PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=683515}

Księga życia

Book of Life
7,6 30 982
oceny
7,6 10 1 30982
6,5 4
oceny krytyków
Księga życia
powrót do forum filmu Księga życia

...

ocenił(a) film na 8

Byłam dzisiaj w kinie na Smoku, przed seansem leciał zwiastun tej bajki. Wtedy pierwszy raz
usłyszałam o tej produkcji i powiem jedno - animacja/styl/projekty postaci są przednie. Nie
wiem jak to będzie z samą fabułą, zwiastun imo balansował między 'woah', a takim 'meh'.
Jednak to wystarczyło, aby mnie zaintrygować. Na pewno obejrzę jak wyjdzie. :v

Dusio

Też byłam na smoku i leciał "zwiastun" - wygląd postaci był niezły.. ale bardziej przykuła moją uwagę piosenka lecąca w tle. Echelon everywhere:D

Kalichante

Przynajmniej dla odmiany nie użyli "Kings and Queens" :D

Dusio

Też widziałam ten trailer przed HTTYD 2 i pomyślałam, że projekt postaci jest paskudny, ale za to fabuła świetna. ;P

Dusio

tez widziałam przed jak wytresować smoka :) Te postacie sa wstrętne szczerze mówiąc i chyba dlatego od razu skreślam ten film...

ocenił(a) film na 8
alka893

Cóż, kwestia gustu. (: Ja akurat uwielbiam takie dziwności i zabawy konwencją.

Dusio

I mnie się trailer bardzo spodobał :) Zastanawiam się jednak czy to będzie bajka dla dzieci, czy raczej coś na kształt "Koraliny". Mam ogromną nadzieję, że nie zawiodę się na Księdze życia!

Dusio

Byłam wczoraj. Dokładnie takie same odczucia. Od strony wizualnej film mnie zaintrygował, ale mam pewne wątpliwości odnośnie fabuły. I chyba chciałabym zobaczyć w oryginale (głównie ze względu na różnorodność akcentów, w polskiej wersji wszyscy będą mówić po polsku).

Dusio

też wydziałem zwiastun przed jws2 i to bardzo kojaży mi się z pewną grą która była w tym klimacie i też był tam motyw 2 światów więc musze to obejżeć

Smok7kp

skojarzenie z Guacamelee! jak najbardziej na miejscu (tzn. obstawiam, że chodziło Ci o tę grę). Wiem jedno, filmu nie odpuszczę.

stray_dog

oczywiście że z Guacamelee i ja tak samo nie odpuscze

Dusio

Highfive! Też bardzo podoba mi się styl animacj. ;)

ocenił(a) film na 8
Circus19

<highfive> (;

ocenił(a) film na 7
Dusio

Zgodzę się, że pomysł jest oryginalny. Mnie przede wszystkim zachwyciło zainteresowanie tematyką meksykańskiego święta zmarłych, które jest tak kolorowe i coraz bardziej popularne (rośnie zainteresowanie tą tematyką). Wystarczy chociażby zobaczyć na postać samej La Muerte! Jest genialnie zrobiona! ( http://images.contactmusic.com/images/feature-images/book-of-life-03-636-380.jpg )
Jedyne co mnie martwi to ta różnica (graficzna) pomiędzy światem realnym a tym niezapomnianym/zmarłych. Może dlatego, że ten drugi jest tak bardzo kolorowy i dopracowany, tak ten "realny" jest taki drewniany, nie podoba mi się to jak niektóre postacie są zrealizowane. Koncepcja lalek (marionetek) jest świetna, ale chyba tylko w tym magicznym świecie.

ocenił(a) film na 9
Dusio

Nie mogę pozbyć się wrażenia, że twórcy animacji bardzo inspirowali się malarstwem Picassa. Chyba stąd ta uderzająca "brzydota" postaci, którą niektórzy tu zarzucają.

Dusio

też byłem na jws2 i fajny, zwiastun też był, ale jakiś taki... ok może sie czepiam ale... typowa bajka dla typowych amerykańców

Dusio

Echelon <3 w smoku "Kings & Queens" teraz "Do or Die" !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones