PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651932}

Kraina lodu

Frozen
7,5 267 097
ocen
7,5 10 1 267097
6,9 26
ocen krytyków
Kraina lodu
powrót do forum filmu Kraina lodu

Ale to wcale nie wszystko, kolejne minusy.
1.Tandetna historyjka mająca na celu wychowanie dzieci zgodnie z nowoczesnymi zasadami moralnymi.
2. Okropna muzyka, nie ma pojęcia czemu jest ona tak popularna. Widocznie grubasom z ameryki zdegenerowało mózgi na tyle, że kupują wszystko co ma tylko ładna okładkę.
3. Słabo skonstruowane postacie. A szczególnie irytujący i nieśmieszny bałwan.
4. Jakość animacji również nie najlepsza, mnie nie zachwyciło.
Podsumowując, kolejna już tandetna animacja od DAS, do PIxara brakuje im lat świetlnych.
Dlatego nie polecam

Karatos

Widać że jesteś jedynakiem że takie głupoty piszesz ................

ocenił(a) film na 10
wort801

Hej! Masz coś do jedynaków... ?

Anonim90

Nie sam nim jestem :) chodziło mi o jego ocene tej sytuacji

ocenił(a) film na 10
wort801

Hmmm... K :)

ocenił(a) film na 10
Karatos

Jezu, drugi Heinkel?

ocenił(a) film na 10
Karatos

http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20130305053659/imotwom/images/f/fc/FACEPALM.p ng

ocenił(a) film na 10
Karatos

http://zapodaj.net/1154ea7ab71c9.png.html

ocenił(a) film na 10
Anonim90

Biedna Elsa...

ocenił(a) film na 10
andrzej_goscicki

Sure, sure.

Anonim90

Byle nie dać się sprowokować jak z tą ' wojną JWS2 vs KL ' >.<

ocenił(a) film na 10
FrozenFanPL

Jasne, jasne.

Anonim90

hahahaha no Elsa ma tu po prostu cudowny wyraz twarzy :D :D Idealnie pasuje do sytuacji.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
snowdog

Skutki przeglądania każdej klatki filmu :P

Anonim90

:D
A tak w ogóle nie na temat... Anonim, zmieniłeś avatara :)

ocenił(a) film na 10
snowdog

U don't say :P

Anonim90

Nie masz innych powiedzonek? ;P

ocenił(a) film na 10
ihatemondays

Mam. Ale to akurat pasuje :)

Anonim90

Pasuje, gdy ktoś napisze coś jasnego jak słońce. Snowdog próbowała miło zagadać ;)

ocenił(a) film na 10
ihatemondays

No faktycznie.

Anonim90

Chciałam się pochwalić swoją spostrzegawczością, a nie zostałam doceniona...

ocenił(a) film na 10
snowdog

No to przepraszam, że cię nie doceniłem :/

Anonim90

Wybaczam ;)

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 9
Anonim90

Błahahahaha, ten wyraz twarzy jest świetny. Nawet go niezauważyłem. Spece od animacji zadbali o każdą sekundę, w każdej chwili postać coś okazuje. Za to pokochałem ten film na nowo.

ocenił(a) film na 10
fandisneya

Raczej twórcy nie chcieli tego wrzucać :P

Ale efekt niezły.

ocenił(a) film na 9
Anonim90

To w filmie tego nie było??

ocenił(a) film na 10
fandisneya

Był, było. Ale niezamierzone. Chyba, że animator jaja se robił :P

Anonim90

Natychmiast skojarzyło mi się z tym:

http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/t_original/ubeysjf2ufmcdqyad916 .jpg

ocenił(a) film na 10
Salina

Tak coś myślałem po twoim poprzednim avatarze :D

Anonim90

Czego chcesz, uwielbiam te postać. :D
Kto by nie lubił małej, słodkiej dziewczynki rozwalającej młotkiem głowy zombie.
Clementine FTW :D

Salina

Clem radzi sobie najlepiej z całej tej ekipy [ Z sezonu 2 ]

ocenił(a) film na 10
Salina

Aha.

ocenił(a) film na 5
Karatos

Pjonteczka, też nienawidzę propagandy w bajkach,a ewidentne podteksty homoseksualne i satanistyczne odcisnęły mocny ślad na Frozen. Reszta argumentów średnio do mnie nie trafia, szczególnie te o bałwanie, ten mały ćpun jest zdecydowanie najjaśniejszą postacią w tej animacji.

ocenił(a) film na 8
Karatos

Eeee...wiele dziwnych rzeczy w tym filmie widzę, ale podtekstów homoseksualnych dopatrześć nie mogę... one są?

Co do reszty...co tam, zaryzykuję. Mam tylko nadzieję, że nie jesteś trollem

1. To można powiedzieć o każdym filmie tego typu, który nie jest szrekopodobny.
2. Kwestia gustu. Tobie się nie podoba-nam nic do tego, ale da się to napisać w delikatniejszy sposób.ja ba przykład nie znoszę hip-hopu i rapu. I nie widzę różnicy między nimi.
3.Zgoda, bałwan był zbędny. Reszta....hmmm, siostry były raczej dobrze napisane, bywało gorzej, przyznasz?
4. Cuż... a wskaż lepszą animację .większość współczesnych filmów tego typu jest podobna. Pixar czasem ma ciekawe spojrzenie na modele ludzi, ale często różnice są minimalne. Kwstia kreski.

Proszę, przywróć mi wiarę w ludzi i jeśli odpowiesz, zrób to po ludzku, ok?

Ps. Ale serio, gdzis te podteksty?

ocenił(a) film na 5
Meryterk_Metsej

Nigdy cię nie zastanawiała głęboka relacja Kristoffa z reniferem? Albo odrzucenie prawdziwej heteroseksualnej miłości między mężczyzna a kobietą na rzecz jakiejś tam siostrzanej bla bla (to jest akurat retarded przykład, ale sam jestem ciekaw, gdzie jeszcze te homo można znaleźć).

4. Wstawiłbym Rango, ale wyjdę na fanboja, więc - http://www.filmweb.pl/film/More-1998-34140 - krótkometrażówka z 1998 dla mnie o wiele piękniejsza wizualnie od Frozen. Co do tego, że większość współczesnych animacji jest do siebie podobno to się zgodzę. A szkoda, widać, że brak twórcom odwagi.

ocenił(a) film na 8
G00N3R

O borze najzieleńszy...Kristoff i Sven... no fck'n way! Nigdy mi to przez myśl nie przeszło! Chyba jestem jeszcze za młody i za "niewinny" na rakie domysły.

Aż muszę stanąć w obronie lodołamacza. Przecież nie odrzucił niczego! To raczej kwestia niedomówień niż... niiieee, idę dokonać dokładnego riserczu na ten temat!

Zawsze wolałem animację rysunkową. An amerycian tail z 86' roku. Ile tam się dzieje! Niby proste rysunki, ale do dzisiaj chyba nie wypatrzyłem wszyskich szczegółów. Ponoć "the secret of the NIMF" jest genialny.

G00N3R

Też byłem ciekaw. Znalazłem taki artykuł na ten temat:
http://www.ncregister.com/blog/steven-greydanus/so-how-gay-is-disneys-frozen

ocenił(a) film na 5
Dinteville

Hah, coś w tym jest. To odosobnienie Elsy bardziej kojarzyło mi się z tolerancją jako pojęciem ogólnym, ale z drugiej strony... Wątek z reniferem jest too obvious, od razu widać, że coś było na rzeczy. :)

ocenił(a) film na 10
Karatos

co do irytującego bałwana się zgodzę, ale resztę to chyba wziąłeś z innego filmu. Słabo skonstruowane postacie ? To na pewno nie w tym filmie.O co chodzi z jakością animacji ? Co bierzesz pod uwagę, oceniając jakość ?

ocenił(a) film na 10
Chantoria

Nie pytaj. Jeszcze ci odpowie...

ocenił(a) film na 10
andrzej_goscicki

tak, chyba popełniłam błąd...

ocenił(a) film na 9
Karatos

Najlepiej będzie jeśli zakopiemy ten temat, nie wypowiadając sie na nim. Dzieciaczek nie będzie sie cieszył z prowokacji.

ocenił(a) film na 5
fandisneya

To nie prowokacja tylko konstruktywna krytyka. :P Szkoda, że ziomek nie raczył odpowiedzieć na pytania, pewnie już tu nie zagląda. :(

ocenił(a) film na 9
G00N3R

Tu chodziło mi o to że będzie się cieszył z tego że nas sprowokował. A na tą krytykę i tak nie chciał zwracac uwagi. Tej osobie chodziło tylko o to by kogoś poirytować i sprowokować do wypowiedzi, a resztę mieć gdzieś. Szkoda że są tacy ludzie.

użytkownik usunięty
Karatos

Po części się zgadzam, ale żeby dawać 1? No ale co ja tam wiem.

Karatos

Zgiń! Przepadnij! - nie no żartuje. ;)

A tak na serio, czy rzeczywiście wg ciebie ten film jest aż tak zły, że zasługuje na 1, naprawdę wg ciebie nie ma gorszych filmów? A twoje argumenty są nietrafione. Recenzje Frozen były pozytywne, więc raczej nie masz racji, ale doceniam, że to twoja subiektywna ocena, jednak nie próbuj wmawiać, że obiektywna. Na Rotten Tomatoes i na Metacritic ma wysokie noty od krytyków. Zwykli kinomaniacy też lubią tę animację, bo na IMDb i filmwbie też ma wysoką ocenę.

A co do tego twojego Pixara - to wg mnie to właśnie jemu brakuje kilka lat świetlnych Disneyowi, Akademia cały czas nagradzała Pixara, choćby nie wiadomo jakie badziewie nakręcili, ale całe szczęście przejrzeli na oczy i już tak bardzo tej wytwórni nie faworyzują. Nie mówię, że nie lubię Pixara, ale wolę Disneya i Dream Worksa.

PS. Gdzie tu widziałeś homoseksualizm? Toż już nie można pokazać miłości sióstr, bo od razu niektórym kojarzy się z nie wiadomo czym? I co jeszcze? A może Kristoff to zoofil bo miał przyjaciela renifera, co?

ocenił(a) film na 9
cloe4

Myślę, że w siostrzanej miłości.

WielkiMou

Tak czy inaczej Karatos raczej na to nie odpowie...

A dziwne jest to, że w Frozen kobiety wyzwolone mu przeszkadzają, a w "Meridzie..." już nie. Tam przecież jest jeszcze więcej pokazanego feminizmu niż w "Krainie lodu" i nie mówię, że to źle, ale nie rozumiem jego oceny w stosunku do tych obydwóch filmów...

ocenił(a) film na 9
cloe4

No nie wiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones