PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=851659}

Księgarnie Nowego Jorku

The Booksellers
6,4 493
oceny
6,4 10 1 493
6,3 6
ocen krytyków
Księgarnie Nowego Jorku
powrót do forum filmu Księgarnie Nowego Jorku

Dla mnie żadne. W książkach, które kocham miłością wielką, ważna jest myśl, treść. I może być wydana w formie broszurki na najpodlejszym papierze, bo zanurzam się w opowiadaną historię, a nie zachwycam się obwolutą. Może i oni są miłośnikami książek, ale nie ich wnętrza. I tylko jedna wypowiedź poruszyła moje serce: "Jak widzę książkę wyrzuconą na śmietnik, to tak jakbym widziała uciętą czyjąś głowę". Też nie wyobrażam sobie, że można wyrzucić książkę. Dostawiam coraz nowe regały.

Agatonik

To jeden z głupszych cytatów. Czy jeśli książka zgniła i łatwo dostępna, to jej nie wyrzucisz? Czy jeśli książka ma zerową wartość, jak Dzieła wszystke Lenina, to będziesz patrzyła z dumą na półkę leninów? Czy jeżeli książka jest brzydka, głupia, nieodpowiednia dla dzieci i ma pompowane, gumowe strony, to jej nie wyrzucisz, bo będziesz chciała ją oddać, żeby jakieś dziecko się z nią wychowywało? A może tym oszczędzonym od ognia powinien być jakiś harlequin, z którym ktoś zasypia i uważa, że wspaniałomyślnie podnosi odsetek czytelników książek?

Książka jest książką, a XXI wiek, to nie wiek Gutenberga, czy też książek o wartości kilku wiosek. Jest mnóstwo chłamu na rynku, którego żadna półka nie jest godna, choćby była plastikowa i w serduszka, bo książki również wyrządzają szkodę.

Jak widzę kogoś ze szkodliwą książką w dłoni, to tak jakbym widział jego głowę w śmietniku. I to porusza moje serce.

ocenił(a) film na 4
Rihekel

Akurat o takich książkach nie pomyślałam pisząc komentarz, bo takich nie mam i ich po prostu nie kupuję. Cytat sprowadziłeś do konkretu, a chodzi w nim o szacunek dla roli jaką książki, literatura odgrywa w rozwoju człowieka, poszerzania jego horyzontów, rozwoju wyobraźni, samodzielnego myślenia, wrażliwości itp.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones