PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682499}
6,8 137
ocen
6,8 10 1 137
Ku Kin dza dza
powrót do forum filmu Ku! Kin-dza-dza

Dziwna adaptacja

ocenił(a) film na 6

ani wierna ani niewierna. Chyba ideą było ułatwienie odbioru dla młodzieży, która urodziła się
w wieku telefonów komórkowych. A może chodziło zwyczajnie o chałturkę aby zarboić trochę
czatli?

ocenił(a) film na 8
Wujek_Sylwek

Adaptacja czego?

ocenił(a) film na 6
soglif3

http://www.filmweb.pl/film/Kin-dza-dza!-1986-102922

ocenił(a) film na 8
Wujek_Sylwek

Dzieki..To najpierw ogladac org?

ocenił(a) film na 6
soglif3

Szczerze mówiąc to właśnie nie wiem. Moim zdaniem oryginał jest łatwiejszy do zrozumienia: jako scenografię wykorzystali złom z pobliskiego instytutu naukowego. Taki trik od razu zmusza do myślenia na temat szukania symboli. A w filmie animowanym koszt rysowania złomu jest taki sam jak koszt rysowania diamentów. Jak już oglądałeś jakieś filmy radzieckie z przełomu lat 80 i 90 ubiegłego wieku, to pewnie nie będziesz miał większych problemów z uchwyceniem tej symboliki.

ocenił(a) film na 8
Wujek_Sylwek

Obejrzałem animacje i stwierdzam,ze trzeba najpierw obejrzec org ,co zrobiłem na szczescie przed obejrzeniem animacji. Po obejrzeniu animacji muszę stwierdzic ,ze bardziej rozumiem org.

Wujek_Sylwek

przed używaniem słów lepiej zapoznać się z ich znaczeniem, zamiast wprowadzać ludzi w błąd. już zacząłem książki szukać...

ocenił(a) film na 6
Wujek_Sylwek

Kocham oryginalną wersję. Dla mnie jeden z najlepszych
filmów SF w ogóle. A w remake'u niby wszystko fajnie,
niby nie ma się do czego przyczepić; grafika odlotowa
("pełny finisz!") postacie superaśne, a jednak brak tej
duszy (rosyjskiej?) i poezji z oryginału...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones