PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=586624}

Kurczak ze śliwkami

Poulet aux prunes
7,0 5 860
ocen
7,0 10 1 5860
6,2 10
ocen krytyków
Kurczak ze śliwkami
powrót do forum filmu Kurczak ze śliwkami

Piękny, plastyczny, klimatyczny, magiczny, odrealniony, baśniowy film o niespełnionym
uczuciu. Aż się zdziwiłem że nie jest to film Jeuneta. Jedyne do czego mogę się przyczepić to
muzyka, która w filmie o utalentowanym skrzypku powinna być bardziej emocjonalna,
rozpoznawalna i pozostająca na długo w pamięci. Tego niestety w filmie zabrakło, a szkoda.

ocenił(a) film na 7
RogerVerbalKint

obejrzałam.... faktycznie brakuje muzyki... piękne zdjecia, bardzo ładnie przeplatane rożne hmmm róże obrazy...film ładny.. film... smutny.. chociaż momentami śmieszny. Nie jest dziełem sztuki... ale na pewno jest warty obejrzenia.

p.s. w sumie ten skrzypek nie był tak bardzo utalentowany....

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
RogerVerbalKint

Fakt, konwencja podobna, ale daleko mu do Amelii. Jeśli o mnie chodzi, to czegoś w tym filmie zabrakło. Żona niby zła, ale nagle okazuje się, że niekoniecznie, historia miłosna mało przekonująca, wątki z córką ciekawie rozpoczęte, fajny pomysł, ale jakoś rozlazł się jak stare gacie, synek modlący się za tatę - od czapy, no nie wiem, czuję jakiś niedosyt.

bbeti

Mam podobne wrażenia, wydaje mi się jakiś taki... "spłaszczony".

ocenił(a) film na 9
bbeti

Przeczytaj komiks, na podstawie którego ostał stworzony film, wtedy zrozumiesz skąd taka, a nie inna historia miłosna, skąd pomysł modlącego się synka i niekoniecznie złej żony. Uważam, że to świetna adaptacja komiksu, choć jak już wcześniej zostało powiedziane, muzyka nie spełniła oczekiwań.

RogerVerbalKint

no właśnie na taki mam nadzieję!

ocenił(a) film na 9
RogerVerbalKint

Hmmm....ciężko porównać ten film do Amelii. Ok klimat może podobny ale jednak są to bardzo różne filmy. "Kurczak" żyje przeszłością bohatera podczas gdy Amelia jednak kieruje się ku przyszłości, jest dużo bardzie optymistyczna momentami wręcz zabawna. Kurczak jest przygnębiający ale na swój sposób uroczy. Również jest to bardzo emocjonalny film ale jednak nakręcony w innej konwencji. Innej nie znaczy gorszej, mimo dużej fali krytyki wobec tego filmu, osobiście czuje pełną satysfakcję pod każdym względem. Szczególnie gra aktorska stała na bardzo wysokim poziomie. Kurczak jest przejmujący, momentami wzruszający i zostawia wiele pytań po jego obejrzeniu. Po prostu bardzo dobry film aczkolwiek jest on na tyle specyficzny że nie każdemu może się spodobać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones