PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=971}

Księżniczka Mononoke

Mononoke-hime
8,0 87 689
ocen
8,0 10 1 87689
8,6 17
ocen krytyków
Księżniczka Mononoke
powrót do forum filmu Księżniczka Mononoke

Kto wtedy to oglądał rano na TVP 2 ?

ocenił(a) film na 9
BOB_76

Hmmm nie wiem kiedy to oglądałem i czy to było na tvp2(wydawało mi się, że to było na polsacie, czy to możliwe?), ale wiem, że było to bardzo dawno temu. Do tej pory nie wiedziałem nawet jak się nazywa ten film, ale dzięki materiałowi na Filmwebie w końcu się dowiedziałem ;) Muszę sobie to znowu obejrzeć, bo przyznam, że już w ogóle nic nie pamiętam(jeżeli to było w 2004 to miałem 7 lat), a jedynie czego nie zapomniałem, to że film wywołał u mnie ogromne emocje. Tak w ogóle to do tej pory w moich wspomnieniach było, że ona jeździła na białym dziku, a teraz się okazuje że to biały wilk :D I czy w tym filmie była też krew? Czy to mój kolejny wymysł?
Pozdrawiam i przepraszam, że trochę nie na temat.

AgraelRaelag

Można łatwo sprawdzić co się kiedy oglądało dzięki tej stronce:

http://pl.staratelewizja.wikia.com/wiki/01_Listopad_2004

Mi bardzo się przydała w datowaniu filmowych wspomnień. A co do filmu, faktycznie był dość krwawy i brutalny ale bardzo mi się spodobał. Miałem wtedy tylko 11 lat, ale tytułowa bohaterka mocno przyspieszyła mi puls :D

ocenił(a) film na 10
AgraelRaelag

Na pewno to było też w czerwcu 2004. Pamiętam, że czekałem wtedy na mecz euro i obejrzałem fragment.

ocenił(a) film na 9
BOB_76

Nie pamietam dokładnej daty i kanału bo było to dawno temu. Dzieki ostatniemu odcinkowi 7 wspanialych pana Jakuba, przypomnialem sobie o tej animie. Z pewnością był to 1 listopada:D. Nigdy nie sądziłem że odnajde ten wspaniały film, a tu prosze jaka niespodzianka. Muszę przyznać ze nie oglądałem nigdy anime (przynajmniej na poważnie), ale po obejrzeniu Księżniczki chyle czoła przed twórcami. Niesamowity film i ta muzyka<3

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
BOB_76

Już obejrzane:D. I teraz jestem prawie pewny ze byl to 1.11.2004... mialem wtedy 7 lat:)

spicer07

A ja jestem całkowicie pewien :)

http://pl.staratelewizja.wikia.com/wiki/01_Listopad_2004

ocenił(a) film na 9
BOB_76

Przed chwilą obejrzałem. Wspaniałe. Emocje takie jak kilkanaście lat temu <3
Czy znacie może nazwę piosenki z końca filmu?

PS.
Czyli jednak ten biały dzik mi się nie przyśnił i był tam rzeczywiście (za młodu chyba właśnie te opętanie tego dzika najbardziej mną wstrząsnęło)

ocenił(a) film na 10
BOB_76

Dzięki sprawdziłem sobie, że ile miałem lat jak ukradkiem oglądałem "Dziecko Rosemary", a ostatnio mocno się nad tym zastanawiałem.

BOB_76

Chyba też obejrzałam ten film pierwszy i ostatni raz 1 listopada 2004, więc miałam wtedy 7 lat. Również szukałam jego tytułu, a w dodatku pamiętając tylko kilka scen, odnalezienie go wydawało się niemożliwe. A jednak. ;) Muszę dzisiaj koniecznie go znowu obejrzeć, bo odwlekałam to już jakiś czas.
Zanim jednak obejrzę to drugi raz i wszystko sobie przypomnę, to podzielę się jedyną sceną jaka tak naprawdę dobrze utkwiła mi w pamięci, a mianowicie - ktoś schwytał tego białego jelenia (o ile to jeleń...), odciął mu głowę, a potem zamknął ją w jakimś pojemniku, a po pewnym czasie i ponownym otwarciu pojemnika wylała się z niego taka zielona maź... Zobaczymy czy moje wspomnienia są mylne ;)

panna_zolza

Miałam dokładnie tak samo :)
Kilka scen tylko pamiętałam, potem zapomniałam o tej animacji. Dopiero kilak lat póżniej, gdy natchnęłam sie na Ruchomy zamek Hauru, od razu przypomniały mi sie fragmenty Księżniczki Mononoke zajęło mi to trzy miesiące ale odnalazłam ją w końcu :) jakei to było wspaniałe uczucie :D

panna_zolza

Jakbym o sobie czytała. Szukałam tego filmu kilka lat i nie mogłam znaleźć i dopiero z jakiegoś materiału na filmweb dowiedziałam się jaki ma tytuł.

ocenił(a) film na 8
panna_zolza

Taaak, było coś takiego! O kurde, szok, że i mi przypomniała się ta nieco makabryczna scena. Faktycznie, zapada ona w pamięć. Obejrzę to na dniach koniecznie!

panna_zolza

Miałem tak samo, już myślałem, że baji drugi raz nie obejrzę

ocenił(a) film na 10
BOB_76

Dwa razy udało mi się to trafić dlatego zawsze wolałem tvp2 od tvp1. Bajka brutalna, ale jednak ta brutalność nie jest niedobra dla dziecka

ocenił(a) film na 8
BOB_76

Ejjjjj dokładnieeee! Słuchajcie, ja przecież pamiętam tę bajkę z telewizji... Też byłem bardzo mały. Jestem rocznik 94, więc to mógł być 2004 rok, bo pamiętam transmisję tego filmu. Byłem pod niemałym wrażeniem. W sensie..nigdy wcześniej nie miałem styczności z taką bajką, z takim klimatem. Co szczególnie mi zapadło w pamięć to właśnie ten wilk, motyw lasu oraz tych duszków. Ach, zdecydowanie muszę sobie odświeżyć tę bajkę po latach. :)))
Dzięki za ten wątek!

ocenił(a) film na 10
BOB_76

Jak większość również miałam 7 lat wtedy :D Nie jestem pewna, ale ten film chyba kilka razy był w tv. Ja akurat przeglądając topa go odnalazłam i z ciekawości obejrzałam żeby zobaczyć jak moje "dorosłe ja" odbierze ten film. Nadal jestem pod ogromnym wrażeniem, mimo że fanką anime nie jestem :)

ocenił(a) film na 8
BOB_76

ale mnie zaskoczył ten komentarz . chociaż to nie był mój pierwszy kontakt z tym anime to jednak ten który najbardziej zapadł mi w pamięci . zapamiętałem gdyż miałem w tedy wolne od uczelni i do domu na święta zjechałem wstałem rano a tu takie zaskoczenie :D .

ocenił(a) film na 9
BOB_76

Jeju masz rację!. Ja też oglądałem pierwszy raz ten film 1 listopada 2004 roku na TVP 2 mając 15 lat. Pamiętam jakby to było wczoraj. Wspaniała animacja i muzyka a także fabuła, która mnie urzekła. Piękne wspomnienia :) Pozdrawiam serdecznie :)

ocenił(a) film na 9
goci_17

Oczywiście miałem tak samo jak wy, czyli jakoś 6/7 lat i obejrzałem to zajebiste anime, odchodzące od wszyskich innych filmów jakie oglądałem i mocno przejmujące. Dodam jeszcze, że jest drugie podobne- Spirited away - w krainie bogów. Pamiętam jak w wypożyczalni kaset to wybrałem sobie no i to był taki mini horror wtedy dla mnie, aczkolwiek w pamięci się zaszył skoro niedawno odnalazłem te anime :D każdy kto wtedy to oglądał ma te same odczucia :)

ocenił(a) film na 10
BOB_76

Ja wtedy to oglądałam! Mialam 13 lat.Przed końcem matka mnie na cmentarz wyciągnęła i nie ogarnelam nawet jak się nazywał film.przez lata szukałam go w internecie i dopiero jak miałam hmm 19 lat i opisywałam komuś to co pamiętałam to ten ktoś mi powiedział że to jest przecież to. Hehe. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
BOB_76

Dzięki za link. Nie wiedziałem że jest taka strona. Można trochę powspominać przeglądając program z dawnych lat.

ocenił(a) film na 7
BOB_76

Pamietam jak dzis, super film, chyba o 10:00 rano puscili. A tu rodzice krzyczą - "Na cmentarz już jedziemy" i wyszła kupa z oglądania.

ocenił(a) film na 9
BOB_76

I was there. 16 years ago..

BOB_76

Hahah dobrze zdiagnozowana data, sam się nad tym zastanawiałem. tedy nawet nie wiedziałem jaki tytuł nosi to anim. W każdym razie jako u 7 letniego chłopca wywołało to u mnie ogromne emocje.

ocenił(a) film na 10
BOB_76

Pamiętam, że też to wtedy oglądałem. Miałem wtedy z 6 lat. Zacząłem oglądać gdzieś od momentu w którym Ashitaka spotkał San po raz pierwszy. Nawet nie dałem rady tego do końca obejrzeć, bo niestety w momencie w którym San groziła że poderżnie gardło Eboshi, wkroczyła mama i wyłączyła telewizor, twierdząc, że jest to "zbyt brutalne". Co ciekawe, zapamiętałem to trochę inaczej, kiedy po latach postanowiłem obejrzeć ponownie. Wydawało mi się, że było to faktycznie bardziej brutalne, ale fakt, byłem wtedy jeszcze dzieciakiem, więc inaczej sobie niektóre rzeczy zapamiętałem. Wtedy wszelakie anime to było takie "WOW". Teraz jest to u mnie już powszechna rzecz. W każdym razie oglądając ten film od początku do końca uznałem go za arcydzieło i wciąż uznaję do tej pory. Mój ulubiony film Ghibli i takim z pewnością pozostanie.

BOB_76

Miałem jakieś 5 lat gdy pierwszy widziałem. Przez 17 lat pamiętałem, że oglądałem za dzieciaka jakąś taką straszną bajkę, ale pamiętałem tylko pojedyncze obrazy, szczególnie tego brzydkiego dzika i że jakaś dziewczyna jeździła na wilku. Dzisiaj w końcu dowiedziałem się co to był za film i z przyjemnością, tym razem z dorosłym rozumem, w końcu obejrzałem znowu.

BOB_76

Oglądałam wtedy bo pamiętam, że to było na tvp. Długo szukałam a w pamięci zostało tylko kilka scen! Dzięki dobrym duszyczkom znalazłam go tu ;) cudny!!!