PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190315}

Kronika opętania

The Possession
6,0 48 328
ocen
6,0 10 1 48328
4,8 4
oceny krytyków
Kronika opętania
powrót do forum filmu Kronika opętania
oscar_4

Uderz się w głowę i dopiero napisz....film jest taki sobie...a ty dzieciaku nie widziałeś dobrego horroru

ocenił(a) film na 9
atol23

Nie obrażaj go, bo ma rację.
80 minut czystej grozy wymiatającej te wszelkie "Egzorcyzmy" co pojawiły się zewsząd w ostatnich latach.
Świetna zabawa konwencją i bardzo dobre aktorstwo.
Więc nie zgrywaj tu domorosłego omnibusa i spadówa stąd.

eternal_champion

Chwila chwila, chyba nie oglądałeś dobrego hororu o szatanach dzieciaku............

ocenił(a) film na 7
atol23

Raz: dybuk nie jest szatanem, obejrzyj uważniej film albo doczytaj. Dwa: film jest niezły, na pewno nie 10/10, ale niezły. Dobra gra aktorska. Trzy: wymień kilka tytułów, jak się już tak przechwalasz znajomością naprawdę dobrych horrorów (serio, chętnie obejrzałabym coś z tupnięciem, naprawdę przerażającego).
W ogóle mam nadzieję, że nie karmię trolla...

fosterkid

Ja tak samo twierdzę film nie jest zły ale szału nie robi..a ocenianie tego obrazu 10/10 to przegięcie......zależy od tego jaka tematyka w horrorze cię ciekawi;wampiry, nawiedzone domy,psychopaci itp. 1. Jak chcesz oglądać znęcanie się nad drugą osobą i dużo mięsa to obejrzyj Frontieres, 2. Smętarz dla zwierząt jest dobrym filmem, który zostaje przez jakiś czas w psychice.....3.Patologia - ekstra fabuła - zabawa zgadywankę przez lekarzy patologów jak został zamordowany człowiek przez kolegę lekarza, 4.Opętani - dla mnie najlepszy horror jaki do tej pory obejrzałem, 5.30 dni mroku - świetny horror,6.Udręczeni,7.Venom,8.Prześladowca 2 - fajny film...jak mi się coś jeszcze przypomni napisze. pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
atol23

Opętani? Crazies? Litości...
Nie zapomnij, że 30 dni mroku godzi w mniejszość narodową Alaski, w ich dumę i honor. Może powinniśmy go zbojkotować?

ocenił(a) film na 7
atol23

Część wymienionych filmów to thrillery (choćby Patologia, na którą i tak się skuszę, bo temat mi, jakby to powiedzieć... "bliski"), a ja właśnie dawno nie widziałam jakiegoś naprawdę dobrego horroru (duchy, demony, opętania, zjawy, stwory...). Smętarz wypadałoby w końcu obejrzeć, 30 dni mroku wygląda fajnie (o co chodzi z tym godzeniem w mniejszość, serio?). Od reszty odstraszają mnie trochę oceny na filmwebie, ale nie wiem, czy należałoby się nimi kierować tak bardzo... ;)

fosterkid

Kolego @fosterkid użytkownikiem @eternal_champion się nie przejmuj bo on straszne głupoty wypisuje i ma wypaczone spojrzenie na pewne sprawy...poprostu go ignoruj....Naprawdę warto obejrzeć Smętarz dla zwierząt, 30 dni mroku super film, obejrzyj Opętani zajebisty obraz....Ocenianiem przez użytkowników filmweb bierz poprawki bo parę razy się spotkałem z pozytywnymi komentarzami dotyczącymi filmu a film dla mnie był beznadziejny...zacznij oglądać filmy które naprawdę wymieniłem naprawdę warto...........O te mniejszości się nie przejmuj film dzieje się na Alasce gdzie przez 30 dni jest noc...i człowiek walczy z wampirami.....a mniejszości nic nie mają do tego obrazu użytkownik powyżej jest mściwy bo nie zgadzam się że Kronika Opętania zasługuje na 10.....pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
atol23

atol23 zachowuje się bardzo niefajnie!

ocenił(a) film na 7
atol23

Pozwolisz, że ja również zaprezentuję listę "wg mnie dobrych" horrorów:
- Interview with the Vampire;
- The Shining;
- Event Horizon;
- 1408;
- Brainscan;
do tego oczywiście:
- The Omen;
- A Nightmare on Elm Street;
- The Thing;
niewątpliwie mam sentyment do:
- Warlock;
- Devil;
Pominąłem taki tytuł, jak Alien, bo ten chyba powinien być na liście większości "pożeraczy horrorów".

kondor82

To, że to są klasyki kina grozy, nie znaczy, że są dobre i dobrze straszą

ocenił(a) film na 7
weekendowy_filmowiec

Naucz się czytać ze zrozumieniem.

"Pozwolisz, że ja również zaprezentuję listę "wg mnie dobrych" horrorów:"

ocenił(a) film na 6
atol23

OPETANI - fajne rozrywkowe kino ale z cala pewnoscia nie jest to produkcja majaca za zadanie wystraszyc widza, wiec jako horror odpada ...

PATOLOGIA - naprawde dobry thriller, mozna powiedziec ze ze swiezym pomyslem w chwili powstania oczywiscie ...

30 DNI MROKU - taka opowiastka o wampirach, bez rewelacji ale oglada sie naprawde dobrze.

SMETARZ DLA ZWIERZAKOW - Mimo iz na podstawie ksiazki Kinga to jednak z calym szacunkiem film jest nijaki ... moze straszny dla dzieci :)

PRZESLADOWCA - dobrze sie oglada ta pozycje ale w zyciu bym go komus nie polecil gdyby prosil mnie o dobre kino ... no chyba ze prosilby mnie o JAKIS FILM dla zabicia czasu, to owszem ...

FRONTIERES - nie znam filmu ale jezeli ktos lubi klimaty ze znecaniem sie to proponuje obejrzec MARTYRS

UDRECZENI, VENOM - Tych pozycji nie widzialem wiec musze nadrobic ...

W tematyce agzercyzmow to z ostatnio powstalych podobal mi sie RYTUAL ... Po obejrzeniu KLATWY tez mialem lekkie schizy jak mi cienie po scianach lataly bo jakies auto przejezdzalo pod blokiem :) Lubie Horrory ale to jest bardzo niewdzieczny gatunek i ciezko jest nakrecic cos co naprawde czlowieka wystraszy a nie rozsmieszy ... a niestety 80% horrorow to wlasnie takie wynalazki ze czlowiek sie zastanawia nad tym CZY KTOS GO ZMUSZA ABY TO OGLADAC :)

BigRo

Jeżeli chodzi o Martyrs - zgadzam się. Kto nie widział, a lubi "brutalne" sceny polecam ;]

ocenił(a) film na 3
eternal_champion

jaka groza w tym filmie jest? przeciez tam się prawie nic nie dzieje, napięcie praktycznie zerowe, klimatu brak, fabuła na poziomie bolka i lolka...

ocenił(a) film na 9
mlody969

Szybki rzut oka na twoje oceny i łatwo się przekonać, że nie siedzisz w horrorach. Więc przemilczmy ten trollizm.

ocenił(a) film na 3
eternal_champion

Sugeruję doedukować się czym jest trolling (tak ing a nie żadem izm). Rozważmy co napisałeś: sprawdziłeś moje oceny i na tej podstawie stwierdziłeś czy siedze w horrorach czy nie. Więc jak rozumiem czyjeś argumenty rozpatrujesz nie w kategorii ich merytorycznego sensu a tego przez kogo zostały wypowiedziane? Więc to osoba decyduje o trollingu a nie jej zachowanie? Ciekawe, bardzo ciekawe.

Bo ja bym powiedział że to co napisałes to prymitywny przytyk personalny a nie merytoryczny kontrargument. Więc kto tu jest trollem?

PS. A horrory to ja oglądałem masowo jeszcze zanim filmweb powstał, więc daruj sobie taką analizę...

ocenił(a) film na 9
mlody969

Zamiast wdawać się w kopanie z koniem lepiej zarzuć przykład prawdziwej grozy i wszystko będzie jasne.

ocenił(a) film na 3
eternal_champion

Np z klasyki Egzorcysta, Coś (oczywiście to z 82 roku), z nieco nowszych Ciemność

ocenił(a) film na 9
mlody969

Tak jak myślałem: lubisz archeologię i wykopaliska.
Ciemnośc ma już 11 lat. Sceptycznie jesteś nastawiony do nowych produkcji i jako taki powinieneś wstrzymać się z ocenami w tym gatunku.

ocenił(a) film na 3
eternal_champion

ta archeologia i wykopaliska to podwaliny gatunku, a jeżeli oceniasz filmy na podstawie rocznika a nie zawartości to chyba sam nie powinieneś się wypowiadać. Ja oceniam filmy obiektywnie. Ciemność która to już ma 11 lat oglądałem gdy była świeżynką i nie przeszkadzało mi to.

Interesujące jest to że większość energii wkładasz w atakowanie oponenta a nie jego argumentów. Ty nie starasz się udowodnić że nie mam racji, tylko że nie mam pojęcia o czym piszę, nie bronisz filmu tylko atakujesz krytyka. Postawiłeś z góry tezę że film jest dobry i każdego kto się z tym nie zgadza odsądzasz od czci i wiary.

ocenił(a) film na 9
mlody969

Żeby być krytykiem trzeba mieć argumenty. Tu takich nie było, więc zostało skupienie się na tobie.
"fabuła na poziomie bolka i lolka" - nie, masz rację, powinienem zignorowac takie gimnazjalne wpisy, mój błąd.

ocenił(a) film na 3
eternal_champion

Per fas et nefas czyli inny zabieg erystyczny. Wytoczyłem kilka zarzutów wobec tego filmu, odniosłeś się do jednego po czym ogłosiłeś triumf.



UWAGA MOŻLIWY SPOILER



Poza tym podtrzymuję opinię o fabule - a właściwie o jej braku. Tak jak pisałem w innych wypowiedziach, tam nic się nie nie rozwija, nic się nie wyjaśnia, to co wiemy na początku to wiemy i na końcu. Wystarczy przeczytać opis filmu i poza kilkoma detalami z całego filmu nie dowiemy się niczego więcej. Skrzynka, duch, opętanie, a cały film to tylko ilustracja do producenckiego opisu. Kompletny brak tajemniczości.

Groza? Napięcie? W którym momencie to było? Z tymi palcami w gardle? Albo z twarzą na monitorze? Takie sceny równie dobrze można było wmontować do jakiejś przygodówki.

No i generalnie coś strasznie grzeczny ten demon. Kilka szklanek rozbił, mięso ukradł. To po prostu taki horror dla nastolatków

ocenił(a) film na 9
mlody969

Szczerze? Najstraszniejsza scena w piwnicy przy czerwonym świetle...

ocenił(a) film na 3
eternal_champion

no to była jedna scena która jest godna miana horroru, ale cała reszta? a sam moment wypędzeina demona jak się czołga do tej skrzynki? generalnie w horrorach często tak jest że w momencie w którym owe zło pokazuje swoje prawdziwe oblicze film zamienia się w komedię, ale to już była dla mnie kompletna żenada

no i widzę tam pewną zasadniczą sprzeczność. na początku filmu widzimy kobietę która chce zniszczyć skrzynkę jednak demon jej nie pozwala. to co to za więzienie z tej skrzynki skoro demon może oddziaływać z niej na otoczenie?

ocenił(a) film na 6
eternal_champion

Ja wlasnie przed chwila go obejrzalem ... zapowiadalo sie niezle i skonczylo jak zawsze ...

Scena u zydkow to jakas blazenada ... taka powaga wsrod nich panowala a w sumie zdanie " NIECH SIE DZIEJE WOLA BOZA" pokazala ze maja to gdzies ... i tu nagle "zaskoczenie" mlody zydek zglasza sie na ochotnika, pelne zaskoczenie :)

Sam egzorcyzm: Co to bylo ?? Swiece, woda, olejki itp po to aby pozniej na drugim koncu szpitala wykrzyczec kilkanascie razy imie demona przy mrugajacym swietle ... no i ku zaskoczeniu on sobie grzecznie wypelzl z nosiciela i grzecznie wszedl do auta ...

O scenie z wypadkiem na koncu nie trzeba chyba nic pisac po od pierwszego kadru z autem w tle i szosa bylo wiadomo ze wypadek bedzie ...

Film mial kilka fajnych scen ale to za malo aby czlowiekowi chociaz na moment zjerzyl sie wlos na rece czy aby przeszyl kogos dreszcz ... Jak dla mnie maksymalna ocena to 6-7/10 ...

atol23

Nie podoba ci się film a zabierasz głos,dwa założone tematy plus jeden post...dobra nie podobał ci się,okej wyluzuj... ludzie,kiedy zrozumiecie że każdemu podoba się co innego i każdy ma swój gust ? np. napiszesz 10 proponowanych filmów które twoim zdaniem są mega warte obejrzenia,jeden zgodzi się że warte są z nich tylko 2,drugi że 5, 3 jeszcze inaczej a reszta to gniot i co każdego będziesz przekonywał do swoich racji ? po co ? co ci to da ? wszyscy nie będą lubili tego samego. Niektórzy przy ocenie filmu sugerują się błędami,grą aktorską a inni po prostu końcowym odczuciem.

Robaczek_12

@Robaczek_12 Słuchaj ja nikogo nie przekonuje do swoich racji tylko jestem atakowany bo przyznałem niską ocenę temu filmowi, to jest moja opinia....zgadzam się z tobą...pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 3
Robaczek_12

każdy gust jest inny, ale serio 10/10 to ma być arcydzieło na skalę światową, perełka kinematografii a nie bardziej lub mniej zgrabnie zrealizowana bajka.

mlody969

No arcydzieło,niee,ale według mnie jeśli chodzi o filmy dotyczące opętania to wcale taki zły nie jest.

ocenił(a) film na 3
Robaczek_12

jak dla mnie w tym filmie o opętaniu brakuje... opętania. wszystko takie grzeczne i złagodzone, familijny happy end, brakuje tu tego zła, demona, obrazoburstwa i nienawiści.

brakuje fabuły. z filmu niczego się nie dowiadujesz, na końcu wiesz praktycznie tylko tyle ile można się dowiedzieć z opisu producenta. zero tajemnicy, nic sie nie wyjaśnia, nic nie szokuje, nie zaskakuje, po prostu inscenizacja do opisu.

jak dla mnie to nie horror tylko kino familijne

atol23

Sam nie wiesz co to horror kozaku!

bartoszcyc8

Fan horrorów który ogląda non stop ten gatunek potrafię powiedzieć który film jest dobry, średni , zły...możecie się z tym nie zgadzać....A wasze podniecenie się po obejrzeniu tego filmu świadczy tylko o nie dojrzałości i amatorszczyznie....pozdrawiam

atol23

Ja też jestem fanem horrorów i non stop oglądam ten gatunek i co? Widziałem zapewne więcej niż ty i te horrory, które wymieniłeś, czyli Opętani itd. świadczą o tym, że cienki jesteś w te klocki i totalny amator z ciebie. A tym filmem wcale się nie podniecam, tylko na tle tej szmiry która teraz wychodzi jest dobry. Pozdro.

atol23

Chyba Patol, a nie atol XDD

Ahnessa

Jak Opętani to cienki horror to ty chyba masz martwice mózgu....i nie potrafisz odróżniać przez tą swoją chorobę co jest dobrym filmem co jest złym....jeśli piszesz że jestem cienki bolek i amator bo podnięcam się filmem Opętani to podaj choć trzy argumenty że ten film jest kiepski i nie trzyma w napięciu....?? Co złego wymieniłem 30 dni mroku Co z tym filmem jest nie tak według ciebie?????? Pewnie jesteś psychofanem filmu Paranormal Activity jak tak to nie mamy o czym rozmawiać...Po drugie najsłabiej z horrorów oceniłem film "TO" a Kroniki Opętania oceniłem na 4/10 czyli ujdzie na więcej sorry ten film nie zasługuje....Piszesz że Kroniki Opętania na tle filmów co teraz wychodzą jest dobry...Amator z ciebie chłopie na całego..... uważam że Kroniki Opętania jest gorszym filmem od "11:11:11. Liczba przeznaczenia" oraz od drugiej części Udręczonych....

atol23

@Ahnessa Dziecinko ciężko polemizować tak nie dojrzałą istotą która daje 10 Hobbitowi...życzę dużo zdrowia

atol23

A Ty za to wykazujesz się niezwykłą dojrzałością kiedy wchodzisz do kogoś na profil i sprawdzasz jak ocenił film po to by go potem atakować. To jest bardzo słabe zagranie, które jedynie pokazuje, że nie potrafisz w normalny sposób obronić swojego zdania.
Akurat Hobbitowi dałam 10 za sentyment do WP i za to, że po prostu dobrze się w kinie na nim bawiłam. Dodatkowo muzyka i scenografia była piękna dlatego stąd moja ocena.
A ja Tobie życzę, żebyś przestał patrzeć na wszystkich przez pryzmat tego co Ty lubisz i Tobie się podoba.

ocenił(a) film na 6
Ahnessa

Akurat ocenianie wedlug sentymentu do czegos jest kulawa forma gdyz wedlug mnie zawyza prawdziwa ocene filmu ... Nie mniej jednak Hobbit jak dla mnie zasluguje jak najbardziej na 9 w swoim gatunku ...

BigRo

Nie oceniałam tylko ze względu na sentyment, ale chyba tego nie doczytałeś ;) Po prostu wymieniłam to jako jeden z czynników, który wpłynął na moją ocenę, aczkolwiek nie był on oczywiście tak znaczący jak chociażby fantastyczna scenografia ;)
Cieszę się, że się ze mną zgadzasz co do tego, że Hobbit zasługuje na wysoką ocenę i pozdrawiam serdecznie :)

atol23

Wydaje mi się, że ta wypowiedź jest nie do mnie ;)

ocenił(a) film na 7
atol23

atol23 - stul ryja, bo nie znasz się na filmach.

ocenił(a) film na 8
oscar_4

podpisuje się pod puszką pandory to dobre porównanie. osobiście film oceniłem 8/10 .. nie da się ukryć że na tle wielu tandetnych produkcji które pojawiają się w ciągu każdego roku tutaj można na plus wymienić kilka rzeczy: gra, aktorów, pomysł, tematyka, klimat... nie jest to jakieś arcydzieło itp ale na pewno nie jest to film przeciętny wiec na pewno warto go zobaczyć. każdy ma swój gust i tego się trzymajmy to jest moje zdanie.

ocenił(a) film na 3
osiem1989

gra grą ale gdzie w tym filmie jest klimat? akcja jest prowadzona w taki sposób że naprawdę trudno nasycić się klimatem mroku czy grozy, bo po kilku minutach zostaniemy przeniesieni w zupełnie inną, codzienną sytuację.

pomysł uważam za zmarnowany, bo został ledwie liźnięty. ot skrzynka, duch i opętanie i nic ponad to.

ocenił(a) film na 7
oscar_4

Prawda jest taka, że filmów o opętanych dzieciakach (głównie opartych na prawdziwych historiach) powstaje z roku na rok coraz więcej. Większość z nich to kopie (mniej lub bardziej udane) utartych schematów. Bo przecież filmy tego typu to nie nowość (vide: wspominany wyżej Omen czy Dziecko Rosemary). Prawdziwy element grozy (wg mnie) wprowadza w tym filmie polski akcent, który zapewne nie ruszył obcokrajowców. The Possession to mimo wszystko przyzwoite straszydło z w miarę ciekawą historią. Przynajmniej według mnie :).

sr_rancorn

@mlody969 Masz racje w filmie nie ma klimatu....osoby które się podniecają tym filmem to amatorzy horrorów.pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
sr_rancorn

owy polski akcent można zobaczyć tutaj :) https://www.youtube.com/watch?v=vgOaZVFBe2g

ocenił(a) film na 7
oscar_4

Masz rację, bo ten horror był faktycznie dobry, ale kierując się obiektywizmem to oceniam go 7/10.
Do 10/10 to sporo mu brakuje.
Na pewno można się przestraszyć oglądając go w nocy i przy zgaszonym świetle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones