajduje się ta kobieta, jest irytująca. Najgłupszy moment, gdy idą wraz z Tonym schodami na spotkanie z Królową i robi do niego głupie miny naśladując kamerdynera. Irytująca gra aktorska...

 • marcela666 ocenił(a) ten film na: 8

  onlyadreams Zgadzam się w 100 % z Twoją wypowiedzią. Jej postać wypadła bez kultury, taktu i obycia.

 • Selene91 ocenił(a) ten film na: 9

  marcela666 To jest monarchia, a nie jakaś zabawa w monarchię. Trzeba mieć trochę godności, a nie latać na każde zawołanie ludu, bo sobie z żalem poradzić nie mogą. William the Conqueror się nie pieprzył z ludźmi, jak z resztą cała reszta Brytyjskich monarchów. Henryk VIII z dwiema żonami się rozwiódł, dwie sam wykończył, piąta żona zmarła. Tylko jedna go przeżyła. I co? Miał się liczyć wtedy z ludem? Moim zdaniem dobrze, że zachowali zimną krew, zachowali się godnie jak na królów przystało. Są jakieś zasady, których należy przestrzegać, a rozbrykane i rozpieszczone społeczeństwo domaga się flagi spuszczonej do połowy masztu, która ma oznaczać przebywanie królowej w Pałacu. Ale nagle ludziom się coś nie podoba i narzucają jej swoją wolę. Kobieta wychowana w tradycyjny sposób, z jakimiś wartościami i nagle podporządkowuje się ludowi który te wartości ignoruje. Jak to wygląda? Ma być dumna, bo takie ma prestiżowe stanowisko.

 • Selene91 Do czego odnosi się Twoja wypowiedź, bo nie rozumiem ? Co ma wspólnego Henryk VIII i monarchia z grą aktorską Helen McCrory ? Nie komentowałam tutaj sposobu rządzenia monarchii brytyjskiej, tylko aktorstwo...

 • Selene91 ocenił(a) ten film na: 9

  onlyadreams Sorry nie zauważyłam, że odpisuje na innego posta. Wcześniej czytałam inną wypowiedź i do niej się odnosiłam. Przekleję w odpowiednie miejsce. Dzięki za czujność.

 • Selene91 Spoko. Pozdrawiam :)

 • Al_Bundy ocenił(a) ten film na: 7

  onlyadreams To film ktory nagrał zapewne monarchista, zona Blaira byla antymonarchistką, pokazali ją od jak najgorszej strony.

  Zresztą ogólem zawsze tak sobie wyobrażalem ludzi którzy uważaja, że jakiś lud złożony z elektryków, hydraulików, rolnikow itd. powinien wybierać głowe panstwa a nie powinna być ona rodzona i kształtowana na takową w duchu patriotyzmu itd.

 • TangoAndWaltz ocenił(a) ten film na: 7

  onlyadreams Owszem; nie chcę wyjść na beznadziejną 'konserwę', ale jednak jest pewna różnica między walką o reformy, a chamstwem. Ten film zdecydowanie nie pokazuje pani Blair z dobrej strony.

 • giovanni50 ocenił(a) ten film na: 7

  onlyadreams Nie każdy musi wielbić królową
  Monarchia to przezytek

 • giovanni50 Pomiędzy 'wielbieniem kogoś', a okazywaniem mu kompletnego braku szacunku, jest jeszcze cała gama innych zachowań. Pani Blair w filmie przedstawiona została jak totalna prostaczka. Szkoda.

 • Ewiatko ocenił(a) ten film na: 8

  onlyadreams Tego nie wiem, bo nie pamietam jak wygladala wtedy zona Blaira, ale ksiaze Karol, tez sredni podobny...