PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=154526}

Kraina traw

Tideland
7,0 14 387
ocen
7,0 10 1 14387
6,3 7
ocen krytyków
Kraina traw
powrót do forum filmu Kraina traw

Dziecko i śmierć

ocenił(a) film na 7

Film bardzo oryginalny. Nie pamiętam takiego, który w ten sposób pokazywałby konfrontację dziecka ze śmiercią. Sprytnie
manipuluje odczuciami widza: między przestrachem, beznadzieją i chłodem, a dziecięcą beztroską i zachwytem. Do końca
filmu pozostawałem w stanie rozerwania, rozkojarzenia i narastającego smutku, gdy docierało do mnie, o czym ten film
opowiada. Może jeszcze na tyle nie dojrzałem, ponieważ przez drugą połowę filmu towarzyszyła mi też nuda, gdyż były to
dla mnie bezcelowe wędrówki bohaterki po okolicy, poznawanie dziwnych ludzi, z którymi też nigdzie nie dochodzimy.
Obserwujemy tylko przez większość czasu ich dziwaczne zachowania, przez które czasem przebija się coś ciekawego.
Być może jest to właśnie obraz wkraczania w rodzaj bezsensu, gdy pojawia się śmierć. Wrażenie bezcelowości, pustki i
dziwaczności wszystkiego, co nas otacza. Dziecko w tym wszystkim.

lysak

Jak dla mnie to film dla pedofilii nekrofilii i ludzi z zaburzeniami psychicznymi

ocenił(a) film na 9
Zipero1988

Konstruktywna opinia.

użytkownik usunięty
lysak

taka dziewczynka, nie powinna grać w czymś takim...

dlaczego nie? bo smierc jest ZŁA? śmierć jest tak bardzo demonizowana na tym świecie, że każdy panicznie się jej boi, a prawda jest taka, że towarzyszy nam ona całe życie :)
zadnej pedofilii czy nekrofilii.... ani ta dziewczynka ,ani jej chlopak nie mieli zadnych "niecnych" zamiarow. darzyli sie uczuciem po prostu.
jak sam rezyser powiedzial to jest film krecony z oczu dziecka i to chyba udalo sie calkiem nienajgorzej:)

pflajszer

dokładnie, masz całkowitą rację, nie wiem skąd ta pedofilia czy nekrofilia przyszła komuś do głowy - film nie ukazuje czegoś takiego, chyba że ktoś takie obrazy - tak postrzega, to jest pytanie: jak postrzega "ostrzejsze" obrazy skoro tu widzi pedofilie lub nekrofilie.... :P

ocenił(a) film na 7
lysak

bardzo dobre podsumowanie

ocenił(a) film na 9
lysak

Zgadzam się zasadniczo, dodam tylko, że film w całości dla mnie spójny i nie odczułem żadnej nudy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones