PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=220863}

Księżniczka i Chochliki

The Princess and the Goblin
7,4 1 332
oceny
7,4 10 1 1332
Księżniczka i Chochliki
powrót do forum filmu Księżniczka i Chochliki

Z góry proszę o wybaczenie wszystkich fanów bajki, ale nie rozumiem, skąd tak wysoka ocena.
Dubbing brzmi jak fandub, animacja są, delikatnie mówiąc kiepskie - nienaturalne. To,co robiło na mnie wrażenie, to sceneria i tło. Fabuła też fajna, piękna bajka, ale odnoszę wrażenie, jakby osobom odpowiedzialnym za animację nie chciało się tego dopracowywać i to bardzo mnie razi.
Fajne są także postacie wszystkich trolli, widać, że ktoś miał wiele ciekawych pomysłów.

ocenił(a) film na 9
nasty929

"Dubbing brzmi jak fandub..." "... odnoszę wrażenie, jakby osobom odpowiedzialnym za animację nie chciało się tego dopracowywać i to bardzo mnie razi. "

Kiepski polski dubbing nie jest winą twórców bajki... tak więc myślę, że nie jest to zarzut w stronę twórców. Powiedzmy sobie szczerze, że dubbing jest beznadziejny, ale trudno źle oceniać za nasze partactwo piękną bajkę... Tak więc pozostaje już tylko jeden Twój argument , którym zaraz się zajmę ;)

"...animacja są, delikatnie mówiąc kiepskie - nienaturalne."

Tak, to prawda - nie jest to disney. Animacja wydaje się być troszkę taka "drętwa", ruch postaci bardziej przypomina kukiełki niż rysunki. Ja jednak dostrzegam w tym piękno - surowość animacji, jej prostota nadaje tej bajce klimat, który mógłby zniknąć gdyby bajka była super dopracowana. Właśnie ta surowość animacji idealnie współgra z całą resztą.
O reszcie zalet sam napisałeś. Pamiętam, że miałem tę bajkę na VHS (z lektorem) i była to moja ulubiona bajka. Do dziś od czasu do czasu do niej wracam bo jest naprawdę niepowtarzalna.

ocenił(a) film na 8
Gojira

dla mnie ta "surowość" wygląda na coś niezamierzonego i dla tego mnie to denerwuje.
oczywiście, że fandub to nie wina twórców, ale jednak bardzo wpływa na odbiór

ocenił(a) film na 8
nasty929

Bajka jest piękna i straszna, na pewno pozostawia po sobie ślad ;) Mysle, ze zasluguje na swoja ocene. There's a spark inside us, that we can all ignite! Dzieki lektorowi od najmłodszych lat nieświadomie uczyłam sie angielskiego :D !

enddi

Poza tym nie zapominajmy o własnych przeżyciach. Myślę, że wysoka ocena może (tak jak w moim przypadku) wynikać ze wspomnień ze szczęśliwego dzieciństwa:)

ocenił(a) film na 9
nasty929

Całe szczęście, że oglądałam to w latach 90 gdy jeszcze nie było u nas "mody" na dubbing, jak dla mnie film świetny, szczególnie ścieżka dźwiękowa, a dzięki temu, że lektor bardzo wyprzedzał tłumacząc piosenki można się było delektować nimi w oryginale bez zakłóceń i niepotrzebnego gadania.

Nie wiem jak polski dubbing i nie chce wiedzieć, ale widziałam ten film z francuskim dubbingiem i czar filmu prysł, głosy były tragiczne, więc domyslam się, ze z polskim moze byc podobnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones