PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744496}
6,4 13 828
ocen
6,4 10 1 13828
5,0 4
oceny krytyków
Kryptonim HHhH
powrót do forum filmu Kryptonim HHhH

Z opisu wynikało co najmniej jakieś sterowanie państwem zza pleców Hitlera, informacje o przekrętach III Rzeszy, cokolwiek związanego z wywiadem. Dostaliśmy za to do połowy nawet spoko zapowiadającą się opowieść o SS-mannie, ale bez smaczków politycznych, pokazania wspinania się po szczeblach kariery. Druga połowa to jakieś nieporozumienie. Nie na temat. I tak żenująco silące się na wyciskanie łez, że aż nie wiem, co powiedzieć. W filmie fajna jest tylko muzyka i zdjęcia.

ocenił(a) film na 5
Marycha80

Uważam, że twórcy złapali za dużo srok za ogon. Albo życie zbrodniarza, albo historia ruchu oporu... W dwugodzinny film upchnięto skandal obyczajowy, niesmaczne sceny erotyczne, historię od zauroczenia nazizmem do oszałamiającej kariery, masakrę Lidic, podbicie Polski, pogawędki przy stole (Niemców i czeskiego ruchu oporu), sceny tortur, dwa wątki miłosne, ukrywanie się w kościele, zamach, donos... Myślę, że nie wymieniłam nawet połowy.

Film zaczął mi się dopiero podobać przy scenie w kościele, bo wtedy zwolniono nieco akcję.

Poza tym:

Heydrich obrzydliwy, odrażający, wzbudzający niechęć widza.
Historia członków ruchu oporu pobieżna, opowiedziana byle jak, bez pomysłu.

Mam mieszane uczucia. Całe szczęście, że choć raz nie było motywu dobrego Niemca, który niechętnie wykonuje rozkazy...

Na koniec: skoro taka kanalia jak Heydrich doczekała się dwóch filmów, to może teraz coś o Kutscherze?

Kinomaniaczka_

Niesmaczne sceny erotyczne ??????

ocenił(a) film na 5
Andy_Meet

Mnie się nie podobały i uważam, że nic nie wnosiły.

Kinomaniaczka_

Nie przesadzaj. tam nie było żadnych scen erotycznych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones