PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106835}

Kryptonim: Dzikie Gęsi

Geheimcode: Wildgänse
5,3 124
oceny
5,3 10 1 124

Kryptonim: Dzikie Gęsi
powrót do forum filmu Kryptonim: Dzikie Gęsi

Grupa wykwalifikowanych najemników zostaje wynajęta do destrukcji wytwarzającej opium plantacji/fabryki gdzieś w Birmie. Nie widziałem co prawda wersji fully uncut, ale muszę przyznać, że "Codename: Wildgeese" to dosyć dobre kino akcji z plejadą gwiazd włoskiego i amerykańskiego kina: Lee Van Cleef, Klaus Kinski (oczywiście jako czarny charakter!), Ernest Borgnine czy Mimsy Farmer. Dużo eksplozji (np. wysadzenie mostu), pościg samochodowy w dopiero budowanym tunelu, helikoptery, przedzieranie się przez azjatycką dżunglę... czego chcieć więcej? Producentem "Codename: Wildgeese" został Erwin C. Dietrich znany z finansowania licznych filmów eksploatacji Jesusa Franco, ale nie tylko ("Los Violadores" z 1981!). Trylogia Margheritiego obejmuje także "Commando Leopard" (1985) i "Der Commander" (1988) z podobną obsadą i scenariuszami autorstwa Tito Carpi.

khanate

Też raz przejechałem się na Arrow video sk...syny pocieli Deep Red z prawie dwu godzinnego filmu zakupiłem jakieś półtorej godzinny, teraz dokładnie sprawdzam czas trwania zanim cokolwiek zakupie. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones