PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=220402}
7,1 154 060
ocen
7,1 10 1 154060
7,3 19
ocen krytyków
Kung Fu Panda
powrót do forum filmu Kung Fu Panda

Mam z goła wrażenia, jak czytam komentarze na forum, że ludzie naprawdę nie zrozumieli co ten film z sobą niesie. Po pierwsze widać iż 90% widzów nastawiła się na kolejną (dokładnie, kolejną, powielaną ostatnio non stop) rozrywkę typu "Ice Age" czy "Madagaskar" gdzie nie trzeba kompletnie śledzić fabuły ani skupiać się na postaciach tylko żreć popcorn i śmiać się z coraz bardziej wtórnych gagów bądź sytuacji. Takich filmów ostatnimi czasy wyszło na tony.

"Kung Fu Panda" na szczęście odbiega od tego schematu. Co prawda tradycyjnie mamy niezdarę, super wroga, mistrza i piękny Happy End, jednak tym razem, że się tak wyrażę, powrócono do korzeni. Nie mamy tu masy durnych gagów a za to ich wyważenie. Dodatkowo treść filmu jest bardzo mądra i skonstruowana w taki sposób że zarówno dzieciak jak widz dorosły bez przeszkód ją zrozumie. Gdzieś ktoś napisał że ponoć pytał 6 i 11 latka o sens filmu i dzieci nie umiały odpowiedzieć. Widać jak bardzo są wychowane na bezmózgich miałach typu "Pokemon" a nie na bajka starej klasy jak "Pinokio" czy "Zakochany kundel". Ten film należy właśnie do tej starszej kategorii i naprawdę dziwię się że ktoś nie umie tego dostrzec. "Kung Fu Panda" jest śmieszny i zarazem mądry. Wystarczy tylko śledzić fabułę i słuchać ze zrozumieniem dialogów, a nie tylko żreć popcorn i czekać na kolejny gag sytuacyjny. Oby więcej takich filmów powstało.

PLUSY
+ Śmieszny
+ Świetna animacja
+ Bardzo dobry dubbing zarówno polski jak i angielski
+ Mądry
+ Zarówno dla dzieci jak i dorosłych

MINUSY
- Troszkę za mało gagów
- Scena końcowa, jak zwykle po długich napisach (a warto ją zobaczyć i zrozumieć)

Moja ocena 9-/10

ocenił(a) film na 7
artur_t

dodatkowa scena? oooo-uu <jęk zawodu>, wiedziałem!

ocenił(a) film na 9
artur_t

nie ma żadnego dodatkowego składnika, prawda?:)

podoba mi się ten post, ale jestem zawiedziona, ze jak zwykle byla scena po napisach... ktorej nie widziałam:(

ocenił(a) film na 8
mefy

"nie ma żadnego dodatkowego składnika, prawda?:) "

Troszkę źle, ale tok rozumowania dobry.

NIE POTRZEBA żadnego tajnego składnika, WYSTARCZY WIARA, że tam będzie aby było coś wyjątkowego. To jest cały sens przesłania. Jak i wątek że nawet grubas może być mistrzem w sztukach walki :D

OPIS SCENY PO NAPISACH!!!!

Po i mistrz Shifu siedzą pod świętym drzewem brzoskwiniowym i zajadają bułeczki. Panda jak zwykle kończy szybciej, więc Shifu daje mu kilka swoich, kiedy panda płaczliwie na niego patrzy i stuka pałeczkami (cudowna scenka). Kamera się oddala i pokazuje świeżą, zieloną łodyżkę zasadzonego drzewka (scena kiedy Shifu rozmawia z Ugłejem). Wszystko ciemnieje, pozostawiając w świetle jedynie owe młodziutkie rosnące drzewko.

Gdzieś na Youtubie była ta scenka. Jak ja znajdę to tu wrzucę.

ocenił(a) film na 7
artur_t

a scena ze smoczym zwojem to świetna alegoria i można z niej wiele wynieść

ocenił(a) film na 9
Pozytyw

Zgadzam się że film niósł bardzo fajne przesłanie i zdecydowanie wole Kung Fu pande niż madagaskar czy ICE AGe.
W sumie kung fu panda nawiązywała do shreka ale to właśnie mi sie podoba. Zerwanie ze stereotypem ze bohater bajki dla dzieci musi być idealny i nieskazitelny w urodzie. Moim zdaniem świetny film i absolutnie nie byłam zawiedziona, co więcej czekam na 2 część :)

ocenił(a) film na 8
manouka

Mam nadzieję że kolejna część nigdy nie powstanie, bo to by zburzyło na 100% czar jaki spowodował ten film. Dodatkowo kumpel wyłapał jeszcze jeden drobiazg, który mi umknął, a który też powoduje iż nie jest to typowa stereotypowa powtórka. A mianowicie w "Kung Fu Panda" NIE MA wątku miłosnego. Nie tylko z głównym bohaterem, ale wcale go nie ma. Jest za to miłość ojcowska, przybranego ojca Shifu do Tai Lunga. Jest to kolejny powód dla którego Panda ma w moich oczach przewagę nad innymi bajkami.

ocenił(a) film na 7
artur_t

w Madagaskarze też nie przewijają sie żadne miłosne wątki poza miłością przyjacielską

artur_t

Wątku miłosnego faktycznie nie ma, ale jeśli uważnie oglądałeś to z pewnością zauważyłeś, że ktoś jednak poczuł miętę do naszego Po. Znając życie rozwiną ten motyw w sequel'u.

Ale film rzeczywiście dobry, jeden z lepszych jakie w życiu widziałem :]

ocenił(a) film na 8
artur_t

Jeśli mógłbyś wrzucić linka do ostatniej sceny to byłbym wdzięczny, nie mogę jej znaleźć na YT.
A siedziałem, chciałem zostać do samego końca, ale po 3 minutach napisów uznałem, że nic na końcu nie będzie -_-

ocenił(a) film na 8
artur_t

Film w swojej kategorii jest naprawde niezly i az milo bedzie patrzec w kategorii film animowany podczas Oscarow kro wygra Panda czy Wall-e

ocenił(a) film na 10
Digital_boy

Mi pracownik kina powiedział, że jest scena po napisach i mogę sobie na nią poczekać jak chcesz. Co do kontynuacji przygód pandy to nie jestem taki całkiem przeciwny, może wyjdzie nieźle. Tylko mam nadzieje, że nie wcisną żadnego wątku miłosnego. Prawdę mówiąc nie zauważyłem jakichś podstaw do rozwinięcia takowego w dalszej części.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones