PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651932}

Kraina lodu

Frozen
7,5 267 097
ocen
7,5 10 1 267097
6,9 26
ocen krytyków
Kraina lodu
powrót do forum filmu Kraina lodu

co wybrac? patrzac po obsadzie nie powala na kolana ten dubbing...

ocenił(a) film na 10
Freddie

Dla mnie oryginał lepszy, ale Polski dubbing naprawdę jest dobry.
Według mnie to kwestia gustu

kuba000078

tzn dla mnie ostatnio dubbing poszedl jakosciowo w dol - mowie tylko o animacjach, bo reszta to tylko napisy. dzieki

ocenił(a) film na 8
Freddie

Miałam okazje słyszeć oba i zdecydowanie zagraniczny dubbing jest lepszy.

Freddie

Film obejrzałam po polsku, ale kilka wyciętych scen oryginalnych. Więc nie mogę być w 100% wiarygodna. W polskim dubbingu jest kilka śmiesznych niuansów przez co w angielskiej wersji te sceny aż tak nie bawią. Co do piosenek w jednym i drugim śpiewają trochę nieczysto.

A jeśli napisy będą tłumaczone bezpośrednio z angielskiego to nie polecam. Albo polski albo angielski bez napisów, inaczej nie będzie miało sensu.

filmomanka_6

Gdzie znalazłaś wycięte sceny? Nie pogardzę linkiem :)

Crazy12

Źle się wyraziłam. To nie były sceny wycięte w tym kontekście, że ich nie użyto w filmie.

Przepraszam jeśli to tak zabrzmiało.

Ale mam NIE SPRAWDZONE info, że kolega youtube takowymi dysponuje. Ale WĄTPIĘ w wiarygodność tego źródła.

Chyba zostanie mam czekać do czerwca aż puszcza film na DVD :-(

filmomanka_6

A nie do maja?

Crazy12

Możliwe, to miałam info o pół roku obowiązkowego czekania.To rzeczywiście wychodzi maj. Ja wiem tylko tyle, że "se jaszcze poczekam" :(

ocenił(a) film na 9
filmomanka_6

Za granicą (dokładniej w Ameryce) data premiery na blu ray to 18 marzec a na amazonie uk data wydania to jest 31 marzec. Oby u nas szybko wydali bo dziecko już chce na urodziny płytę

użytkownik usunięty
Freddie

zdecydowanie napisy :)

Freddie

Angielski, piosenki ładniejsze :))

ocenił(a) film na 10
Freddie

A mnie się bardziej podobała wersja z polskim dubbingiem, chociaż obydwie są wspaniałe ;)

Freddie

a tak w skrocie gdyby nie wysokie msc w ranknigu to bym w ogole nie mial zamariu teog ogladac :D

ocenił(a) film na 10
Freddie

Naprawdę warto! Ale polecam jak najbardziej w kinie robi niesamowite wrażenie ;))

ocenił(a) film na 10
Freddie

Ciężko mi wybrać co lepsze, ale oryginalną wersje oglądałam jako pierwszą (kilka razy:P) i ta bardziej mi się podoba, ale polski dubbing jest równie dobry. Polecam obejrzeć zarówno polski dubbing jak i oryginalną wersje językową:)

ocenił(a) film na 10
Freddie

To Disney i Ty się jeszcze pytasz? Nie spotkałem się jeszcze z Disneyowską animacją, w której polskie piosenki nie przebijałyby angielskich, ani takiej, która nie miała by świetnego dubbingu z idealnie(lub przynajmniej świetnie) dobranymi głosami. O tym jak często tekst(piosenek i dialogów(no dobra, jeśli idzie o dialogi to mało znam angielskich, ale polskie są świetne)) jest lepszy nie wspomnę.
Choć może i angielsku dubbing tez jest w tym wypadku niezły, bo piosenki(a przynajmniej "Mam tę moc") są na porównywalnym poziomie.

Maciejlyoko

a myslisz ze patrzylem czy to disney czy nie? akurat bajki/animacje mnie nie kreca wiec nie zabieram glosu jako ekspert dlatego zadalem proste pytanie ;)

ocenił(a) film na 8
Maciejlyoko

Generalnie tutaj wyjątkowo jest muzyczna wpadka w polskim dubbingu, bo Elsa w polskiej wersji ładnie mówi, ale śpiew to dla niej czarna magia :P (właśnie przeczytałem, że inna osoba śpiewała niż mówiła w polskiej wersji)
Niestety nie widziałem wersji oryginalnej, więc nie mam porównania, ale wątpię, żeby było gorzej :)
Ale cała reszta głosów i całokształt filmu i dubbingu jest bardzo ładny.

Zgredmeister

Ja tam bym brał amerykańską wersję. Zwłaszcza, że dubbinguje w niej Superman. Tfu, to znaczy Alan Tudyk.

barry4500

A oglądałeś Ralpha Demolkę? On tam też podkłada głos jednej z postaci.

Freddie

Mi osobiście duuużo bardziej podoba się oryginalna wersja, jakoś nie pasuje mi w polskiej wersji ze sekcje mówione i śpiewane są odgrywane przez inne osoby.. W tej animacji jest bardzo dużo przejść z mówienia do śpiewania i poprostu w oryginalnej przez to że te same osoby śpiewają co mówią jest to naturalniejsze mimo że np. Kirsten Bell żadną piosenkarką nie jest.. to śpiew Anny jest naprawdę niezły ;)

ocenił(a) film na 10
Freddie

Już nie jeden wątek na ten temat się przewinął.

O ile wersja angielska jest lepsza, polecam obejrzeć w kolejności PL->EN

ocenił(a) film na 8
Freddie

Najlepszym wyjściem jest obejrzeć w obu wersjach. Wiadomo w angielski nie zawsze wychwyci się dowcip, bo można nie zrozumieć zwrotu lub ciężko z odpowiednim tłumaczeniem. Pamiętać też trzeba, że jeśli chodzi o nasze polskie wersje językowe to zawsze trzymały poziom i w tym wypadku również nie zawiódł. Prawda jest taka, że każda wersja ma swoje uroki oraz minusy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones