Kult. Film

2019 1 godz. 32 min.
5,9 3 536
ocen
5,9 10 3536
1 900
chce zobaczyć
6,2 5
ocen krytyków
{"rate":6.2,"count":5}

Film dokumentalny zawierający wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały zakulisowe z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. Prawdziwy, emocjonujący i wyczekiwany film o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen i grupy i jej zupełnie niespotykanej nigdzie indziej więzi z fanami.

opis dystrybutora kino

Opowieść o zespole KULT, którego sukces w dużej mierze opiera się na idei "Twoje słowo jest prawdą", będącej jednocześnie tytułem ich piosenki. Możesz tę prawdę kochać lub jej nienawidzić, ale nie możesz przejść obok niej obojętnie. KULT - moc twórcza, zdolność przyciągania tłumów, cztery dekady na polskiej scenie muzycznej i status jednego z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich zespołów rockowych w historii gatunku. Naturalnym środowiskiem dla muzyków jest podróżowanie. Stąd podróż stanowi ramy narracyjne tej opowieści. To element ich codziennego życia.

opis festiwalowy

Dokument prezentuje nigdzie dotąd niepublikowane materiały z życia Kazika Staszewskiego oraz legendarnego już zespołu Kult. Długo wyczekiwany film przedstawia historię ludzi, bez których trudno wyobrazić sobie polską scenę muzyczną. Zawarte w nim nagrania powstawały nie tylko podczas tras koncertowych, ale również uwieczniły wydarzenia dnia codziennego, pokazując, jak wzmacniane były więzi z fanami i ujawniając, co stoi za fenomenem grupy.
Realizowane w latach 2013-2019 zdjęcia do filmu zostały wzbogacone o materiały archiwalne, również pochodzące do prywatnych zbiorów członków zespołu.

platforma vod