PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=187331}

Kraina mrozu

Paha maa
7,6 784
oceny
7,6 10 1 784
Kraina mrozu
powrót do forum filmu Kraina mrozu

Jeśli tak ma wyglądać kino wielce depresyjne, to ja chcę więcej.

ocenił(a) film na 8
prymitywny_grzech

ja też proszę o więcej , jeśli ktoś ma jakieś tytuły do polecenia. to są po prostu tego rodzaju przeżycia, których nie doświadczysz w amerykańskich produkcjach podgryzając popcorn w miedzyczasie. dawno nie widziałam tak prawdziwych emocji w filmie.

prymitywny_grzech

Ten film to po prostu czysta postać smutku.
I ja też chcę takich filmów więcej.
Dobrą wiadomością jest fakt, że istnieje kontynuacja "Paha maa",
tytuł brzmi "Zamarznięte miasto", zrobiony rok później.

ocenił(a) film na 5
aurevoir

Czy ja wiem czy taki smutny? Smutni to byli bohaterowie, nie ja. Reżyser bohaterów starał się uczynic smutnych i cierpiacych na depresję (co mu sie udało).
Nic (ewentualnie - za malo) robił żeby mnie uczynić smutnym (czy też choćby - smutniejszym). Z czego mam się smucic? Ze zmutku bohaterów? Za mało.
Szczególnie, że film został tak stworzony, że mi bohaterowie byli całkowicie obojętni.

ocenił(a) film na 10
prymitywny_grzech

Jeden z moich ulubionych filmów, niesamowity klimat, idealnie dobrane i połączone wątki, dialogi nadające sie do cytowania. Dla mnie 10/10, chociaż mam świadomość, że to kwestia gustu, film nie jest dla wszystkich.

ocenił(a) film na 9
prymitywny_grzech

hm hm podobnym (w klimacie) filmem i też fińskim jest "Tummien perhoten koti", czyli "Dom mrocznych motyli". Opis (zerżnięty z jakiejś strony :]) : "Czternastoletniego Juhaniego prześladują traumatyczne wspomnienia z wczesnego dzieciństwa. Po kilku latach przebywania na zmianę w różnych sierocińcach i rodzinach zastępczych, Juhani trafia do ośrodka dla chłopców na odizolowanej wyspie. Miejsce to rządzi się swoimi prawami - surowa dyscyplina ma na celu zrobić z chłopców pewnych siebie młodych mężczyzn. Na straży porządku stoi pan Harjula. Między Juhanim a jego córką zaczyna kwitnąć romans. Po pewnym czasie chłopak odkrywa, że wyspa stała się domem, którego nigdy wcześniej nie miał. Niestety, ponura przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć. Juhani będzie musiał uporać się ze swoimi demonami, zaryzykować i spróbować sobie wybaczyć."
I o ile pamiętam gra tam policjantka z "Paha maa".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones